Ostrzeżenie: Spoilery dla One-Punch Man Rozdział 174 (numeracja JP) To nowa era w One-Punch Man, a dotyczy to szczególnie Saitamy, który właśnie musiał przenieść się do nowego miejsca w ufortyfikowanej siedzibie Stowarzyszenia Bohaterów. Mimo że jego sąsiedzi to tylko inni wysoko postawieni bohaterowie, Saitama już w 174.

Stare miejsce Saitamy (i całe opuszczone miasto, w którym się znajdowało) zostało zniszczone przez atak One-Punch Man’s Monster Association, więc Saitama i Genos zostali pozostawieni, aby znaleźć nowe miejsce do życia, gdy opadł kurz. Na szczęście Stowarzyszenie Bohaterów zbudowało nową kwaterę główną, która została zaprojektowana z myślą o tym, by najlepsi bohaterowie mieszkali tam w pełnym wymiarze godzin, więc Saitama mógł się tam wprowadzić. Jednak jego nowi sąsiedzi starali się wyjaśnić w ostatnim rozdziale, że czuli, że należy im się szacunek… więc Saitama zaprosił ich na herbatę.

Cała trójka nowych sąsiadów to bohaterowie klasy A: ranga 31, Forte, który tańczy i walczy w rytm muzyki w słuchawkach; ranga 36, ​​Ropucha Łańcuchowa, która nosi dziwaczną maskę żaby, aby się wyróżnić; i ranga 16, Butterfly DX, który nosi bardzo dziwny kostium z motywem motyla. Sam Saitama zajmuje obecnie 39. miejsce w klasie A, więc chociaż ci bohaterowie są nieco wyżej w randze, tak naprawdę nie zasługują na taki szacunek, na jaki nalegał w szczególności Forte. Gdy cała czwórka pije herbatę i rozmawia w mieszkaniu Saitamy, szczera szczerość Saitamy zaczyna całkowicie niszczyć ich aroganckie osobowości.

Uczciwość Saitamy jest doskonałą obroną

Sam Saitama nie jest zachwycony imieniem ani osobowością swojego bohatera, ponieważ tytuł „Łysy w Pelerynie” został mu narzucony bez jego zgody. Jako dość przyziemny facet, Saitama również nie docenia ludzi, którzy są zbyt zadufani w sobie, tak jak wielu bohaterów z najwyższej półki. Najpierw obniża ich ego, mówiąc, że nie wie, kim oni są, co wprawia Forte i Butterfly DX w osłupienie. Butterfly DX biegnie, aby założyć swój kostium, który obejmuje mało ubrań i kilka bardzo dużych i nieporęcznych skrzydeł, co tylko prowokuje Saitamę do komentowania jego owłosionej klatki piersiowej. Rozdział kończy się, gdy Forte żąda, by wyszli walczyć na zewnątrz, co z pewnością źle się skończy, gdy zmierzy się z Saitamą.

Czytaj także  Goku's True Dragon Ball Legacy is One Attack, & it's Not the Kamehameha

Pomimo wpływu na swoich nowych sąsiadów, Saitama robi to, co zawsze: podchodzi do sytuacji z dosadną szczerością. Nie próbuje zranić ich uczuć, ale po prostu nie rozumie dziwnie agresywnego zachowania Forte’a. W pewnym sensie ma to sens; Saitama nie może dać się zdenerwować zwykłymi słowami, bo może w końcu użyć swojej mocy w gniewie, więc każda zniewaga wobec niego jest po prostu ignorowana. Czy zdaje sobie z tego sprawę, czy nie, uczciwość Saitamy jest całkiem niezłym mechanizmem obronnym, ponieważ może naprawdę pozbawić wiatru w żaglach każdego, kto próbuje zasłużyć na jego gniew.

Jako sąsiedzi Saitamy wydaje się prawdopodobne, że ta trójka (lub co najmniej dwóch z nich) będzie nadal pojawiać się w One-Punch Man po tym rozdziale, ale po tym upieczeniu nie spodziewaj się, że dołączą do gangu w najbliższym czasie.

Dalej: One-Punch Man Creator ONE uruchamia nową serię Shonen Fantasy

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *