Ostrzeżenie: SPOILERY do odcinka Bleach: Tysiącletnia wojna krwi #6

Fani Bleacha od lat czekali, aby zobaczyć, jak najsilniejszy Shinigami, główny kapitan Genryusai Shigekuni Yamamoto, uwalnia swoją prawdziwą moc na polu bitwy, a kiedy w końcu to się dzieje, najpotężniejszy wojownik w Soul Society zostaje pokonany przez niewiarygodnie prostą sztuczkę.

Genryusai pasuje do klasycznego tropu starego, ale potężnego wojownika, który można znaleźć w wielu mangach i anime. Jednak w Bleach główny kapitan Gotei 13 nigdy nie został pokonany przez młodsze pokolenie Shinigami. W całej serii jest wyśmiewany jako najsilniejszy i najniebezpieczniejszy Żniwiarz Dusz w całym Gotei 13, co oczywiście wywołało wiele szumu wokół czasu, gdy w końcu wkroczył na pole bitwy. Stało się to po raz pierwszy podczas ostatecznej bitwy z Sosuke Aizenem w fałszywej Karakurze, ale wtedy Genryusai pokazał tylko przebłysk swojej prawdziwej siły, a Aizen był w stanie sobie z nim poradzić, używając przebiegłej strategii, by zapieczętować płomienie. Zanpakuto Yamamoto, Ryujin Jakka.

W Bleach: Tysiącletnia wojna krwi tajne imperium Quincy, na czele którego stoi król Yhwach, najeżdża Seiretei i rozpoczyna rzeź Shinigami. Genryusai idzie do bitwy, by stawić czoła Yhwachowi, tak jak zrobił to 1000 lat wcześniej podczas ostatniej wojny między Shinigami i Quincy. W odcinku 6. Główny Kapitan po raz pierwszy w serii uwalnia swoje Bankai, pokazując przytłaczającą niszczycielską moc. Jednak po tym, jak ścina Yhwacha, okazuje się, że tak naprawdę nie był to Król Quincy, ale jeden z jego Sternritterów, Royd Lloyd, który ma moc naśladowania wyglądu innych ludzi. Prawdziwy Yhwach następnie pojawia się za Genryusai, kradnie jego Bankai i bez wysiłku tnie go, zabijając z łatwością najsilniejszego Shinigami.

Najsilniejszy Shinigami dał się nabrać na najprostszą sztuczkę

Jest kilka rzeczy, które nie mają większego sensu w tym, co powinno być jedną z najlepszych bitew Bleacha. Genryusai jest wojownikiem z 2000-letnim doświadczeniem, a jednak nie mógł zdawać sobie sprawy, że Yhwach, z którym walczył, był znacznie słabszy niż ten, z którym walczył w przeszłości. Pomimo tego, że nigdy nie był w niebezpieczeństwie podczas walki z fałszywym Yhwachem, Yamamoto nadal pokazywał wszystkie cztery różne techniki swojego Bankai, w pełni wiedząc, że może to pozwolić Quincy go ukraść. Nawet jeśli Yhwach twierdzi, że mógł wziąć Bankai niezależnie od tego, jest to niezgodne z tym, co wcześniej wiedziano o Medalionach Quincy, które mogą ukraść Bankai dopiero po pokazaniu swojej pełnej mocy.

Czytaj także  The Most Shocking Manga Moments of 2022

Ogólnie rzecz biorąc, bitwa między dwoma przywódcami Shinigami i Quincy była niesamowicie rozczarowująca. Fani byli podekscytowani widząc, jak Genryusai używa swojego Bankai, ale kiedy to zrobił, po prostu popisywał się swoimi technikami jedna po drugiej, bez prawdziwego celu. Fakt, że 2000-letni wojownik mógł zostać oszukany przez prostą sztuczkę użytą przez Yhwacha, jest również wysoce niespójny z wizerunkiem, jaki Bleach dawał do tej pory o swoim najsilniejszym Shinigami, Genryusai Shigekuni Yamamoto.

Dalej: Bleach ujawnia Bankai jednego Soul Reapera po jego śmierci

Wszystkie odcinki Bleach: The Thousand-Year Blood War są dostępne do obejrzenia na Hulu i Disney+.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *