Anulowana niedawno australijska opera mydlana Sąsiedzi wraca na nasze ekrany! Zaledwie kilka miesięcy temu fani mydła na całym świecie machali ze łzami na pożegnanie z australijskim hitem. Po tym, jak twórcy Fremantle Australia nie byli w stanie zapewnić sobie finansowania po wycofaniu wsparcia przez brytyjską firmę nadawczą Channel 5 (która pokrywała większość kosztów programu od 2008 r.), długo emitowany program najwyraźniej wyzionął ducha.

A-listerzy, którzy odnieśli wielki sukces w serialu – w tym Kylie Minogue, Margot Robbie i Guy Pearce – ustawili się w kolejce do epizodu w odpowiednio dużym, sentymentalnym ostatnim odcinku wyemitowanym pod koniec lipca, który sprowadził kurtynę na 37 lat różne shenanigans między różnymi mieszkańcami Ramsay Street.

Wyobraź sobie więc zaskoczenie fanów, gdy pod koniec zeszłego tygodnia pojawiła się wiadomość, że Fremantle zawarł umowę z Amazon Freevee, aby kontynuować serię. Oto, co wiemy.

Sąsiedzi: Działka

Fremantle’a

Dla tych, którzy nie wiedzą, Amazon Freevee jest kanałem znanym wcześniej jako IMDb TV (nazwa zmieniła się na początku tego roku) i obecnie jest domem dla wszystkiego, od programu telewizyjnego Batman z lat 60. po oryginalną serię The X-Files. Jednak ostatnio kanał starał się wzbogacić swój wybór starszych programów telewizyjnych o bardziej oryginalne programy, w tym komedię o dojrzewaniu High School, której premiera miała miejsce w zeszłym miesiącu, reality show, takie jak Hollywood Houselift z Jeffem Lewisem, pojazd Jeffa Danielsa American Rust oraz w przyszłym miesiącu America’s Test Kitchen: The Next Generation. Sąsiedzi mają prawdopodobnie pasować do tego wzorca jako pierwszy wypad kanału do opery mydlanej.

Ale ponieważ wiadomości o odrodzeniu spadły kilka dni temu, jest zbyt wcześnie, aby mówić wiele o fabule, z wyjątkiem wskazania, że ​​​​Freevee konsekwentnie opisywał nadchodzący sezon Neighbours nie jako ponowne uruchomienie lub ponowne wyobrażenie sobie, ale jako „ponowne uruchomienie” lub „odrodzenie ”. Oznacza to, że pojawią się te same rodziny i postacie, które widzieliśmy w serialu przed finałem zeszłego lata.

Czytaj także  House of the Dragon Season 2 Set to Begin Filming Soon

Sąsiedzi: obsada i ekipa

Australijska opera mydlana Sąsiedzi Fremantle’a

Ale nawet jeśli wydaje się, że konfiguracja ponownego uruchomienia będzie taka sama jak poprzednio, niekoniecznie jest to to samo, co stwierdzenie, że wszyscy członkowie obsady powrócą. Ogłoszenie Fremantle’a zawierało wiadomość, że stali bywalcy serialu Stefan Dennis, Alan Fletcher, Ryan Moloney i Jackie Woodburne powrócą do swoich ról, odpowiednio, jako Paul Robinson, Karl Kennedy, Toadie Rebecchi i Susan Kennedy.

Poza tym jednak nic nie jest pewne. Kilku innych członków obsady wyraziło zdziwienie w mediach społecznościowych wiadomością o odrodzeniu, a Takaya Honda (David Tanaka) napisał na Twitterze, że obsada potrzebuje „czasu na przetworzenie”. Nieoczekiwane ocalenie serialu oznacza, że ​​niektórzy członkowie obsady mogli już zapewnić sobie długoterminowe role w innych produkcjach.

Pokój scenarzystów serialu został rozproszony, chociaż główna bohaterka serialu, Margaret Wilson, nadal pracuje nad inną wielką australijską operą mydlaną, Home and Away, a producent wykonawczy Jason Herbison pozostaje związany.

Wszystko inne, co wiemy: produkcje i zestawy

Australijska opera mydlana Sąsiedzi Fremantle’a

Niemniej jednak twórcy mieli szczęście na wszystkie ważne sposoby. Gdy program wydawał się ukończony i odkurzony, zaplecza pozostawiono naturze, a plany serialu zostały uderzone. Ale producent wykonawczy Jason Herbison potwierdził w wywiadzie dla Digital Spy, że zestawy pozostały w magazynie i można je przywrócić. W tym samym czasie studia Network 10 w Nunawading, w których kręcono sceny wewnętrzne, ponownie staną się domem serialu.

Stanowi to niezwykły zwrot dla obiektu, którego przyszłość była niepewna po zakończeniu mydła. Poza nakręceniem kilku scen do nadchodzącej brytyjsko-australijskiej serii thrillerów (Riptide, w której wystąpią David Berry z Outlander, Jo Joyner z Doctor Who i Peter O’Brien z Neighbours), nie znaleziono żadnego celu dla budynku poza końcem W tym roku. Perspektywa wyburzenia przynajmniej części obiektu była latem szeroko opisywana w prasie australijskiej.

Czytaj także  Daredevil: Born Again Signs on Arrowverse Writers Jill Blankenship and Grainne Godfree

Odrodzenie serialu było pilnie strzeżoną tajemnicą, co oznacza, że ​​nawet mieszkańcy Pin Oak Court w Melbourne – prawdziwej ślepej uliczki, której domy w scenach plenerowych były duplikatami domów na Ramsay Street – nie zwrócono się jeszcze o pomoc. zobaczyć, czy pozwolą jeszcze raz filmować. Herbison wskazał, że można poczynić inne ustalenia, jeśli nie otrzymano pozwolenia na filmowanie.

Data wydania

Nie podano potwierdzonej daty premiery. Zdjęcia rozpoczną się na początku przyszłego roku, a pierwsze nowe odcinki zostaną wyemitowane w połowie 2023 roku. Amazon Freevee będzie posiadał wyłączne prawa do transmisji w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie tradycyjnie znajduje się największa widownia Neighbours poza Australią. W międzyczasie, spragnieni mydła fani mogą obejrzeć swój hit dramatu Ramsay Street na platformie Freevee, która zapewniła również prawa do tysięcy starych odcinków w archiwach serialu.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *