Netflixa

Miłość to dzielenie się hasłem, powiedział kiedyś Netflix. Niestety, te uczucia się zmieniły, a usługa przesyłania strumieniowego jest gotowa do wprowadzenia planu udostępniania haseł, który uniemożliwi użytkownikom udostępnianie swoich kont rodzinie i znajomym. Według The Streamable, Netflix wkrótce wprowadzi te nowe przepisy, a Centrum pomocy Netflix zawiera teraz „stronę opisującą, w jaki sposób konto powinno być udostępniane, a jak nie”.

Co to wszystko znaczy? Cóż, konta Netflix nadal będą udostępniane „ale tylko w ramach jednego gospodarstwa domowego”. Aby to śledzić, Netflix będzie wymagał od użytkowników łączenia się z Wi-Fi w „głównej lokalizacji” i korzystania z usługi przesyłania strumieniowego „co najmniej raz na 31 dni”. W przeciwnym razie Twoje konto zostanie zablokowane. Co już brzmi, jakby spowodowało duże problemy.

Wszystko to oznacza, że ​​użytkownicy Netflix nie będą już mogli dzielić kont z osobami, które z nimi nie mieszkają, co obecnie robi wielu użytkowników. „Netflix poprosi użytkowników, którzy spróbują zalogować się na twoje konto w innym miejscu, aby zamiast tego zarejestrowali własne konto i zablokowali im dostęp, dopóki tego nie zrobią” – czytamy w nowej radzie.

Netflix może zablokować Twoje konto, nawet jeśli nie udostępniasz hasła

Netflix, HBOGo i Facebook Udostępnianie haseł jest teraz przestępstwem federalnym Netflixa

Sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o korzystanie z Netflix podczas podróży, ponieważ logowanie się do usługi spoza domu „może doprowadzić do zablokowania używanego urządzenia przed Netflix”. Próbując obejść coś, co brzmi jak kompletny ból głowy, który może zrujnować twoje wakacje, „użytkownicy, którzy chcą korzystać z Netflix na hotelowym smart TV, firmowym laptopie itp., Mogą podczas logowania poprosić usługę o tymczasowy kod. dać im dostęp do ich konta przez siedem kolejnych dni”. Co szczerze mówiąc brzmi jak bardziej admin, niż ktokolwiek chciałby robić podczas podróży.

Czytaj także  Anne Rice's Mayfair Witches: New Trailer Shows Alexandra Daddario Coming to Terms with Her Powers

Nawet posiadanie Netflix w domu może być dla niektórych irytujące, ponieważ użytkownicy będą teraz musieli logować się na swoje konta raz na 31 dni, aby uniknąć zablokowania konta. Tak długo, jak nadążasz, Netflix oznaczy Twoje urządzenie domowe jako „zaufane”. A jeśli obejrzysz najnowszą serię Stranger Things, a następnie nie wrócisz do Netflix przez ponad 31 dni, będziesz musiał skontaktować się ze streamerem, aby odblokować swoje konto.

Kiedyś Netflix dominował w świecie streamingu, ale wraz z pojawianiem się nowych platform, serwis wyraźnie szuka sposobów na wyprzedzenie konkurencji i zdobycie jak największej liczby użytkowników. Ale czy to naprawdę jest sposób na zrobienie tego?

Sam Netflix przyznał już, że spodziewa się utraty subskrybentów w następstwie ruchu w kierunku udostępniania haseł, a jeden z dyrektorów generalnych Greg Peters powiedział: „To nie będzie powszechny ruch… [There will be] trochę anuluj reakcję na to. ”

Ostatecznie Netflix może mieć tylko nadzieję, że jego plan na 2023 r. będzie wystarczająco kuszący, aby zachęcić użytkowników do oglądania.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *