Wielu byłych fanów The Walking Dead uważa, że ​​serial powinien był wyjść z nędzy kilka lat temu. Teraz, gdy wkrótce pojawią się trzy nowe serie spin-off, czy franczyza zombie może wyczołgać się z grobu, w którym się wykopała? Wydaje się, że pytanie brzmi „tak”, jeśli zapytasz Normana Reedusa, który mówi, że jego spin-off serii Daryl przyniesie rodzaj resetu do serii.

Postać grana przez Reedusa, Daryl Dixon, odjeżdżała na swoim motocyklu w finale The Walking Dead. Dzięki wielu raportom napisanym o kolejnym kierunku The Walking Dead wiemy, że doprowadzi go to do Europy, gdzie wydaje się, że przejdzie do poprzedniego spin-offu Walking Dead, The Walking Dead: World Beyond. Rozmawiając z Entertainment Weekly o swojej wiodącej roli w spin-offie, Reedus wspomniał o „nowym początku”, który serial wniesie do serii. Powiedział:

„To reset. Po 12 latach robienia show uczysz się wielu rzeczy i są pewne ścieżki, którymi nieuchronnie musisz podążać, ponieważ [there is such a big cast]. U nas tego naprawdę nie ma. To dla nas nowy początek, ze wszystkimi rzeczami, które uwielbialiśmy robić, i po prostu całą masą innych.

Jak historia Daryla wpasuje się w uniwersum The Walking Dead?

Norman Reedus jako Daryl AMC

Ponieważ główna seria The Walking Dead dobiega końca, uwaga przenosi się teraz na trzy bardzo różne indywidualne historie. Negan i Maggie znajdą się w niebezpieczeństwie w Nowym Jorku, miejsce pobytu Ricka zostanie w końcu ujawnione, gdy ponownie połączy się z Michonne, a Daryl znajdzie się we Francji, potencjalnie na tropie lekarstwa na epidemię zombie. Wcześniej dyrektor ds. zawartości Walking Dead Universe, Scott Gimple, zauważył:

„Spinoff Daryla ma miejsce we Francji. [The World Beyond coda] jest trochę drażnieniem niektórych rzeczy, z którymi przyjdzie się zmierzyć Darylowi. Daryl to ryba wyjęta z wody. Jeśli Daryl znajdzie się z nowymi ludźmi, jest jak ryba w wodzie. We Francji, w kraju, który przechodzi apokalipsę, [it’s] zupełnie inna rzecz. Odkrywa, że ​​musi wymyślać siebie na nowo, musi znaleźć siebie na nowo, a także nie być z – prawdopodobnie – jedynymi ludźmi na świecie, z którymi czuje się dobrze.

Czytaj także  Timothee Chalamet Teams Up with Apple TV+ for New Ad Campaign

Pierwotnie serial miał przedstawiać Carol dołączającą do motocyklisty z kuszą w jego nowej przygodzie, ale tak się nie stało z powodu niezdolności Melissy McBride do kręcenia serialu w Europie. Jednak oświadczenie AMC sugerowało, że Carol może wrócić kiedyś w przyszłości. Ich wiadomość zakończyła się stwierdzeniem:

„Przeprowadzka do Europy stała się w tamtym czasie dla Melissy logistycznie nie do utrzymania. Wiemy, że fani będą rozczarowani tą wiadomością, ale The Walking Dead Universe nadal rośnie i rozwija się w interesujący sposób i mamy wielką nadzieję, że ponownie zobaczymy Carol w najbliższej przyszłości.”

Nowe spin-offy Walking Dead zaczną być emitowane na antenie AMC w 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *