Poniższy artykuł zepsuje kilka zwrotów akcji z pierwszego sezonu Łowców.

Seria Prime Video Hunters to alternatywny serial historyczny opowiadający o grupie obdartych osobników, którzy łączą siły, by wytropić nazistów, którzy ukryli się po zakończeniu wojny. Zdjęcia z planu na nadchodzący drugi sezon ujawniają powrót Jonaha Heidelbauma (Logan Lerman) wraz z innymi Łowcami. Są Millie Morris (Jerrika Hinton), Lonny Flash (Josh Radnor), Roxy Jones (Tiffany Boone) i siostra Harriet (Kate Mulvany).

Finał pierwszego sezonu ujawnił, że założyciel grupy Meyer Offerman (Al Pacino) jest nazistą. Wilhelm Zucks, znany również jako Wilk, ukradł tożsamość prawdziwego Meyera. Założył grupę jako pokutę, chociaż wierzył, że nigdy nie uzyska przebaczenia. Jonah zgadza się i zabija Meyera wkrótce po objawieniu. Chociaż początkowo wydawało się, że to koniec Pacino w serialu, zdjęcia z planu na nadchodzący drugi i ostatni sezon pokazują, że powróci.

„Pod wieloma względami podróż Jonah w tym sezonie może znaleźć się w podobnej ciemności, przed którą Meyer Offerman próbował go powstrzymać, ale którą Wilhelm Zuchs zawsze emanował i zamieszkiwał” – powiedział twórca David Weil.

befunky_2022-10-2_12-40-40-1 Najlepsze wideo

Do zespołu dołączy inny łowca nazistów, Chava Apfelbaum, grany przez nominowaną do Oscara Jennifer Jason Leigh. Podczas gdy Weil powstrzymał się od zdradzania zbyt wiele o tej nowej postaci, wskazując na „smakowite zwroty akcji” z jej udziałem, powiedział, że Leigh wniosła do tej roli „zaciekłość”.

„To postać, która czasami może wydawać się bardzo skromna, a potem widzimy w niej eksplozje. Czasami może czuć się wybuchowa, a potem są w niej takie słabe punkty. Jennifer jest kameleonem i tego właśnie wymagano do tej roli … Nosi wiele różnych czapek, wiele różnych masek i twarzy. Nigdy nie wiesz, czego możesz się spodziewać po Chavie, i to trzyma naszych łowców na palcach, ale jest z nią naprawdę głębokie zakorzenienie w niektórych naszych postaciach: emocjonalne, charakter napędzany. Tak więc w postaci Chavy jest zarówno piękno, jak i brutalność ”.

Czytaj także  Fawlty Towers Returning After 40 Years with John Cleese Reprising His Role as Basil Fawlty

Łowcy sezon 2 Jennifer Jason Leigh Najlepsze wideo

Kto jeszcze pojawi się w Hunters?

Łowcy sezon 2 Greg Austin Najlepsze wideo

Poza zwrotem akcji Meyera, koniec pierwszego sezonu rzucił także kolejną wielką bombę. Nie tylko tajemnicza nazistowska pułkownik (Lena Olin) Eva Braun, ale Hitler wciąż żyje. Udo Kier zagra niesławnego dyktatora w sezonie 2. W rozmowie z Entertainment Weekly Weil chciał zapewnić widzów, że „powołuje się na Hitlera tylko wtedy, gdy mamy wymierzyć sprawiedliwość w jakiś, miejmy nadzieję, satysfakcjonujący sposób”.

„Dla mnie, jako dzieciaka dorastającego na Long Island, będąc Żydem, zawsze była ta frustracja i złość, że Hitlerowi uszło na sucho jego zbrodnie, że nigdy nie został pociągnięty do odpowiedzialności, nigdy nie został aresztowany, zabity, sądzony, że podjął decyzję pod koniec swojego życia. Więc Hunters, będąc serialem o katharsis, o żydowskiej upodmiotowieniu i spełnianiu życzeń żydowskich dzieci takich jak ja, które dorastały chcąc odzyskać władzę, sezon 2, mam nadzieję, będzie tym katharsis ”.

Innym powracającym graczem z pierwszego sezonu jest Travis Leich (Greg Austin), neonazista, który został egzekutorem pułkownika. Jonah rozwinął szczególną niechęć do Travisa po tym, jak zabił jednego z przyjaciół Jonaha. Mówiąc słowami Weila, „Travis jest uosobieniem zła, a mimo to ma twarz mleczarza lub papierowego chłopca”.

„To postać, która jest dziś twarzą inceli i ruchu neonazistowskiego. Przerażające w tej postaci jest to, że jest pomostem między nazistami z lat 30. i 40. a dzisiejszym neonazizmem. Jego łuk to przestroga. Jego historia jest przedstawieniem tego, jak biała supremacja zmutowała i przekształciła się w zło, jakim jest dzisiaj.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *