Sąd wznowił posiedzenie. Stacja NBC zamówiła wznowienie kultowej komedii Night Court, której premiera będzie miała miejsce na początku przyszłego roku.

Debiutujący w 1984 roku oryginalny serial skupiał się na sędzim Harrym Stone’ie (Harry Anderson), który przewodniczył nocnej zmianie sądu na Manhattanie. Stone był wówczas najmłodszym sędzią w składzie i często przyjmował bardziej niekonwencjonalne podejście do swoich spraw w porównaniu z wyższymi urzędnikami. Inne wiodące role to John Larroquette jako prokurator Dan Fielding, Markie Post jako obrońca z urzędu Christine Sullivan, Charles Robinson jako urzędnik sądowy Mac Robinson i Richard Moll jako komornik Bull Shannon. Będący hitem lat 80. i wczesnych 90. Night Court był emitowany przez dziewięć sezonów w NBC i zdobył przy okazji mnóstwo nominacji do nagrody Emmy i Złotego Globu.

Rozwój odrodzenia rozpoczął się po raz pierwszy w 2020 r., A NBC oficjalnie złożyło zamówienie na serial w maju 2021 r. Jak wierne oryginałowi możemy się spodziewać tego odrodzenia? Spójrzmy na wszystko, co wiemy przed debiutem Night Court w 2023 roku. Czego możemy się spodziewać po fabule i jak będzie ona bazować na pierwowzorze? Czy jacyś członkowie obsady powracają i jakie nowe twarze dołączają? Kiedy i gdzie będzie miał premierę serial? A co jeszcze widzowie powinni wiedzieć o zupełnie nowym Dworze Nocy?

Night Court 2023: Fabuła

NBC

Jak wspomniano, oryginalna seria skupiała się na urzędnikach pracujących na nocnej zmianie w sądzie w Nowym Jorku. Harry Stone był młodym, nowym sędzią, który musiał wykazać się przed innymi sceptycznymi pracownikami sądu. Odcinki często obracały się wokół dziwacznych i ekscentrycznych drobnych przestępców, którzy powoływali się w swoich sprawach na sędziego Stone’a. Początkowo oparte na realizmie, późniejsze odcinki bardziej zagłębiały się w fantazję i absurd. Obejmowały one odcinek z Wile E. Coyote jako oskarżonym oraz uprowadzenie postaci Bulla przez kosmitów z Jowisza w finale serialu.

Czytaj także  Cobra Kai Star, Ralph Macchio, uważa, że ​​sezon 6 zostanie ogłoszony „bardzo szybko”

Obecnie niewiele jest konkretnych informacji o fabule, ale mamy logline tego, czego możemy się spodziewać w Night Court:

„Bez skrupułów optymistyczna sędzia Abby Stone, córka nieżyjącego już Harry’ego Stone’a, idzie w ślady ojca, przewodnicząc nocnej zmianie sądu apelacyjnego na Manhattanie i stara się zaprowadzić porządek w ekipie dziwaków i cyników, w szczególności byłego nocnego sądu prokuratora Dana Fieldinga”.

Z tego logu wynika, że ​​odrodzenie będzie próbowało podążać śladami swojego poprzednika tak blisko, jak to możliwe, a Abby Stone wniesie taki sam entuzjazm do niekonwencjonalnej nocnej zmiany, jak jej zmarły ojciec. Dodatkowe zwiastuny i zwiastuny z większą ilością informacji fabularnych prawdopodobnie pojawią się w miarę zbliżania się premiery.

Nocny sąd: obsada

Oryginalną obsadę prowadził Harry Anderson jako Harry Stone. Jednak Anderson zmarł w 2018 roku po udarze, co doprowadziło do włączenia nowej głównej postaci. W filmie pojawia się córka Harry’ego Stone’a, Abby, grana przez gwiazdę The Big Bang Theory, Melissę Rauch. Rauch jest również producentem wykonawczym obok swojego męża Winstona Raucha i Dana Rubina.

Wiemy o co najmniej jednym ałunie z oryginału, który powrócił: John Larroquette jako Dan Fielding. Obskurny, narcystyczny Fielding stał się hitem wśród widzów oryginału, nawet bardziej niż główny Anderson. Chociaż Larroquette jest jedynym potwierdzonym powracającym, czy możemy zobaczyć powrót więcej starych twarzy? Wraz ze śmiercią Markie Posta i Charlesa Robinsona w 2021 roku, jednym z nielicznych ocalałych członków oryginalnej głównej obsady jest Richard Moll. Chociaż nie został ogłoszony jako powracający, może jego Bull Shannon mógłby wyskoczyć i wyjaśnić, co się stało po tym, jak najwyraźniej udał się na Jowisza w oryginalnym finale.

Do Raucha i Larroquette dołączy kilku nowych członków obsady. Angielski aktor India de Beaufort, znany z ról w serialach takich jak One Day at a Time i Firefly Lane, gra prokurator Olivię. Nowa komorniczka sądu, Donna „Gurgs” Gurganous, zagra Lacretta, znana między innymi z gościnnych występów w Law & Order i 30 Rock. Donna jest intensywna, oddana swojej pracy i nadmiernie opiekuńcza wobec swoich dworskich współpracowników. Podobno dzieli również małe mieszkanie z wieloma dużymi psami.

Czytaj także  Chyna: Wrestling with Demons Documentary Coming to Reelz

Nową obsadę uzupełnia aktor Zoey’s Extraordinary Playlist, Kapil Talwalkar, jako urzędnik sądowy Neil, którego praca polega na utrzymywaniu sprawnego funkcjonowania sądu. To jest trudniejsze po przybyciu młodego, nowego sędziego.

Możemy spodziewać się dodatkowych informacji o obsadzie i więcej szczegółów na temat obecnych członków obsady w miarę kontynuowania produkcji.

Data wydania

Obecnie Night Court ma mieć premierę w NBC 17 stycznia 2023 r. Zostanie wyemitowany o 20:00 jako część wtorkowego wieczornego bloku komediowego NBC, a następnie American Auto.

Kilka sezonów oryginału zostało wyemitowanych w czwartkowym bloku komediowym NBC „Must-See TV” wraz z innymi dużymi sitcomami, takimi jak Cheers i Family Ties. Ten sam czwartkowy blok stał się później domem dla największych hitów komediowych wszechczasów, takich jak Seinfeld, Friends, Cheers, 30 Rock i The Office.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *