Oficjalnie ogłoszono adaptację anime mangi fantasy Frieren: Beyond Journey’s End. Chociaż wielu może nadal nie znać mangi, istnieje dobry powód, aby zwrócić na nią uwagę i nadchodzącą adaptację anime.

Mimo że Frieren po mistrzowsku radzi sobie z siłą nieśmiertelności, podobnie jak inne popularne serie, i pojawia się w scenerii, która przyjemnie odwraca bardzo udaną formułę anime, manga nie cieszyła się uwagą, na którą niewątpliwie zasługuje, niefortunnym rozwojem, który, miejmy nadzieję, zostanie naprawiony przez adaptację . Na szczęście nadchodzące przybycie Frierena pojawia się we właściwym czasie, ponieważ historia zawiera wiele tropów, które odniosły już przyzwoity sukces w branży anime.

Według Anime News Network, Frieren ma otrzymać oficjalną adaptację anime. Ponieważ firma wydawnicza Shogakukan początkowo ogłosiła adaptację anime Frierena, niewiele więcej wiadomo poza tym, że Viz Media udzieliło licencji na oryginalną mangę autorstwa Kanehito Yamady i Tsukasy Abe. Shogakukan nie ujawnił również formatu nadchodzącej adaptacji anime ani kiedy i gdzie serial zostanie wyemitowany. Ogłoszenie pojawiło się tuż po otrzymaniu wielu nagród przez mangę. W 2021 roku Frieren zdobył nagrodę dla nowych twórców 25. dorocznej nagrody Tezuka Osamu Cultural Prize oraz 14. nagrodę Manga Taisho. Ponadto Kodansha nominował Frierena do nagrody Best Shōnen Manga podczas 45. i 46. dorocznej nagrody Manga Awards. Tymczasem wydanie z 2022 roku Kono Manga ga Sugoi! przewodnik umieścił mangę na 6. miejscu wśród czytelników płci męskiej. Manga osiągnęła również 17. miejsce na 21. dorocznej liście „Book of the Year” magazynu The Da Vinci w grudniu.

Teraz jest idealny czas na adaptację anime Frieren: Beyond Journey’s End

Plakat do adaptacji anime mangi fantasy Frieren.

Oprócz tych wielu imponujących wyróżnień i wyróżnień, urok tego, jak tytułowa elfka Frieren zmaga się z nienaturalnie długim życiem swoich pobratymców, z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom, którzy nie mogą się nacieszyć tym, czego doświadcza Fushi w dramacie To Your Eternity. Chociaż nie jest dosłownie nieśmiertelna jak Fushi, Frieren zdecydowanie się nią czuje, zwłaszcza w porównaniu z jej nie-elfimi towarzyszami, którzy starzeją się znacznie szybciej niż ona. A ponieważ podróżowała z nimi przez dekadę, ból, jaki Frieren musi znosić w wyniku ich krótszej śmiertelności, jest równy bólowi Fushi, jeśli nie większy.

Czytaj także  Mt. Lady z My Hero Academia ujawnia najlepszy jak dotąd atak kombinowany w serii

Kolejną rzeczą, która wyróżnia Frieren, jest jego ustawienie. Historia faktycznie dzieje się po podobnych wydarzeniach z wielu udanych serii anime RPG, w których drużyna bohatera stara się unicestwić króla demonów. W serialu Frieren i jej drużyna już dawno pokonali własnego króla demonów. Tak więc ci, którzy zawsze zastanawiali się, jak wyglądałby epilog ich ulubionej serii gier RPG, najprawdopodobniej przyciągnie świeża perspektywa Frierena na powszechnie znany i ceniony rodzaj historii.

Jedno jest pewne, jeśli adaptacja anime Frieren: Beyond Journey’s End pozostanie wierna oryginalnej historii, to widzowie anime powinni przygotować się na coś, co można określić jedynie jako scenę „pięknego deszczu meteorytów”. W domu nie powinno być suchego oka, kiedy ten moment jest po raz pierwszy animowany.

Dalej: Boruto w końcu daje fanom Naruto i Hinaty to, czego zawsze chcieli

Źródło: Anime News Network

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *