Ostrzeżenie: ten artykuł zawiera spoilery dotyczące rozdziału 1070 One PieceTo oficjalne — rozpoczęła się ostateczna wojna w One Piece. Od ponad 20 lat fani ukochanej mangi i anime obserwują, jak Monkey D. Luffy i jego piraci Słomianego Kapelusza podróżują przez Grand Line w poszukiwaniu One Piece, legendarnego skarbu ukrytego na mitycznej wyspie Laugh Tale. Po drodze stawili czoła niezliczonym wyzwaniom i wrogom, od potężnego Donquixote Doflamingo po nieprzewidywalnych piratów Big Mom, ale jak dotąd żaden nie był tak dominujący, jak potęga Globalnego Rządu.

W 1070 rozdziale One Piece kilka ostatnich paneli przedstawia niesławnego admirała Kizaru, czyli Żółtą Małpę, zamawiającego masową rozmowę Buster Call na wyspie Egghead, gdzie obecnie przebywają Słomiane Kapelusze. Aby zrozumieć powagę tej sytuacji, świat One Piece musi być postrzegany przez pryzmat rywalizujących frakcji geopolitycznych. Światowy Rząd i cztery imperia Yonko służyły jako najbardziej dominujące siły na morzu przez ostatnie kilka dekad, prawdopodobnie od czasu pokonania Rocks D. Xebec i śmierci Gol D. Rogera. Każde imperium Yonko dowodzi flotą o porównywalnej sile i rości sobie prawa do ogromnych połaci terytorium.

Światowy Rząd istnieje jako jednostka zawsze nieco potężniejsza niż jedna załoga Yonko, ale dwóch lub więcej Yonko współpracujących ze sobą stanowiłoby poważne zagrożenie dla ustalonego status quo władzy. Dodatkowo, nawet jedna jednostka Yonko stanowi poważne zagrożenie i niebezpieczeństwo – Białobrody i jego sojusznicy byli wystarczająco silni, by wyrządzić ogromne szkody siłom Światowego Rządu w Marineford. Tutaj jednak, w rozdziale 1070, Rząd Światowy całkowicie porzucił pomysł unikania Yonko za wszelką cenę i ostatecznie wezwał do zmasowanego ataku na Luffy’ego, aby uniemożliwić Vegapunkowi sprzymierzenie się ze Słomkowymi Kapeluszami.

Kizaru z One Piece ogłasza wezwanie dla The Straw Hats

Ostateczna wojna One Piece oficjalnie rozpoczyna się wraz z ogłoszeniem Kizaru.

Ten akt agresji ze strony Światowego Rządu jest znakiem, że w pełni wierzą, że są w stanie wyeliminować całą załogę Yonko w tym momencie i otwarcie wypowiedzieli wojnę Słomkowym. Jest to bez wątpienia największa przeszkoda, z jaką kiedykolwiek mierzyli się piraci Słomianego Kapelusza, i zupełnie nie wiadomo, jak poradzą sobie z nadchodzącym zagrożeniem. Można śmiało powiedzieć, że ostateczna wojna One Piece będzie doniosłym i niezapomnianym wydarzeniem dla fanów serii. To czas wielkiego podniecenia i emocji, gdy bohaterowie konfrontują się ze swoim ostatecznym przeznaczeniem, a serial osiąga epickie zakończenie. Kilka wątków fabularnych, takich jak Kuma przedostający się na wyspę Egghead i zemsta Bonneya na Vegapunku, wciąż pozostaje w zawieszeniu, a napięcie rośnie coraz bardziej, gdy Marynarka Wojenna zaczyna się zbliżać.

Czytaj także  Oryginalne pochodzenie Faye Cowboya Bebopa dowodzi, gdzie Netflix popełnił błąd

Fani One Piece, wypatrujcie ostatecznej wojny. Ta nadchodząca bitwa sprawia, że ​​czytelnicy nie mogą się doczekać, co będzie dalej, i z pewnością będzie to epickie i satysfakcjonujące zakończenie jednej z największych serii mangi i anime wszechczasów.

Więcej: Twórca One Piece zapowiada, że ​​w serialu nadchodzi wielka śmierć

Najnowszy rozdział One Piece jest już dostępny do przeczytania za pośrednictwem Viz Media!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *