Nie było tajemnicą, że Warner Bros. szukał rozszerzenia swojej serii filmów Władca Pierścieni, a teraz dyrektor generalny David Zaslav ujawnił, że trwają prace nad „wieloma” nowymi filmami opartymi na historiach Tolkiena. Deadline poinformował, że reżyser oryginalnej trylogii Władca Pierścieni, Peter Jackson, mówi, że zarówno on, jak i jego zespół scenarzystów Tolkiena byli „na bieżąco” w sprawie nowych filmów.

Minęły ponad dwie dekady, odkąd Peter Jackson dokonał niemożliwego i przeniósł Władcę Pierścieni JRR Tolkiena na duży ekran w trylogii filmów fabularnych. Chociaż kiedyś uważano, że nie można go sfilmować ze względu na samą skalę tej historii oraz wiele fantastycznych miejsc i ludzi, których nie można było oddać zaledwie kilka lat wcześniej, Jackson i jego zespół złożony z Fran Walsh i Philippy Boyes stworzyli kinowe arcydzieło, które zajęło świat przez burzę i zdobył jedną lub dwie nagrody w tym procesie.

Chociaż Amazon Studios zmierza obecnie do drugiego sezonu The Rings of Power, którego akcja toczy się na wiele lat przed wydarzeniami z Hobbita, w zeszłym roku ujawniono, że posiadacze praw Embracer Group są gotowi pośredniczyć w większej liczbie transakcji dotyczących dzieł Tolkiena. Wygląda na to, że zgodnie z oczekiwaniami Warner Bros. chce teraz rozwinąć swoją część serii. Odpowiadając na ogłoszenie, Jackson, Walsh i Boyes powiedzieli w oświadczeniu:

„Warner Brothers i Embracer informowali nas na każdym kroku. Z niecierpliwością czekamy na dalszą rozmowę z nimi, aby poznać ich wizję rozwoju franczyzy”.

Dokąd zaprowadzą franczyzę nowe filmy z Władcy Pierścieni?

Kino nowej linii

Przy tak ogromnej liczbie historii do opowiedzenia, prawdziwym pytaniem, które zadaje teraz wiele osób, jest to, gdzie dokładnie będą rozgrywać się nowe filmy związane z Hobbitem i Władcą Pierścieni. Podobnie jak Amazon Studios było w stanie wykorzystać tylko niektóre aspekty franczyzy w The Rings of Power, nie jest jasne, co Warner Bros. może, a czego nie może wykorzystać w swojej obecnej umowie.

Czytaj także  Pam Grier Revealed Why She Turned Down a Role in Octopussy

Istnieje kilka wybitnych historii Śródziemia, które nigdy nie zostały zaadaptowane, ale poprzednie doniesienia sugerowały, że nowe projekty będą bardziej koncentrować się na dobrze znanych postaciach z Władcy Pierścieni i rozszerzyć serię w ten sposób. Krążyły pogłoski, że film koncentruje się na Gandalfie, a inny na Aragornie, jako dwóch z nich.

W końcu wyraźnie widać, że jeszcze długa droga do realizacji któregokolwiek z nowych filmów, a to oznacza, że ​​Pierścienie Mocy są nadal najbardziej znanym projektem Tolkiena w tej chwili. Jeśli jednak mamy zamiar zdobyć kolejny projekt Petera Jacksona Władca Pierścieni, biorąc pod uwagę, jak podobno został wykluczony z Pierścieni Mocy, ciekawe będzie zobaczyć, który wyjdzie na wierzch.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *