Japoński portal zajmujący się rankingiem popularności postaci ze znanych serii ujawnił, że największym i najbardziej znienawidzonym złoczyńcą One Piece jest tak naprawdę Uta, główna bohaterka przebojowego filmu One Piece Film: RED. Witryna Suki Kira umieściła najmniej popularną postać z bestsellerowej serii Eiichiro Ody, dowiadując się, że japońscy fani naprawdę nie lubią Uty, co może nie być zaskoczeniem.

Jedną z największych niespodzianek w One Piece Film: RED było odkrycie, że Uta jest tak naprawdę czarnym charakterem w filmie. Ten szczegół został starannie ukryty w fazie marketingowej, a fani wierzyli, że Uta, która jest dawno zaginioną córką Shanksa, będzie sprzymierzeńcem Piratów Słomianego Kapelusza. Zamiast tego dziewczyna próbuje użyć mocy swojego Diabelskiego Owocu Uta Uta no Mi, aby wciągnąć cały świat w fałszywą rzeczywistość, którą stworzyła. W końcu, podczas gdy Uta poświęca swoje życie, aby naprawić wszystkie problemy, które spowodowała, pozostaje głównym czarnym charakterem filmu, a jej ostateczna zmiana zdania najwyraźniej nie wystarczyła, by odkupić ją w oczach japońskich fanów.

Suki Kira to japońska strona internetowa, którą każdego miesiąca odwiedzają miliony użytkowników, która umożliwia użytkownikom głosowanie na ulubione i najmniej lubiane postacie z popularnych seriali anime. Co ciekawe, Suki Kira umożliwia głosowanie także na prawdziwe osoby związane z marką, co zaowocowało wyborem Eiichiro Ody na drugie miejsce w zestawieniu „rankingu niepopularności” One Piece. Jednak, jak donosi Anime Senpai, zwycięzcą tego konkursu na najbardziej znienawidzonego jest tak naprawdę Uta. Może to wyglądać zaskakująco, ponieważ jest nową postacią z bardzo ograniczonymi występami w serii, ale ma to sens, biorąc pod uwagę niektóre reakcje na One Piece Film: RED.

Bycie najbardziej znienawidzoną postacią z One Piece oznacza, że ​​Uta jest w rzeczywistości świetnym złoczyńcą

jednoczęściowy-film-czerwony-uta-real-world-uta-world-diabeł-owoc-featured

Pomimo niesamowitego sukcesu komercyjnego One Piece Film: RED zebrał sporo krytyki. Wielu fanów było zaskoczonych tym niezwykłym wyborem, by zrobić z filmu niemal musical, i oczywiście większość sprzeciwu skierowano przeciwko Ucie, która wykonuje w filmie siedem piosenek (głosu użyczył japoński piosenkarz Ado). Jednak patrząc z innej perspektywy, zobaczenie Uty na szczycie tej listy niepopularności w rzeczywistości oznacza, że ​​wykonała świetną robotę jako złoczyńca w One Piece Film: RED. Z pewnością niektórzy fani skrzywili się na myśl o jej powiązaniach z niezwykle popularnym Shanksem i kilkoma retconami, jakie film wprowadził do serialu, ale ogólnie Uta jest solidnym złoczyńcą o silnych motywacjach, któremu udaje się nigdy nie okazywać sympatii aż do końca filmu.

Czytaj także  Shonen Jump sprowadza ogromną wojnę do swojej najdzikszej mangi

Ważne jest, aby pamiętać, że Suki Kira jest używany tylko przez osoby mówiące po japońsku, więc poglądy przedstawione na stronie mogą nie pokrywać się z tym, co myślą fani z całego świata. Jednak postrzeganie Uty jako najbardziej niepopularnej postaci potwierdza, że ​​Film: RED, choć odniósł komercyjny sukces, miał powody do krytyki, ale także, że Uta była bardzo skuteczna jako złoczyńca One Piece, co przecież było jej zadaniem w filmie.

Więcej: One Piece oficjalnie wymienia najsilniejszych bohaterów serialu

źródło: Anime Senpai. Oryginalne źródło: Suki Kira.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *