Twórca One Piece, Eiichiro Oda, dokucza, że ​​ważna postać z jego ukochanej serii może umrzeć w 2023 roku. Jak co roku odnoszący sukcesy mangaka podzielił się wiadomością dla swoich fanów podczas panelu One Piece na Jump Festa, w której zasugerował, co nadchodzi w serii przez następny rok. Złowieszcze słowa Ody sugerują, że jedna lub więcej postaci może faktycznie umrzeć w 2023 roku.

Jump Festa to coroczny konwent organizowany w Japonii przez Shueishę, wydawcę magazynów Jump, w których publikowane są najpopularniejsze mangi, takie jak One Piece. Co roku jednym z głównych punktów wydarzenia jest panel One Piece i wiadomość, którą Eiichiro Oda dzieli się ze swoimi fanami na całym świecie. Za każdym razem słowa Ody wskazywały na przyszły rozwój, który faktycznie miał miejsce w mandze w następnym roku. Ponieważ One Piece już rozpoczął dążenie do (wciąż odległego) zakończenia, fani byli jeszcze bardziej niż zwykle chętni, aby mieć pojęcie o tym, co nadchodzi w przyszłości.

Przesłanie Ody na Jump Festa 2023 rozpoczęło się od podsumowania wszystkich najważniejszych wydarzeń roku 2022 dla One Piece. Zakończenie długiego i doniosłego Wano Arc oraz wydanie One Piece Film: RED były oczywiście dwoma głównymi punktami. Następnie Oda krótko odniósł się do innych wiadomości udostępnionych podczas panelu, po czym zapewnił swoich fanów, że pomimo całej jego niedawnej rozmowy na temat historii będącej obecnie w „ostatniej sadze”, nie powinni martwić się, że wkrótce się skończy i po prostu cieszyć się podróżą. Wreszcie, jeśli chodzi o to, co nadchodzi w mandze One Piece, wiadomość Ody, przetłumaczona przez Artura – The Library Of Ohara, brzmi: „Nie ma mowy! Ta osoba i ta osoba będą walczyć? To jest typ historii, jakiej możesz się spodziewać! gdybym miał nadać temu tytuł, nazwałbym to „darmową bitwą dla wszystkich”! Mam nadzieję, że nikt nie umrze!”

Czytaj także  Deku's 10 Hardest My Hero Academia Fights

Wiadomość Ody może zapowiadać śmierć głównej postaci

Przesłanie Eiichiro Ody z Jump Festa 2023.

Wzmianka o zbliżającej się wielkiej bitwie między kilkoma grupami lub jednostkami jest już ekscytująca, ale to, co naprawdę wyróżnia się z wiadomości, to ostatnie zdanie: „Mam nadzieję, że nikt nie umrze!”. Z pewnością może to być sposób na dalsze podkręcanie wielkiej bitwy królewskiej, ale słowa Ody prawie zawsze mają głębsze znaczenie. W swojej wiadomości z zeszłego roku poprosił fanów, aby mieli oko na Luffy’ego, i rzeczywiście, kapitan Słomianego Kapelusza obudził swój Diabelski Owoc i zadebiutował transformacją Gear Fifth. One Piece słynie z tego, że jego ważne postacie nigdy nie umierają, a kiedy wydaje się, że umierają, wracają później całe i zdrowe. Być może Oda postanowił wreszcie zerwać z tą tradycją i zszokować swoich fanów śmiercią głównej postaci w 2023 roku.

Myśląc o tym, kto jest najbardziej prawdopodobną postacią One Piece, która może wkrótce umrzeć, niedawne spotkanie Zoro z objawieniem Śmierci przychodzi na myśl jako możliwa zapowiedź. Byłoby absolutnie niesamowitym zwrotem akcji, gdyby Zoro lub inny członek Piratów Słomianego Kapelusza naprawdę umierał, ale większość fanów skłania się ku Shanksowi, potężnemu piratowi, który zainspirował Luffy’ego do żeglowania po morzach i dał mu swój kultowy słomkowy kapelusz, rozpoczynając niesamowita historia One Piece​​​​​​.

Tłumaczenie przesłania Eiichiro Ody użytego w tym artykule zostało dostarczone przez Artur – The Library of Ohara.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *