Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #1071 One Piece.

Największy rywal Luffy’ego w One Piece, Eustass Kid, ponownie pokonał kapitana Słomkowych, zdobywając kluczową bramkę. Kid jest pierwszym piratem z „Najgorszej Generacji”, który przybył na Elbaf, wyspę Gigantów (w tłumaczeniu Viz na język angielski pisaną jako Elbaph), kluczową lokalizację w świecie One Piece, która zawiera klucze do wielu tajemnic serii.

Kid jest jednym z dwunastu piratów z „Najgorszego pokolenia”, którzy zaczęli budować reputację na Grand Line na krótko przed wojną na szczycie w Marineford. Kid Pirates to niebezpieczna załoga znana z powodowania wielu ofiar wśród ludności cywilnej, utworzona po zjednoczeniu przez Kida rywalizujących ze sobą gangów przestępczych w jego rodzinnym kraju. Ich kapitan jest potężnym wojownikiem, który zjadł Diabelski Owoc Jiki Jiki no Mi, który daje mu moc magnetyzmu, i jednym z garstki ludzi na świecie, którzy byli w stanie „obudzić” jego Diabelski Owoc do jego prawdziwej mocy. Kid jest również temperamentny i jeszcze bardziej lekkomyślny niż sam Luffy, co zaowocowało tym, że pirat o kolczastych włosach pokonał kapitana Słomkowych do wielu celów, w tym do podjęcia walki z przerażającym Yonko i zdobycia kopii jednego z Poneglyphów Drogi potrzebnych do osiągnięcia śmiej się.

Rozdział #1071 One Piece pokazuje, że Kid po raz kolejny pokonał Luffy’ego w ważnej bramce. Po opuszczeniu Wano, gdzie wspólnie pracowali nad pokonaniem Kaido i Big Mom, Luffy, Kid i Trafalgar Law wybrali różne drogi. Podczas gdy ścieżka Luffy’ego zaprowadziła go na Wyspę Egghead, a Law niestety wpadł w zasadzkę Piratów Czarnobrodego, Kid zamiast tego przybywa na Elbaf, legendarną krainę Gigantów. W ostatnich rozdziałach ujawniono, że biblioteka Ohary, skarbnica wiedzy potrzebnej do rozszyfrowania wielu tajemnic świata One Piece, została uratowana przez próbę zniszczenia przez Światowy Rząd i przewieziona na Elbaf. Oznacza to, że po raz kolejny Kid zyskał przewagę w wyścigu o skarb One Piece.

Czytaj także  One Piece's Straw Hat Pirates Get a Comic Redesign From Acclaimed Artist

Kid wyprzedza Luffy’ego w wyścigu o One Piece

dzieciak dociera do Elbaf w jednym kawałku

Od momentu pojawienia się w historii, Kid natychmiast rozwinął zaciekłą rywalizację z Luffym o tytuł najlepszego pirata nowej generacji i nowego Króla Piratów. Aby zdobyć ten tytuł, pirat musi zebrać cztery Road Poneglyphs, aby znaleźć ukryte miejsce Laugh Tale, gdzie czeka One Piece. W Wano Kid wykazał się nieoczekiwaną wiedzą związaną z lokalizacją czwartego Poneglyph Road, który jest powiązany z tajemniczym „człowiekiem naznaczonym płomieniami”, którego tożsamość Kid podobno jest świadomy, podczas gdy Luffy nigdy o nim nie słyszał. W końcu Kid Pirates wcześnie ruszyli za Road Poneglyphs, a nawet udało im się ukraść jeden z nich jednemu z dowódców Big Mom. To dowodzi, że Kid zawsze był o krok przed Luffy’m w wyścigu o One Piece, laserowo skupiony na ostatecznym celu, podczas gdy kapitan Słomianych Kapeluszy jest zadowolony, że idzie tam, gdzie niesie go wiatr przygody.

Elbaf jest najwyraźniej kolejnym miejscem, do którego przybędą Słomkowi, jeśli uda im się uciec przed Robem Luccim i admirałem Kizaru na Egghead. Luffy nie będzie zadowolony, gdy odkryje, że Kid pokonał go w tak ważnym punkcie ich przygody, a rywalizacja między dwoma najbardziej porywczymi kapitanami w One Piece pozostaje otwarta.

Więcej: One Piece w końcu pokazuje prawdziwą moc dziadka Luffy’ego

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *