Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #1071 One Piece

One Piece w końcu pokaże, jak potężny jest dziadek Luffy’ego, „Bohater Marynarki” Garp. W zaskakujący sposób Garp postanawia rzucić wyzwanie Imperatorowi Czarnobrodemu, by ocalić jego podwładnego Koby’ego, co oznacza, że ​​potężny wiceadmirał albo zostanie zabity przez okrutnego złoczyńcę, albo da mu nauczkę, pokazując, że może dorównać sławie swojego legendarna siła.

Monkey D. Garp to jedna z najsilniejszych postaci w One Piece. W młodości walczył na równi z Królem Piratów Gol D. Rogerem, do tego stopnia, że ​​uważano go za jedynego prawdziwego rywala. Nawet w obecnej linii czasowej serii, w wieku 78 lat, Garp jest imponującym wojownikiem, będąc w stanie jednym uderzeniem pokonać prawą rękę Białobrodego, Marco Feniksa. Reputacja i osiągnięcia Garpa uczyniły go legendą wśród piechoty morskiej i kilkakrotnie oferowano mu stanowisko admirała, którego zawsze odrzucał.

Rozdział #1071 One Piece pokazuje, że Garp wkrótce będzie miał szansę udowodnić, czy nadal jest tak silny, jak w młodości. Wcześniej w serii ujawniono, że Koby, młody kapitan piechoty morskiej, który był szkolony przez Garpa, został schwytany przez Czarnobrodego, okrutnego i niebezpiecznego Imperatora, który zabił Białobrodego i zbudował potężną piracką załogę użytkowników Diabelskich Owoców. W rozdziale #1071 Garp odważnie oświadcza, że ​​zamierza uratować Koby’ego, całkowicie lekceważąc rozkazy płynące z Kwatery Głównej Piechoty Morskiej, nawet jeśli oznacza to, że będzie musiał walczyć z Czarnobrodym bez wsparcia.

Walka Garpa z Czarnobrodym może naprawdę zakończyć się w obie strony

garp idzie walczyć z Czarnobrodym

Rozpoczęcie ofensywy przeciwko Imperatorowi bez uzyskania pozwolenia od najwyższego dowódcy piechoty morskiej doskonale pasuje do osobowości Garpa. Podobnie jak jego wnuk Luffy, Garp jest niezwykle uczciwy i bezceremonialny, a pomimo tego, że jest żołnierzem piechoty morskiej z silnym poczuciem sprawiedliwości, nie lubi przyjmować rozkazów, zwłaszcza od Niebiańskich Smoków, dlatego odmówił zostania admirałem. Jednak samotna walka z Czarnobrodym wydaje się misją samobójczą, ponieważ pirat i jego załoga dzierżą naprawdę niebezpieczne moce Diabelskiego Owocu. Jeśli Garp i Czarnobrody rzeczywiście się zderzą, będzie to dobra okazja, aby zobaczyć, czy jeden lub obaj rzeczywiście mogą używać Haki Zdobywcy, co wydaje się prawdopodobne, ale nie zostało jeszcze potwierdzone w serii. Podobnie jak Roger, Garp walczy używając tylko Haki, podczas gdy Czarnobrody ma obsesję na punkcie diabelskich owoców i jest jedyną osobą na świecie, która zjadła dwa z nich, nie umierając.

Czytaj także  Dragon Ball Super is Officially a Romantic Comedy, Confirms Author

Chociaż Garp powinien być tak silny jak Roger w młodości, nie ma gwarancji, że wygra ze zdradzieckim i przebiegłym przeciwnikiem, takim jak Czarnobrody. Jest całkiem możliwe, że Garp jest postacią, którą drażnił Eiichiro Oda, umrze w 2023 roku, co byłoby ciężkim ciosem dla Luffy’ego, który już stracił swojego brata Asa w wyniku machinacji Czarnobrodego. Jednak stary Marine mógł otrzymać nieoczekiwaną pomoc od byłego admirała Aokiji, który obecnie jest członkiem Piratów Czarnobrodego i ma dług u Garpa, który kiedyś uratował mu życie. Nadchodząca bitwa, którą Garp rozpęta w One Piece, pokaże, czy dziadek Luffy’ego nadal jest jednym z najsilniejszych ludzi na świecie, czy też skończy jako kolejna skandaliczna ofiara Czarnobrodego.

Więcej: One Piece wybiera swojego największego złoczyńcę z najmniej ulubioną postacią fanów

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *