Ostrzeżenie! Zawiera spoilery dotyczące rozdziału 112 Człowieka piłą łańcuchową! Bohater drugiej części Człowieka piłą mechaniczną szybko staje się nową Makimą serii. Autor serii, Tatsuki Fujimoto, znacznie zmienił serię w części 2, wprowadzając nowego głównego bohatera w postaci Asy Mitaki, który bardzo różni się od Denjiego. Jednocześnie historia Mitaki jest głęboko powiązana z historią Denjiego, a najnowszy rozdział jeszcze bardziej pogłębia to powiązanie.

Podobnie jak Denji, Asa w chwili śmierci zawarła umowę z diabłem. Ale w przeciwieństwie do Denjiego, Diabeł Wojenny zawarł z nią umowę, by realizować swoje marzenie, a nie na odwrót. Jego marzeniem jest zabicie Człowieka Piły Łańcuchowej, do czego będzie potrzebował niewiarygodnie silnej broni. Jednak siła broni wytwarzanej przez Diabła Wojennego zależy od tego, jak ważna jest dla niej. Zostało to pokazane, gdy Asa użyła munduru, który dała jej mama, aby pokonać Diabła Sprawiedliwości. Aby zdobyć taką broń, Asa jest gotowa pójść na kompromis ze swoimi zasadami moralnymi, jak pokazuje ostatni rozdział.

W rozdziale 112, wstrząśnięta losem swojej przyjaciółki Yuko, Asa mówi Diabłowi Wojennemu, że w końcu jest gotowa zamienić człowieka w broń, która pomoże zabić piłę mechaniczną. Ale nie chce zamienić niewinnej osoby w broń, zamiast tego woli zabić kogoś, kto jest trochę moralnie bankrutem, ale nie jawnym przestępcą, ponieważ nadal musi sprawić, by ta osoba była dla niej ważna, aby broń była silna. Denji wydaje się spełniać te kryteria, ponieważ widzi, jak naciąga bezdomnych na dodatkowe pieniądze. Więc Asa próbuje zbliżyć się do samego Człowieka Piły Łańcuchowej, zapraszając go na randkę na końcu rozdziału, na co chętnie się zgadza.

Asa próbuje manipulować Denjim, tak jak zrobił to Makima

Asa zaprasza Denjiego na randkę w Chainsaw Man

Chociaż wszystko to jest traktowane nieco komediowo, ten moment bardzo przypomina manipulację Denjim przez Makimę w części 1. Makima również chciał użyć Denjiego jako broni, choć nie dosłownie, i użył romansu, aby osiągnąć ten wynik. I ta manipulacja była tak skuteczna, że ​​nawet pod koniec części 1, po tym, jak plan Makimy doprowadził do śmierci wszystkich, na których mu zależało, Denji nadal mówił, że kocha Makimę. Chociaż wydaje się, że umiejętności manipulacyjne Asy są znacznie bardziej niezręczne niż umiejętności Makimy, biorąc pod uwagę, jak słaby jest Denji w tego rodzaju rzeczach, prawdopodobnie nadal da się nabrać na jej sztuczkę.

Czytaj także  My Hero Academia's Most Undervalued Students Are Key to Winning the War

Podczas gdy Chainsaw Man część 1 była z perspektywy Denjiego, część 2 była w dużej mierze skupiona wokół punktu widzenia Asy. Oznacza to, że fani będą mogli ponownie przeżyć manipulację Denjim przez Makimę z perspektywy manipulatora, a nie manipulowanego. Dodaje to zupełnie nową warstwę do i tak już niesamowicie bogatej fabuły Chainsaw Man Part 2 i jeszcze bardziej wiąże ją z najlepszym aspektem pierwszej części.

Dalej: Kopia piły łańcuchowej to w rzeczywistości diabeł sprawiedliwości – objaśnienie teorii

Chainsaw Man Rozdział 112 jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *