Chociaż może nie być najpotężniejszym złoczyńcą we wszechświecie Dragon Ball w porównaniu z takimi postaciami jak Buu, Zamasu i Black Frieza, Cell jest z pewnością najbardziej przerażający ze względu na sposób, w jaki poluje i zabija swoje ofiary – co sprawia, że ​​ukradł jego największą moc od jednego z najbardziej zaangażowanych bohaterów Dragon Ball, tak tragicznie ironiczny.

Cell to tak zwany bio-android stworzony przez byłego naukowca Armii Czerwonej Wstążki, dr Gero. Po jego wprowadzeniu Cell jest przedstawiany jako gigantyczne stworzenie podobne do robaka, które było bardzo inteligentne, niesamowicie potężne i szalenie złowrogie. Pierwsze pojawienie się Cella pokazało, jak stawił czoła Piccolo, który stał w przerażeniu przed tym chitynowym stworzeniem, gdy Cell użył swojego śmiercionośnego ogona, aby wyssać życie z osoby desperacko błagającej o życie. Od tego momentu czytelnicy wiedzieli, że Cell jest złowrogą siłą, która nie podda się łatwo, ale mimo to musi zostać powstrzymana. Niestety, jeden z tych bohaterów, którzy przysięgli go powstrzymać, przypadkowo dał mu środki do jego nikczemnego sukcesu.

W 371 rozdziale Dragon Ball autorstwa Akiry Toriyamy, Cell wciąż jest w swojej niedoskonałej formie, ponieważ musi jeszcze wchłonąć Androida 17 lub 18. W tym momencie serii cała misja Cella polega na wchłonięciu tych dwóch Androidów, ponieważ odblokuje to jego doskonała forma – czyniąc go prawie niemożliwym do pokonania. Sposób, w jaki Cell wchłania dwa potężne androidy Dragon Ball, polega na otwarciu końca ogona i połknięciu androidów w całości jak jakiś piekielny pyton. Oznacza to, że gdyby Cell miał usunąć ogon, nie byłby w stanie zasymilować androidów, a zatem nie byłby w stanie stać się niepowstrzymany. Jednak z powodu jednego bohatera ta możliwość została całkowicie usunięta ze stołu.

Cell ukradł swoją największą moc bohaterowi Dragon Ball: Piccolo

Cell ukradł swoją najlepszą moc bohaterowi Dragon Ball.

W tym numerze Android 16 robi dokładnie to, co powinien zrobić, walcząc z Cellem, aby upewnić się, że nie może wchłonąć swojego rodzeństwa: zrywa ogon złoczyńcy. Podczas gdy androidy wierzyły, że w tym momencie wygrały, Cell szybko udowadnia, jak bardzo się mylili, natychmiast odrastając ogonem, wydając się całkowicie niewzruszony całym atakiem. Większość, jeśli nie wszystkie, mocy Cell pochodziła od wcześniej istniejących postaci Dragon Ball, których DNA zostało skradzione przez małego robota opracowanego przez dr Gero, który następnie przesłał te skradzione komórki do komórki rosnącej na superkomputerze. Oznacza to, że po urodzeniu Cell miał ułamek mocy Vegety, Goku i – co najważniejsze tutaj – Piccolo. Piccolo ma moc odrastania kończyn, kiedy tylko zechce, więc kiedy maleńki robot dr Gero ukradł jego DNA, Cell również zyskał tę moc – moc, która dała mu przewagę, której potrzebował, by odblokować swoją najpotężniejszą formę.

Czytaj także  Wskazówki dotyczące czarnej koniczyny z prawdziwego powodu [Spoiler] Zabił ich rodzinę

Gdyby DNA Piccolo nie przepływało przez biosyntetyczne żyły Cella, Cell nigdy nie byłby w stanie przekształcić się ze swojej niedoskonałej formy. Zdolność Piccolo do odrastania kończyn jest jedyną rzeczą, która pozwoliła Cellowi wchłonąć Androidy 17 i 18 po tym, jak Android 16 wyrwał mu ogon w tym rozdziale – co oznacza, że ​​Piccolo jest nieumyślnie odpowiedzialny za całą śmierć i zniszczenia spowodowane przez Perfect Cell, ponieważ Piccolo skutecznie dał Smokowi Najstraszniejszy złoczyńca Balla, jego największa moc.

Dalej: Vegeta nie jest właściwie najlepszym zamiennikiem Lorda Beerusa, Frieza jest

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *