Wydarzenia w NieR Automata w wersji 1.1a przybrały zaskakujący obrót, gdy 2B i 9S odkrywają zbiór porzuconych maszynowych form życia, które są w trakcie ogromnego skoku ewolucyjnego.

Poprzednie odcinki NieR Automata oferowały nieoczekiwany wgląd w Maszynowe Formy Życia, roboty wysłane na Ziemię, aby ją podbić w imieniu obcego gatunku. Inwazja trwa jednak od dziesięcioleci iw tym czasie niektóre z maszynowych form życia rozwinęły pragnienia wykraczające poza walkę. Kilku pokazano, jak podlewają kwiaty i podziwiają dziką przyrodę, czego niewielu spodziewałoby się po zabójczych robotach z kosmosu. Niespodzianki trwają w odcinku 3, w którym 2B i 9S zanurzają się w jaskini pełnej pozornie niefunkcjonalnych maszynowych form życia, tylko po to, by odkryć, że jeszcze się nie poddali.

NieR: Maszyny Automaty stają się bardziej ludzkie

Najpierw 2B i 9S odkrywają zniszczoną maszynową formę życia, która wydaje się nosić perukę z narysowanymi ludzkimi oczami, ku ich dezorientacji. Następnie znajdują stos półfunkcjonalnych maszynowych form życia, mruczących bezsensowne rozmowy, podczas gdy niektórzy opłakują śmierć swoich towarzyszy. Ziemia zapada się i wciąga 2B i 9S głębiej w podziemną strukturę, która wydaje się być podtrzymywana przez stosy wyłączonych Maszynowych Form Życia. W podziemiach znajdują więcej maszynowych form życia NieR naśladujących ludzkie zachowanie, takich jak oddawanie czci na rękach i kolanach lub kołysanie kołyski, jakby było w niej dziecko. 9S wyciąga miecz, a formy życia maszyny panikują. Setki wyłaniają się i wspinają na dach jaskini, tworząc ogromną kulę maszyn. Masa rodzi robota podobnego do androida, który przybiera wygląd człowieka i wydaje się, że nie chce walczyć.

Oczywiste jest, że Maszynowe Formy Życia próbują zrozumieć ludzkość, chociaż nie jest jeszcze jasne, w jakim celu. Mechaniczne formy życia w tym odcinku mają żółte oczy, wspólne dla tych z poprzedniego odcinka, co sugeruje, że nie działają zgodnie z przeznaczeniem. Forma życia maszyny z peruką wydaje się być wczesną próbą stworzenia androida podobnego do nieśmiertelnego YorHa z NieR Automata lub bojowników ruchu oporu, ale dlaczego? Czy to po prostu próba skopiowania najpotężniejszej broni wroga, czy też chodzi o coś więcej?

Czytaj także  Trigun Stampede Finally Reveals A Big Secret About The Gung Ho Guns

Jeśli niektóre z maszynowych form życia rozwinęły zamiłowanie do ziemskiej przyrody, kto może powiedzieć, że nie zaczęły patrzeć na ludzi, których mieli zniszczyć, z tym samym uczuciem? Z pewnością interesujące jest to, że pierwsza udana próba stworzenia duplikatu androida nie chciała walczyć i sugeruje, że być może Maszynowe Formy Życia NieR Automata mają zupełnie inny cel – niezależnie od tego, czy został w nich zaprogramowany, czy nie.

Więcej: Anime NieR Automata ma sprytny plan rozwiązania alternatywnych zakończeń

NieR Automata Ver1.1a jest obecnie dostępny na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *