Lucasfilm

Według nowego raportu Skeleton Crew, serial Gwiezdne Wojny, doznał wielu niepokojów podczas kręcenia. Mówi się, że jako jeden z nadchodzących programów Disney + Star Wars, Skeleton Crew miał trudną produkcję, a wielu członków załogi opuściło projekt i twierdziło, że czuli, że ich praca nad serialem nie została doceniona.

Witryna Star Wars Making Star Wars poinformowała, że ​​Skeleton Crew widziało jedną z najbardziej chaotycznych produkcji ostatnich lat dzięki dużej rotacji członków załogi, z których jeden skomentował, że „przebieg Skeleton Crew był trudniejszy niż wszystkie inne Gwiezdne wojny produkcje połączone dla większości z nich. Mówi się, że to samo źródło skomentowało, że sam program najprawdopodobniej nie ucierpi z powodu problemów, ale powiedział: „Z pewnością zrobiliśmy to w tym przypadku”. W raporcie czytamy dalej, że załoga była „niedoceniana, jednorazowa i lekceważona”, podczas gdy „zmiany w zarządzie i morale spadły dość nisko”.

Doniesienia ze Skeleton Crew pojawiają się niedługo po licznych opowieściach o artystach Marvel Studios VFX narzekających na nierealistyczne terminy i nadmierne harmonogramy pracy, które są im narzucane z powodu ogromnej wydajności studia. Chociaż oczywiście zawsze istnieją napięte terminy, których należy dotrzymać podczas pracy nad tak głośnymi produkcjami, wydaje się, że sprawy zaczynają się zastanawiać, ile ekip jest skłonnych przyjąć, aby pracować nad dużymi franczyzami, takimi jak Gwiezdne wojny i Marvela.

Skeleton Crew ma podobno ogromny budżet

Szkieletowa załoga Gwiezdnych Wojen – Jude Law Święto Gwiezdnych Wojen 2022

Chociaż wielu fanów Gwiezdnych Wojen jest teraz bardziej zainteresowanych nadchodzącym trzecim sezonem The Mandalorian, ekipa Skeleton Crew z udziałem Jude’a Law wiele obiecuje i przynosi ze sobą jeden z najwyższych budżetów, jakie kiedykolwiek widziano w serii Gwiezdnych wojen. Wcześniej informowano, że pierwszy sezon serialu będzie kosztował około 136 milionów dolarów, czyli o jedną trzecią więcej niż debiutancki sezon The Mandalorian. Pytanie brzmi, czy Skeleton Crew będzie w stanie sfinansować Lucasfilm z tego budżetu.

Czytaj także  The Mandalorian Season 3 Trailer Sets Unprecedented Viewing Records in First 24 Hours

Seria Gwiezdnych Wojen rzadko myliła się z produkcją Disney +, a nawet Księga Boby Fetta, której nie udało się połączyć z publicznością zgodnie z oczekiwaniami, nadal przyciągała ogromną liczbę widzów na platformę. Nowa historia Skeleton Crew może być dużym ryzykiem, mając tak ogromny budżet, ponieważ jeśli serial nie od razu połączy się z fanami, może skończyć się zmarnowaniem pieniędzy.

Wciąż pozostaje wiele szczegółów na temat Skeleton Crew, ale podobnie jak wiele innych niedawnych projektów Gwiezdnych Wojen, serial będzie osadzony w istniejącej historii serii i uważa się, że ma bezpośrednie powiązania z Ahsoką. Jon Favreau niedawno skomentował obecną serię projektów Gwiezdnych Wojen, z których większość jest misternie zaangażowany. Powiedział na początku tego roku:

„Wszystkie te programy, nad którymi pracowaliśmy – Mandalorian, Ahsoka, Book of Boba Fett, teraz Skeleton Crew – wszystkie istnieją w tym samym czasie. Wszystkie istnieją po Powrocie Jedi. Tak więc między Epizodem VI a Epizodem VII jest 30 lat tam, które są nieco niezbadane, na pewno na ekranie”.

Skeleton Crew pojawi się na Disney+ gdzieś w 2023 roku.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *