Seria NCIS jest znakiem rozpoznawczym policyjnego gatunku proceduralnego od czasu swojego debiutu w CBS prawie 20 lat temu. Oryginalna seria rozwinęła się z kilkoma spin-offami, naśladując wcześniejsze franczyzy proceduralne, takie jak Law & Order i CSI. Seria wyprodukowała łącznie prawie 1000 odcinków i była emitowana w wielu krajach na całym świecie. Z tymi wieloma adaptacjami wiąże się wiele przedziałów czasowych, więc śledzenie czasu i miejsca emisji każdej serii może być mylące.

W ostatnich latach popularnym trendem wśród stacji nadawczych jest planowanie franczyz z wieloma serialami na tę samą noc. NBC jako pierwsza zrobiła to dla „Chicago Wednesday” w 2018 roku z Chicago Med, Chicago Fire i Chicago PD. Później robili to samo w czwartki z kultową serią Law & Order. CBS poszło w jego ślady i we wtorki założyło franczyzę FBI. O dziwo, NCIS nigdy nie miał zaplanowanych wszystkich serii na ten sam dzień. Biorąc pod uwagę długowieczność franczyzy i stosunkowo wysokie oceny, może się to wydawać straconą szansą dla CBS.

Tutaj przyjrzymy się aktualnie emitowanym serialom, NCIS, NCIS: Los Angeles i NCIS: Hawai’i, a także nadchodzącemu spin-offowi NCIS: Sydney oraz gdzie i kiedy widzowie mogą je oglądać.

NCIS

CBS

Sztandarowy serial z serii, oryginalny NCIS, jest emitowany od 23 września 2003 r. i jest obecnie w przełomowym 20. sezonie. Jeden z najwyżej ocenianych programów w czasach swojej świetności, był jednym z ostatnich emitowanych seriali, które w ostatnich latach wciąż mogły osiągnąć ponad 10 milionów widzów na żywo. W rzeczywistości żaden odcinek nie spadł poniżej 10 milionów widzów aż do sezonu 18.

Leroy Jethro Gibbs z Marka Harmona przewodził zespołowi reagowania na poważne sprawy w prawdziwej Naval Criminal Investigative Service przez 19 z 20 sezonów serialu. Harmon opuścił serial w 2021 roku, co doprowadziło do tego, że Gary Cole zastąpił go jako Alden Parker.

Czytaj także  Cobra Kai Renewed for Sixth & Final Season on Netflix

Przez pierwsze 18 sezonów NCIS był emitowany w jednym przedziale czasowym, we wtorki o 20:00 w CBS. Była to jedna z najdłuższych nieprzerwanych emisji jednej serii w tej samej szczelinie czasowej w historii amerykańskiej telewizji. Jednak dodanie „wtorków FBI” jesienią 2021 r. Wymusiło zmianę wtorkowego niezłomnego. NCIS przeniósł się do poniedziałków o 21:00 po sitcomach The Neighborhood i Bob Hearts Abishola. Podczas gdy oceny spadły wraz z poniedziałkowym ruchem, poprawiły się w stosunku do tego, jak CBS radziło sobie w przedziale czasowym w poprzednich sezonach telewizyjnych.

Widzowie mogą oglądać nowe odcinki NCIS na żywo w CBS w poniedziałkowe wieczory o 21:00. Abonenci Paramount+ mogą również transmitować serial na żywo podczas emisji lub oglądać nowe odcinki, gdy zostaną dodane następnego dnia. Pierwsze 15 sezonów jest również dostępnych w serwisie Netflix. Widzowie mogą również oglądać NCIS na Hulu, jeśli mają pakiet telewizji na żywo. Odcinki można kupić w iTunes, Amazon Prime Video lub obejrzeć bezpłatnie w Pluto TV. Serial można również oglądać w Philo, YouTube TV, Google Play lub Vudu.

NCIS: Los Angeles

Obsada NCIS Los Angeles CBS

Pierwszy spin-off głównej serii, NCIS: Los Angeles, zadebiutował w 2009 roku i trwa obecnie 14 sezon. Los Angeles śledzi agentów Biura Projektów Specjalnych NCIS z siedzibą w Los Angeles. Chris O’Donnell przewodzi obsadzie jako G. Callen, agent odpowiedzialny za OSP. Daniela Ruah występuje jako agentka Kensi Blye, a LL Cool J jako Sam Hanna.

Kiedy premiera NCIS: Los Angeles miała miejsce we wtorek o 21:00, zaraz po głównej serii. Cieszył się podobnymi wysokimi ocenami w tym slocie, zanim został przeniesiony w 2014 roku, aby zrobić miejsce dla nowego wówczas NCIS: New Orleans (obecnie jedyna seria z serii, która się zakończyła). Los Angeles spadło do poniedziałkowych wieczorów o 22:00, gdzie znacznie ucierpiały oceny. Dwa sezony później oglądalność nieznacznie wzrosła, kiedy został przeniesiony na niedzielne wieczory o 20:00.

Czytaj także  Original Friday the 13th 'Final Girl' Joins Crystal Lake Series

LA nadal jest emitowane w niedzielne wieczory, chociaż przedział czasowy przeskoczył z 8 na 9, a następnie z powrotem na 8 iz powrotem na 9, zanim w tym sezonie osiedli się o 22:00. Jednak kilka jesiennych odcinków zostało przesuniętych lub wręcz przełożonych, gdy piłka nożna się skończyła, w wyniku czego niektóre transmisje rozpoczynają się dopiero o 22:30.

Widzowie mogą oglądać nowe odcinki NCIS: Los Angeles na żywo w CBS w niedzielne wieczory o 22:00, jeśli nie ma opóźnień związanych z piłką nożną. Abonenci Paramount+ mogą transmitować serial na żywo podczas jego emisji lub oglądać nowe odcinki, gdy zostaną dodane następnego dnia. Widzowie mogą oglądać Los Angeles na Hulu z pakietem telewizji na żywo. Odcinki można kupić w iTunes, Amazon Prime Video lub obejrzeć bezpłatnie w Pluto TV. Serial jest również dostępny do oglądania na fuboTV, Roku, YouTube TV, Google Play, Sling, Vudu i Apple TV+.

NCIS: Hawaje

NCIS Hawaje CBS

Najnowsza pozycja w serii, NCIS: Hawai’i, miała swoją premierę w 2021 roku i była bardzo potrzebnym dodatkiem do ekspansywnych procedur policyjnych CBS na Hawajach (patrząc na ciebie, Hawaii Five-0 i Magnum PI). Vanessa Lachey wciela się w Jane Tennant, pierwszą kobietę oficera dowodzącą bazą NCIS na Hawajach.

Hawai’i jest emitowany w poniedziałki o 22:00 w CBS, zaraz po flagowym programie. Abonenci Paramount+ mogą transmitować serial na żywo podczas jego emisji lub oglądać nowe odcinki, gdy zostaną dodane następnego dnia. Widzowie mogą oglądać Hawai’i na Hulu z pakietem telewizji na żywo. Odcinki można kupić w iTunes, Amazon Prime Video lub obejrzeć bezpłatnie w Pluto TV. Serial można również oglądać w Google Play, Apple TV+, Vudu, FuboTV i YouTube TV.

Obecnie, podczas gdy seria jest podzielona na niedzielne i poniedziałkowe wieczory, CBS wypróbowuje testowy wieczór „NCIS-verse” w styczniu. Wszystkie trzy serie zostaną po raz pierwszy skrzyżowane i wyemitowane razem w poniedziałek, 2 stycznia. Jeśli to połączenie zadziała, być może kiedyś w przyszłości zobaczymy „NCIS Mondays”.

Czytaj także  Pedro Pascal Is a Post-Apocalyptic Mario in SNL's Parody of The Last of Us

NCIS: Sydney

Ekran tytułowy NCIS CBS

W 2023 roku NCIS rozszerzy swoją pierwszą międzynarodową serię. NCIS: Sydney będzie produkowany w Australii i emitowany w krajowej sieci 10. Sydney będzie wtedy dostępny do transmisji strumieniowej na całym świecie w Paramount + jakiś czas po swoim australijskim debiucie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *