Ostrzeżenie: SPOILERY dotyczące Naruto: Konoha’s Story — The Steam Ninja Scrolls

Nowa kontynuacja Naruto, Konoha’s Story – The Steam Ninja Scrolls, wyjaśnia szokujący (i śmieszny) powód siły jednej z ulubionych postaci serii, Rocka Lee. Fani Naruto wiedzieli, że Lee wiernie przestrzega nauk swojego mistrza, Might Guya, ale nie mieli pojęcia, jak szalony może być jego trening.

Rock Lee reprezentuje stereotyp, który jest dość powszechny w mandze shonen: postać bez naturalnego talentu, która nadrabia czystym wysiłkiem i determinacją. W przeciwieństwie do innych shinobi, Lee nie może używać ninjutsu (specjalnych technik ninja, które pozwalają kontrolować i manipulować naturalnymi żywiołami) ani genjutsu (techniki iluzji), więc specjalizuje się w taijutsu (sztuki walki). Z tego powodu Lee trenuje swoje ciało do granic możliwości, postępując zgodnie z naukami swojego mistrza, Guya, który jest także mistrzem taijutsu, który osiągnął niewiarygodną moc przez lata piekielnego treningu.

W Konoha’s Story – The Steam Ninja Scrolls Guy i jego najlepszy przyjaciel (i rywal) Kakashi opuszczają wioskę Konoha na tajną misję, która jest jednak pretekstem do wakacji. Mirai Sarutobi, młoda i obiecująca kunoichi, córka Asumy Sarutobi, towarzyszy im jako ochroniarz. W rozdziale #3, po przybyciu do małego kurortu, Kakashi jest podekscytowany do łez, ponieważ znajdują się w jednym ważnym miejscu w jego ulubionej serii powieści dla dorosłych, Make-out Paradise. Kiedy Mirai prosi o przeczytanie powieści, naiwnie myśląc, że historia jest rzeczywiście pouczająca, Guy zamiast tego sugeruje, by przeczytała jego własną książkę, przewodnik po ćwiczeniach przez 24 godziny bez przerwy. Kiedy Kakashi wskazuje, że jest to niemożliwe, Guy odpowiada, że ​​Lee tak naprawdę codziennie korzysta z jego przewodnika.

Nowy reżim treningowy Rocka Lee jest na zupełnie innym poziomie

Piekielny reżim treningowy Lee i Guya był powtarzającym się kneblem w Naruto. Para wykorzystałaby każdą wymówkę, aby trenować, używając takich rzeczy, jak zestawy pompek lub bieganie okrążeń, zarówno jako kary, jak i nagrody za swoje czyny, zgodnie z filozofią zwaną „Mocą młodości”. Pomimo często absurdalnych wybryków, zaangażowanie Guya i Lee w trenowanie ich ciał przyniosło niesamowite rezultaty. Walka Lee z Gaarą podczas egzaminu na Chunina jest jedną z najbardziej cenionych w całej serii Naruto. Guy rzeczywiście stał się tak silny przez lata, że ​​podczas Czwartej Światowej Wojny Shinobi był w stanie przez chwilę walczyć na równi z najsilniejszym shinobi, Uchiha Madarą jako Dziesięcioogoniasty jinchuriki, nawet jeśli miało to straszne skutki dla ciała Guya (który wciąż jest na wózku inwalidzkim w Historii Konohy). Lee również odegrał rolę w tej epickiej bitwie, udowadniając, że dobrze wykorzystał nauki swojego mistrza.

Czytaj także  Don't Toy With Me, Miss Nagatoro's 10 Cutest Moments

Rock Lee niestety nie cieszył się dużym zainteresowaniem w głównej kontynuacji Naruto, Boruto, więc nie można wiedzieć, jak silny stał się po tych wszystkich latach. Jednakże, jeśli nadal podąża za szalonymi naukami swojego mistrza, w tym trenując przez 24 godziny bez przerwy przez kilka dni, Rock Lee może być jednym z najsilniejszych shinobi w Naruto, a wszystko to dzięki Potędze Młodości.

Dalej: Sakura w końcu ma czas, by zabłysnąć w nowym sequelu Sasuke Naruto

Najnowszy rozdział Naruto: Konoha’s Story – The Steam Ninja Scrolls jest dostępny za pośrednictwem Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *