Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #1070 One Piece.

Oficjalna zapowiedź rozdziału #1070 One Piece, udostępniona podczas Jump Festa 2023, pokazuje, że Luffy dodał do swojego arsenału potężny atak, który w pełni wykorzystuje jego umiejętności Gear Fifth. Luffy wykonuje ten nowy ruch, zwany Białą Rakietą, przeciwko Robowi Lucciemu podczas trwającej bitwy na Wyspie Egghead.

Gear Fifth zadebiutowało nie tak dawno w One Piece, wywołując ogromne zamieszanie wśród fanów. Jest to nie tylko najpotężniejsza forma Luffy’ego, ale także przebudzenie jego Diabelskiego Owocu, które nastąpiło wraz z ujawnieniem, że Gomu Gomu no Mi było znane fanom, ponieważ pierwszy rozdział jest w rzeczywistości typem Mitycznego Zoana. Po przebudzeniu Luffy jest w stanie wykorzystać zdolności legendarnego boga słońca Niki, dzięki czemu może manipulować swoim ciałem i otoczeniem z „całkowitą swobodą”, co skutkuje kilkoma absurdalnie potężnymi atakami, takimi jak chwytanie pioruna i używanie go jako włócznia.

Na Wyspie Egghead, wyspiarskim laboratorium doktora Vegapunka, Luffy znalazł dopasowanie dla swoich nowych mocy. Jego dawny wróg, Rob Lucci, również obudził swój Diabelski Owoc i angażuje Luffy’ego w spektakularną bitwę. Panel One Piece, który odbył się podczas Jump Festa, podzielił się z fanami serii wieloma ekscytującymi wiadomościami, w tym zapowiedzią nadchodzącego rozdziału #1070 mangi. Na stronie Luffy używa swoich zdolności, by zamienić tubę w gigantyczną gumową procę, a następnie rzuca się w kierunku Lucciego z niewiarygodną prędkością i uderza go prosto w klatkę piersiową niszczycielskim atakiem, który nazywa Gomu Gomu no Don Rocket, co oznacza „ biała rakieta”.

Ataki Gear Fifth mogą wyglądać śmiesznie, ale wciąż są śmiertelne

Rzut oka na rozdział 1070 One Piece, w którym Luffy uderza Lucciego za pomocą Gomu Gomu no White Rocket.

Niektóre rzeczy wyróżniają się z tej sekwencji. Po pierwsze, atak Luffy’ego prawie przechodzi przez ciało Lucciego, dokładnie tak, jak zrobił to z Kaido w bardzo kontrowersyjnym panelu podczas ich walki. Potwierdza to zdolność Gear Fifth do manipulowania także ciałem przeciwnika, bez względu na to, jak silne jest jego Haki. Po drugie, przed atakiem Luffy materializuje parę gogli lotniczych ze swoich włosów. Dzieje się tak wyłącznie z powodów komediowych, ale podsyca teorie, że nowe moce Luffy’ego zasadniczo dają mu możliwość przekształcenia jego wyobraźni w rzeczywistość. Wreszcie, możliwe jest, że od teraz nazwy ataków Luffy’ego w Gear Fifth będą zawierały słowo Don (biały), ponieważ ta transformacja jest koloru białego.

Czytaj także  Dragon Ball Super Isn't Doing Enough to Deny its Grossest Romance

Sposób, w jaki Luffy walczy, zmienił się diametralnie od czasu, gdy nabył Gear Fifth. Zdaniem Eiichiro Ody, te nowe moce są dla autora sposobem na przywrócenie serii do komediowych korzeni poprzez pokazanie ich często śmiesznych efektów, ale to nie znaczy, że nie są skuteczne. Jak Luffy pokazał w tej sekwencji, Gear Fifth może wyprowadzać ataki, które, choć wyglądają śmiesznie, mogą pokonać nawet najsilniejszych wojowników w One Piece.

Dalej: One Piece ustawia Słomkowe Kapelusze, aby pomścić ich najgorszą porażkę

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *