Ostrzeżenie: SPOILERY do rozdziału #5 Naruto: Konoha’s Story – The Steam Ninja Scrolls

Nowa kontynuacja Naruto w końcu daje Kibie Inuzuce, jednej z ulubionych postaci fanów oryginalnej serii, swoją należność. Kiba, podobnie jak wszyscy inni członkowie grupy „Konoha 11”, nie otrzymał wiele uwagi w drugiej połowie mangi. Jednak dzięki Historii Konohy fani wiedzą teraz, że umiejętności Kiby z psami ninja przyniosły mu uznanie, na jakie zasługuje.

Naruto: Konoha’s Story – The Steam Ninja Scrolls to spin-off manga, adaptacja popularnej lekkiej powieści, której akcja toczy się zaraz po zakończeniu Naruto, kiedy nowo mianowany Siódmy Hokage ma zamiar uczestniczyć w swoim pierwszym Szczycie Kage. Minęło piętnaście lat od pokonania Kaguyi Ohtsutsuki, a znane postacie z Naruto dorosły. Obejmuje to Kibę, który był jednym z shinobi, który zdawał egzamin na Chunina w tym samym czasie co Naruto. Kiba, podobnie jak wszyscy członkowie klanu Inuzuka, jest mistrzem w tresowaniu psów ninja i wykorzystywaniu ich w walce. Był jednym z pierwszych rywali Naruto (i jego pierwszym przeciwnikiem w bitwach egzaminacyjnych na Chuunina), a później w serii rozwinął nawet to samo marzenie o zostaniu pewnego dnia Hokage.

W Konoha’s Story główny bohater, Saurtobi Mirai, towarzyszy Kakashiemu Hatake i Might Guyowi w podróży do Krainy Pary, w misji udającej wakacje. Przybywają do miasteczka, w którym odbywa się festiwal, zwany alternatywnie Festiwalem Kota i Psa lub Festiwalem Psa i Kota. Podczas uroczystości miłośnicy psów i miłośników kotów walczą o dwie różne wersje mitu dotyczącego powstania miasta. W rozdziale #5 Kiba, który jest w mieście ze swoją dziewczyną Tamaki (która jest miłośniczką kotów), zostaje rozpoznany przez miłośników psów. Zwracają się do niego jako „Mistrz Kiba” i uważają go za prawdziwą legendę, posuwając się nawet do nazywania go „użytkownikiem psa ninja, który jest bliższy zostania Hokage”.

Czytaj także  Mt. Lady z My Hero Academia ujawnia najlepszy jak dotąd atak kombinowany w serii

Obecność Kiby w historii Konohy podkreśla stracone możliwości Naruto

Kiba w Naruto: Historia Konohy.

Chociaż jest to głównie zabawny mały szkic, przypomina również czytelnikom, że zbyt wiele postaci z wczesnej części Naruto upadło w miarę rozwoju historii. Ze wszystkich geninów, którzy uczęszczali do akademii ninja z Naruto (później znanej jako Konoha 11), tylko Shikamaru odgrywał później ważną rolę. W rzeczywistości jest to powszechny problem z mangą, która przedstawia grupę (taką jak klasa) postaci drugoplanowych, a jedna z głównych krytyk przeniosła się również do My Hero Academia. Kiba był zdecydowanie interesującą postacią, a jego rywalizację z Naruto można było dokładniej zbadać, ale natychmiast została ona przyćmiona przez dużo bardziej istotne relacje głównego bohatera z Sasuke.

Różne kontynuacje Naruto mają tę samą cechę, że dają czytelnikom szansę ponownego zobaczenia niektórych przeoczonych postaci. Tak jak Historia Sasuke w końcu daje Sakurze to, co jej się należy, tak Historia Konohy najpierw ożywiła popularną relację Kakashi-Guy, a teraz skupia uwagę na Kirze, ulubionej przez fanów postaci z Naruto, która nigdy nie miała szansy zabłysnąć.

Więcej: Nowa kontynuacja Naruto obiecuje odpowiedzieć na jedną z najstarszych tajemnic serii

Najnowszy rozdział Naruto: Konoha’s Story jest dostępny w Viz Media.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *