Najważniejsza postać Naruto Shippudena, Danzo, jest w rzeczywistości głównym retconem Naruto. Danzo zadebiutował w 281 rozdziale Naruto, a później został wprowadzony do anime w 32 odcinku Naruto Shippuden. Przywódca ANBU i jedna z głównych sił stojących za Wioską Liścia, Danzo był zaangażowany w kluczowe wydarzenia z serii Naruto. Złoczyńca, który wierzył, że postępuje właściwie, Danzo jest częścią długiej listy złożonych złoczyńców Naruto, którzy niekoniecznie byli źli.

Na początku wydawało się, że Danzo był po prostu głodny władzy. Chociaż prawdą jest, że Danzo chciał mieć większy wpływ w Wiosce Liścia, bez względu na to, czy oznaczało to związanie się z kultowym złoczyńcą Naruto, Orochimaru, czy szpiegowanie Hokage, Danzo wierzył, że był jedynym zdolnym do ochrony Wioski Liścia. Danzo był odpowiedzialny za haniebną misję Itachiego Uchihy, co samo w sobie czyni przywódcę ANBU jedną z najważniejszych postaci w całym Naruto. Jednak historia Danzo sama w sobie jest retconem Naruto.

Naruto Shippuden ujawnił, że Danzo był zaangażowany w prawie każde większe wydarzenie z serii Naruto, od ataku Dziewięcioogoniastego w dniu narodzin Naruto do masakry Uchiha. Jednak Danzo nawet nie istniał podczas części 1 Naruto. Danzo nigdy nie był wspominany ani wspominany podczas wydarzeń z wczesnego Naruto, po prostu dlatego, że postać nie została jeszcze stworzona. Trudno powiedzieć, czy twórca Naruto, Masashi Kishimoto, planował już wprowadzenie Danzo w pewnym momencie, ale faktem jest, że postać pojawia się dopiero po łuku Gaara’s Rescue. Dlatego wszystko, co dotyczy zaangażowania Danzo w wydarzenia poprzedzające Naruto Shippuden, jest retconem.

Danzo był idealnym Naruto Retconem

Ramię Sharingana Danzo

Naruto miał wiele retconów, ale nie wszystkie zadziałały. Danzo jest jednak doskonałym przykładem dobrze wykonanego retconu Naruto. Chociaż ujawnienie, że „Danzo był tam przez cały czas” może być nieco przesadzone, pomysł, że za cieniami była postać koordynująca główne wydarzenia Naruto, działa. Naruto Shippuden ponownie odwiedził wiele momentów oryginalnej serii Naruto i dodał do niej więcej niuansów. Na przykład Trzeci Hokage przeszedł od zdrowego, pozytywnego wpływu na Naruto i shinobi Liścia do znacznie bardziej kontrowersyjnego przywódcy dzięki ujawnieniom Naruto Shippudena. Naruto Shippuden poprawił część 1 Naruto, a wiele z nich ma związek z Danzo.

Czytaj także  One Piece Creator Teases a Huge Death Is Coming to the Series

Atak Dziewięcioogoniastego, fiasko klanu Hyuuga, masakra Uchiha, a nawet życie Kabuto były w pewnym stopniu pod wpływem Danzo. To tylko kilka przykładów tego, jak wpływowy był Danzo na historię Naruto, mimo że Danzo zadebiutował tylko w 281 rozdziale Naruto. Chociaż niektóre retcony Naruto nie były lepsze, retroaktywne zaangażowanie Danzo w kluczowe wydarzenia z serii pomogło połączyć Naruto Część 1 i Lepszy Naruto Shippuden. To sprawia, że ​​oglądanie lub czytanie Naruto jest jeszcze lepsze.

Dalej: Czy Boruto to sen Tsukuyomi? Dlaczego najpopularniejsza teoria Naruto nie może działać

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *