Ostrzeżenie: SPOILERY dla One Piece, rozdział 1064Cyborgi Pacifista, najpotężniejsza broń dostępna dla największego złoczyńcy One Piece, Rządu Światowego, mogą faktycznie zdradzić ich w ostatecznej bitwie. Szokujące odkrycie, że przywódca Armii Rewolucji, Monkey D. Dragon, ma bliskie relacje z czołowym naukowcem Rządu Światowego, dr. Vegapunkiem, może oznaczać, że Pacyfiści przez cały czas byli tajną bronią Rewolucjonistów.

Fani One Piece byli ostatnio zszokowani długo oczekiwanym pojawieniem się w mandze dr Vegapunka, jednej z najbardziej tajemniczych postaci z serii. Vegapunk odpowiada za najbardziej zaawansowaną technologię na świecie, w tym Pacifistas, żołnierzy-cyborgów używanych przez Rząd Światowy jako elitarne oddziały. Pierwszym Pacifistą był Bartholomew Kuma, były pirat i członek Siedmiu Władców, który z nieznanych powodów zgłosił się na ochotnika, aby stać się prototypem tego projektu, tracąc w tym czasie swoje człowieczeństwo. Później w serii okazało się, że Kuma był członkiem Armii Rewolucyjnej, organizacji, która otwarcie walczy z Rządem Światowym, dowodzonym przez ojca Luffy’ego, Dragona, co sprawiło, że decyzja Kumy o zostaniu królikiem doświadczalnym stała się jeszcze bardziej niewytłumaczalna.

Rozdział 1064 One Piece kończy się, gdy doktor Vegapunk rozmawia przez telefon z tajemniczym rozmówcą, który okazuje się być ojcem Luffy’ego, Monkey D. Dragonem, ostatnią osobą, która powinna odbyć niezobowiązującą rozmowę z czołowym naukowcem Rządu Światowego. Wydaje się, że obaj są w dość przyjaznych stosunkach, co można wyjaśnić tylko tym, że Vegapunk nie jest w rzeczywistości marionetką rządu, jak do tej pory sądzono, ale ma swój własny program. Biorąc pod uwagę, że Kuma pozwolił Vegapunkowi zmodyfikować swoje ciało, aby zmienić go w pierwszego Pacifistę, wszystko to może być częścią większego planu wymyślonego przez Armię Rewolucyjną.

Cyborgi Pacifista zwrócą się przeciwko światowemu rządowi

W ostatnich czasach rząd światowy coraz bardziej polega na Pacifistach. Cyborgi były szeroko używane podczas Wojny o Szczyt przeciwko Piratom Białobrodego, a następnie ich skuteczność była motywacją do rozwiązania Systemu Siedmiu Władców, który był używany do kontrolowania piratów. Po niedawnym debiucie najnowszych modeli Pacifista, Serafinów, Rząd Światowy wydaje się być całkowicie przekonany o swojej sile i zdolności do działania jako ostateczna siła policyjna. Jeśli jednak Vegapunk faktycznie pracuje dla Rewolucjonistów, Pacifista może nagle zmienić strony i spowodować upadek rządu światowego. To mógł być powód, dla którego Kuma dał się schwytać, zaakceptował umowę Rządu Światowego i pozwolił Vegapunkowi zmienić go w bezduszną maszynę, wszystko po to, by przygotować teren na upadek najgorszych wrogów Rewolucjonistów.

Czytaj także  Cyberpunk: Edgerunners i Sailor Moon Collide w zaskakującym Fanart

Ważne jest, aby pamiętać, że Vegapunk już zmienił „programowanie” Kumy, aby mógł chronić statek Słomkowego Kapelusza nawet po utracie całego człowieczeństwa, co oznacza, że ​​mógł z łatwością majstrować przy Serafinach. Jest nieuniknione, że pod koniec One Piece odbędzie się wielka bitwa między rządem światowym a siłami, które sprzeciwiają się jego tyranicznym rządom, w tym Armią Rewolucjonistów i niektórymi pirackimi załogami, takimi jak Słomkowe Kapelusze Luffy’ego. Kiedy dochodzi do tego epickiego starcia, nagłe przejście Pacifistów i walka z Rządem Światowym byłoby doskonale zgodne z tradycją szokujących wydarzeń w One Piece.

Dalej: One Piece Fanart prezentuje epicką załogę piratów Rogera, jeśli wszyscy przeżyli

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *