Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału 1065 One Piece Jedno z największych odkryć w historii One Piece na zawsze zmieniło sposób, w jaki fani będą patrzeć na Devil Fruits. Rozdział #1065 mangi jest pełen niespodzianek i szokujących odkryć, a starcie Piratów Słomianego Kapelusza z cyborgiem Seraphim ujawnia jeszcze jedną tajemnicę dotyczącą Diabelskich Owoców i ich związku z Wielkim Królestwem.

Diabelskie owoce to jedna z najbardziej unikalnych funkcji w One Piece. Dają niesamowite zdolności temu, kto je zje, kosztem utraty zdolności pływania. Pochodzenie Diabelskich Owoców jest owiane tajemnicą, ale teraz jest jasne, że muszą one mieć związek z enigmatyczną przeszłością świata One Piece. Dr Vegapunk, największy żyjący naukowiec, od lat eksperymentuje na diabelskich owocach, głównie do celów wojskowych w imieniu Światowego Rządu. Jego najnowszy wynalazek, Seraphim Pacifista, to potężne cyborgi, które mieszają DNA piratów należących wcześniej do Siedmiu Władców Mórz z DNA tajemniczej rasy Lunarian i, jak właśnie ujawniono, posiadają moc Diabelskiego Owocu .

Podczas swojej przygody na Wyspie Egghead Piraci Słomianego Kapelusza zostają zaproszeni do głównego laboratorium Vegapunka. Jednak w rozdziale #1065 One Piece wita ich stworzenie, które przypomina jednego z ich towarzyszy, Jinbe, ale w rzeczywistości jest jednym z nowych Serafinów. Cyborg atakuje grupę i nie tylko wykazuje niesamowitą siłę, wytrzymałość i własne techniki Karate Ryboludzi Jinbe, ale ma również moce Sui Sui no Mi, Diabelskiego Owocu zjedzonego przez Senora Pinka, jednego z oficerów w Piraci Donquixote. Wraz z niesamowitym odkryciem, że większość odkryć Vegapunka faktycznie pochodzi z badania Wielkiego Królestwa, które zniknęło 900 lat przed rozpoczęciem serii, moce okazywane przez Jinbe Seraphim otwierają zupełnie nowe spojrzenie na diabelskie owoce.

Eksperymenty Vegapunka ujawniają prawdę o diabelskich owocach

Serafini wydają się być wzmocnionymi cybernetycznie klonami uzyskanymi przez zmieszanie DNA Watażków i Lunarian. To nie wyjaśnia, dlaczego ktoś powinien posiadać Diabelski Owoc Senora Pinka, chyba że ten ostatni został zabity, a Rząd Światowy zdobył Sui Sui no Mi, gdy się pojawił, ponieważ jest to jedyny znany sposób przenoszenia zdolności Diabelskiego Owocu. Jednak biorąc pod uwagę, że Pink jest już więźniem Marines, bardziej prawdopodobne jest, że Vegapunk zrozumiał, jak odtworzyć moc Diabelskiego Owocu. To, że diabelskie owoce działają poprzez zmianę DNA użytkownika, zostało już wspomniane w serii, ale nigdy nie zostało to szczegółowo omówione, więc można to uznać za potwierdzenie. Vegapunk jest jedyną osobą na świecie, która złamała tajemnice kodu genetycznego, co oznacza, że ​​klonując DNA użytkownika Diabelskiego Owocu, może również replikować jego moce, tak jak próbował to zrobić z Kaido w przeszłości. Ta próba zakończyła się niepowodzeniem, ale moce Jinbe Pacifista dowodzą, że proces ten został udoskonalony.

Czytaj także  Kiki's Delivery Service's Saddest Moment Never Happened in the Book

To jednak dopiero początek. Odkrycie, że Wielkie Królestwo było zaawansowaną technologicznie cywilizacją oznacza, że ​​Diabelskie Owoce mogą być również niesamowicie zaawansowaną technologią, o czym fani spekulują od lat. Ma więc sens, że jako czołowy ekspert w Wielkim Królestwie, Vegapunk wie, jak „wszczepić” kod genetyczny diabelskiego owocu w zupełnie nowego klona, ​​takiego jak Jinbe Seraphim.

Wiele lat temu Eiichiro Oda powiedział, że prawda o diabelskich owocach zostanie ujawniona, gdy Vegapunk zadebiutuje w serialu, i dotrzymuje obietnicy. Rewelacje na temat eksperymentów Vegapunka i prawdy o Wielkim Królestwie zmienią One Piece na zawsze, zaczynając od wyjaśnienia wszystkiego, co czytelnicy zawsze chcieli wiedzieć o Diabelskich Owocach.

Dalej: Film One Piece: Historia RED Uta dodaje paliwa do teorii fanów Big Shanks

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *