Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #1066 One Piece

Wyspa Elbaf wreszcie wkrótce zadebiutuje w One Piece, a kraina Gigantów zawiera odpowiedzi na wszystkie tajemnice z serii. Rozdział #1066 bestsellerowej mangi Eiichiro Ody ujawnił, że biblioteka Ohary, skarbnica wiedzy o Wielkim Królestwie i Pustym Stuleciu, została ocalona po zniszczeniu wyspy przez załogę Gigantów, która prawdopodobnie przyniosła ją do ich rodzinnego Elbafu, co oznacza, że ​​będzie to następny cel podróży Słomkowych.

Mityczna kraina Gigantów została po raz pierwszy wspomniana w One Piece przez Usoppa, którego marzeniem jest odwiedzić Elbaf i pewnego dnia ogłosić się dumnym wojownikiem mórz, tak jak Giganci. Elbaf i jego mieszkańcy są wyraźnie zainspirowani mitologią nordycką i nawet w fantastycznym świecie piratów i magicznych owoców ten kraj wyróżnia się jako kraj, który czytelnicy absolutnie chcą zobaczyć. Piraci Słomianego Kapelusza spotykali się z Gigantami wiele razy, najsłynniej z dwoma byłymi kapitanami Dorim i Brogim podczas wątku fabularnego Little Garden. Na Dressrosie Luffy zaprzyjaźnił się i uratował innego potężnego wojownika-olbrzyma, Hajrundina, który z wdzięczności złożył przysięgę wierności kapitanowi Słomianego Kapelusza i został jednym z dowódców Wielkiej Floty Słomianego Kapelusza. Ostatnie doniesienia sugerują jednak, że Hajrundin i jego załoga odegrają znacznie większą rolę w historii, niż się spodziewano.

W rozdziale #1066 One Piece, dr Vegapunk opowiada Słomkowym Kapeluszom historię o tym, jak odwiedził Oharę, kraj uczonych, wkrótce po tym, jak został zniszczony przez Światowy Rząd za prowadzenie badań nad zakazanym Stuleciem Pustki. Vegapunk odkrył, że archeolodzy z Ohary zdołali ocalić swoją cenną bibliotekę, wrzucając do jeziora wszystkie jej książki, które później zostały odzyskane przez grupę Gigantów. Z retrospekcji Vegapunka trzy postacie, których był świadkiem, to wyraźnie Hajrundin i jego załoga, New Giant Warrior Pirates. Vegapunk odwiedził wtedy samego Elbafa i zapamiętał wszystkie informacje zawarte w księgach. Biorąc pod uwagę, jak ważna jest wiedza o Pustym Stuleciu i Wielkim Królestwie dla całej fabuły One Piece, jasne jest, że następnym celem Słomianych Kapeluszy musi być Elbaf.

Czytaj także  My Hero Academia's Top Radical is Already a Murderer

Elbaf zawiera odpowiedzi na największe tajemnice w jednym kawałku

Tak jak Luffy i Usopp są podekscytowani perspektywą wyspy pełnej potężnych gigantycznych wojowników, tak fani serii długo czekali na Elbaf. Tam miała miejsce retrospekcja Big Mom, ale skupiała się głównie na złoczyńcy. Słomkowi mają już silne powiązania z Gigantami i dobrze będzie zobaczyć, jak wszystkie te wątki fabularne dojdą do skutku. Co ważniejsze, rozdział #1066 drażnił również, że Saul, olbrzym, który uratował życie Nico Robinowi na Oharze, również przeżył i czeka w Elbafie, co jest kolejnym powodem, dla którego Słomkowi odwiedzają ten kraj. Tam Robin będzie mógł zajrzeć do ocalonej biblioteki Ohary i wreszcie poznać (i wyjaśnić wszystkim) prawdę o tajemniczym Wielkim Królestwie i jego zniszczeniu podczas Pustego Stulecia z rąk ówczesnego Rządu Światowego.

Oczywiste jest, że Eiichiro Oda powoli, ale pewnie zbliża się do końca swojej mangi, ponieważ wiele wątków fabularnych, które rozwijały się przez dziesięciolecia, łączy się. Jeśli chodzi o przypadek Elbafa, wspaniale jest dowiedzieć się, że kraj, z którego dokuczano najdłużej w serii, posiada również klucze do najważniejszych tajemnic w One Piece​​​​​.

Dalej: One Piece: Luffy’s Gear Fifth otrzymuje mityczną przebudowę w epickim nowym fanartze

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *