Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału 1067 One Piece

Zupełnie nowa tajemnica w One Piece ma nieoczekiwany związek z drobnym szczegółem w historii Wyspy Ryboludzi, który mogli zauważyć tylko najbardziej znający się na rzeczy fani. Ten szczegół łączy „żelaznego giganta”, gigantycznego robota stworzonego przez Wielkie Królestwo i obecnie znajdującego się w laboratorium na wyspie dr Vegapunka, z początkiem długiej i żmudnej historii emancypacji Ryboludzi z Królestwa Ryugu.

Ryboludzie to jedna z wielu dziwacznych i cudownych ras zamieszkujących świat One Piece. Jako istoty hybrydowe, które mogą żyć zarówno pod wodą, jak i na lądzie, Ryboludzie (wraz ze swoimi braćmi Merfolk) zawsze byli dyskryminowani, a nawet polowani przez ludzi. To z kolei doprowadziło Ryboludzi do przekonania, że ​​wszyscy ludzie są agresywni, co nadwyrężyło stosunki między dwiema rasami na wieki. Dwieście lat przed obecnymi wydarzeniami z serii, Królestwo Ryugu po raz pierwszy złamało swoje izolacjonistyczne stanowisko i oficjalnie dołączyło do Światowego Rządu. Nawet jeśli nie poprawiło to znacznie traktowania ryboludzi przez ludzi, nadal był to ważny kamień milowy, który pozwolił na zaklasyfikowanie ich jako ludzi, a nie ryb, jak to było wcześniej.

Jednak to wydarzenie nabiera teraz zupełnie nowego znaczenia. Po przybyciu na Wyspę Egghead Piraci Słomianego Kapelusza dowiedzieli się od dr Vegapunka prawdy o Wielkim Królestwie, starożytnej cywilizacji, która posiadała zaawansowaną technologię i została zniszczona przez to, co później stało się Rządem Światowym, 800 lat temu. Wielkie Królestwo pozostawiło po sobie wiele reliktów, które Vegapunk odzyskał i zbadał, w tym gigantycznego robota. W rozdziale #1067 One Piece naukowiec ujawnia, że ​​ten „żelazny gigant” zaatakował Marijoa, świętą ziemię, w której mieszkają Niebiańskie Smoki, 200 lat temu i zatrzymał się tylko dlatego, że zabrakło mu energii.

Ryboludzi mogą być powiązani z Wielkim Królestwem

W tym samym roku żelazny gigant zaatakował Marijoa, a Królestwu Ryugu udało się uzyskać przyjęcie do Światowego Rządu. Chociaż związek między tymi dwoma wydarzeniami nie jest obecnie potwierdzony, w One Piece nic nie jest tak naprawdę przypadkowe. Istnieje szansa, że ​​atak żelaznego giganta był gestem zastraszenia, aby zmusić Niebiańskie Smoki do zaakceptowania Ryboludzi, ale nawet Vegapunk nie wie, skąd wziął się robot i dlaczego. Wyspa Ryboludzi wciąż kryje wiele tajemnic, takich jak tajemnicza wiadomość Joy Boya i przepowiednia Shyarly’ego, a to nowe możliwe połączenie tylko komplikuje i intryguje sprawę. W końcu księżniczka Królestwa Ryugu, Shirahoshi, to tak naprawdę Posejdon, reinkarnacja Starożytnej Broni, która rzekomo została również stworzona przez Wielkie Królestwo.

Czytaj także  Bleach is Bringing Back a Classic Enemy to Face its New Villains

Ludzie, którzy mówią, że One Piece zaczyna mieć zbyt wiele tajemnic, nie są całkowicie w błędzie. Pomimo faktu, że seria zbliża się ku końcowi (za kilka lat), wciąż dodaje nowe tajemnice do swojej już tajemniczej fabuły. Zaraz po tym, jak fani poznali nową, szokującą prawdę o Pustym Stuleciu i Wielkim Królestwie, One Piece przedstawił nową tajemnicę, która drażni związek między tą starożytną cywilizacją a Królestwem Ryugu, zmieniając na zawsze historię ludu Ryboludzi.

Dalej: One Piece sprawia, że ​​retrospekcja Nico Robina jest mniej tragiczna

Najnowszy rozdział One Piece jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *