Escapist TV, tak samo świetny, jak w przypadku starego noggin, ma tendencję do bycia dość „waniliowym” i nużącym. Być może dlatego ulubioną rozrywką dla niektórych stało się narzekanie na programy prezentujące rażąco niedokładne przedstawienie ludzkiej kondycji. Wejdź do Shameless (USA), ze swoim chaotycznym, niecodziennym humorem i nieskazitelną realnością, zdejmuje te różowe okulary na swój własny czarujący sposób. Skupiony na tak dysfunkcyjnych Gallagherach, każdy odcinek jest wirującą przygodą, gdy członkowie rodziny próbują prowadzić „normalne życie”. Kiedy dorzucisz ich selektywnie obecnego ojca, obserwowanie totalnej anarchii, która jest ich życiem, gdy rozwija się w realistyczne arcydzieło, staje się bardziej satysfakcjonujące.

Po 11 sezonach jedno jest pewne, będzie nam bardzo brakować twojej ulubionej rodziny z Chi-town w Southside. Wspaniałą rzeczą w telewizji jest to, że jest to dar, który ciągle daje, więc chociaż słońce zaszło dla Gallagherów, jest mnóstwo innych programów o tej samej aurze. Sprawdź je.

1. Bezwstydny (Wielka Brytania)

Obraz przez kanał 4

Na początku była Shameless (Wielka Brytania), która zainspirowała swojego amerykańskiego odpowiednika. Pomyśl o tych dwojgach jako o bliźniakach braterskich – wiesz, urodzonych przez tych samych rodziców, ale nie całkiem takich samych. Ale to świetna rzecz, nie jest to dokładna replika, więc chociaż nadal będziesz kopał to z Frankiem i jego dysfunkcyjnym potomstwem, jest kilka niuansów pod względem postaci, fabuły i twórczego kierunku. Ta osadzona w Manchesterze wersja nie skupia się wyłącznie na klanie Gallagherów. Ponieważ większość początkowej obsady odchodzi, jest miejsce na zbadanie ubóstwa i dysfunkcji oczami Maguire’ów i Karibów wzdłuż linii. Podsumowując, każdy dodatkowy czas spędzony na oglądaniu rozpadających się drobnych umiejętności zarabiania pieniędzy przez Franka Gallaghera jest czasem dobrze wykorzystanym.

2. Pielęgniarka Jackie

Pielęgniarka-Jackie Obraz za pośrednictwem Showtime

Edie Falco gra główną rolę w tym filmie, doskonale przedstawiając Jackie Peyton, przesadną pielęgniarkę z oddziału ratunkowego, która od czasu do czasu zanurza rękę w „słoiku na ciastka”, aby dotrwać do końca swojej zmiany. Trochę Vicodin tutaj i Adderall tam pozwala jej przejść przez większość praktycznych i etycznych dylematów związanych z pracą w opiece zdrowotnej. To, czy uda jej się to wszystko utrzymać, jest historią, na którą warto zwrócić uwagę. Podsumowując, beztroskie i kapryśne podejście, które program stosuje, aby przeanalizować tak straszną przesłankę, jest być może powodem, dla którego fani Shameless (USA) natychmiast połączą się z tym.

Czytaj także  Pamela Anderson Responds to Hulu's Pam & Tommy in Upcoming Netflix Documentary

3. Stany Zjednoczone Tara

Stany Zjednoczone-tara Obraz za pośrednictwem Showtime

Gregsonowie może nie mają nieobecnego, pijaka ojca, ale być może to, co mają, jest jeszcze bardziej skomplikowane. Tara Gregson (Toni Collette) jest zwykłą mamą w średnim wieku, która bardzo kocha swoją rodzinę… aż przestaje być. Żyjąc z DID, rodzina Tary musi pogodzić się z faktem, że ma do czynienia nie z jedną, a siedmioma różnymi wersjami matki. Trudno powiedzieć, czy jest to trudniejsze dla Tary, czy jej męża i dwójki nastoletnich dzieci, które tęsknią za trochę więcej normalności w swoim codziennym życiu.

4. Kalifornacja

Kalifornacja Obraz za pośrednictwem Showtime

Nie ma wątpliwości, że gang Gallagherów podejmuje sprawiedliwy udział w złych decyzjach. Niewielu innych trzyma w ręku pochodnię tak, jak Hank Moody z Californication (David Duchovny z The X-Files). Jeśli policzyć jego alkoholizm, seks i uzależnienie od narkotyków, a także jego skłonność do niszczenia znaczących związków, warzy idealną burzę. Gdy serial się rozwija, przenosi się do Kalifornii, mając nadzieję, że zmiana scenerii otworzy mu umysł i naprawi jego napięte relacje z jego kochankiem i ich córką. Siedem sezonów to wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić, prawda?

5. Chwasty

Chwasty Obraz za pośrednictwem Showtime

Jak daleko powinieneś się posunąć, aby wesprzeć swoją rodzinę? Jeśli założenie podziemnej firmy zajmującej się handlem marihuaną pasuje do rachunku, to Nancy Botwin (Mary-Louise Parker), niedawno owdowiała matka dwójki dzieci, zasługuje na nagrodę matki roku. Trzeba przyznać, że jej drobny handel nie jest tak niepokojący, jak szybkość i stopień, w jakim została wciągnięta w świat przestępczości. Niektórzy twierdzą, że jest to metafora konsumpcjonizmu, inni twierdzą, że mówi bardziej o samolubnej naturze rodzaju ludzkiego. Pod koniec dnia ten wnikliwy program zapewnia świeże założenie każdego sezonu, odziane w czarny humor i „wciągającą” fabułę.

6. Zawieszony

Zawieszony Zdjęcie przez HBO

Podobnie jak niezwykle zaradny Frank Gallagher, Ray Drecker, grany przez Thomasa Jane, wierzy, że złamał kod, aby związać koniec z końcem. Drecker, były legenda sportu, nie tylko czuje się mniej niż odpowiedni w swojej roli trenera koszykówki w szkole średniej, ale pod wieloma względami jest niewystarczający, z wyjątkiem jednego. Próbując ledwo utrzymać się na wysokości powyżej granicy ubóstwa, postanawia włożyć w pracę swój najlepszy naturalny atrybut, dołączając do najstarszego zawodu na świecie i stając się prostytutką. Przynajmniej ciekawie będzie zobaczyć, jak działa dynamika w relacji kobieta-alfons-mężczyzna świadcząca usługi seksualne.

Czytaj także  19 programów jak pasterka do obejrzenia w następnej kolejności

7. W Filadelfii zawsze jest słonecznie

Słoneczny Obraz za pośrednictwem FX

Nie dostaniesz się do grona najdłużej emitowanej komedii aktorskiej na żywo w telewizji bez odwrócenia kilku głów we właściwym kierunku. Główna obsada It’s Always Sunny in Philadelphia sprawia, że ​​Frank Gallagher wygląda na mniej niezwykłego intryganta. Tutaj banda obiboków, którzy nie mają w nazwie nic poza wspólną własnością Paddy’s Pub, nieustannie wymyśla intrygi, aby szybko zarobić. To mroczna, satyryczna komedia idealna dla każdego, kto lubił oglądać chaos, który ucieleśnia Bezwstydny (USA).

8. Wznoszenie nadziei

Rosnąca nadzieja Zdjęcie przez Fox

Kolejną godną polecenia rekomendacją jest Podnoszenie nadziei. Podąża za dziwacznym zwrotem wydarzeń, które następują po tym, jak James „Jimmy” Chance (Lucas Neff) znajduje swoją córeczkę na swoim progu. Zostanie samotnym rodzicem z dnia na dzień okazuje się czymś więcej, niż kiedykolwiek sobie wyobrażał. Tak więc, z pomocą swojej dziewczyny i nieco dysfunkcyjnych członków rodziny, odkrywa tajniki wychowywania dziecka. Czy zawsze robią to dobrze? Możesz się założyć, że nie, ale czyste serce i wysiłek, jaki wkładają każdego dnia, są godne podziwu. Czy wspominaliśmy, że jego mama jest skazanym seryjnym mordercą?

9. Chi

Chi Obraz za pośrednictwem Showtime

Poza tym, że znajduje się w południowej części Chicago, The Chi ma kilka uderzających podobieństw z Shameless (USA). Poprzez życie autentycznych i powiązanych z nimi postaci, serial daje bardziej surową interpretację życia poniżej granicy ubóstwa. Jednak znaczące powiązania i nieprawdopodobne przyjaźnie, które rozwijają się po drodze, przypominają to, co można znaleźć w Shameless (USA). Krótko mówiąc, jest to wciągający zegarek, spowity lekkim humorem, który pomaga widzom przejść przez każdą scenę.

10. Sześć stóp pod ziemią

Sześć stóp pod ziemią Zdjęcie przez HBO

Oryginał HBO, Six Feet Under, snuje swoją narrację wokół rodziny prowadzącej dom pogrzebowy i życiowych wyborów, jakich dokonują w związku ze śmiercią. Sama fabuła kręci się wokół rodziny Fischerów. Po śmierci ich patriarchy i przekazaniu swojej firmy synom Nate’owi i Davidowi Fischerom (Peter Krause i Michael C. Hall). Program na swój sardoniczny sposób bada dysfunkcyjne relacje, religię i oczywiście śmierć – wiele z nich.

11. Sukcesja

Dziedziczenie Zdjęcie przez HBO

Pomyśl o sukcesji jako bezwstydnej (USA), jeśli bohaterowie byli obrzydliwie bogaci i całkowicie samolubni. Innymi słowy, to ciężarówka pełna humoru zdrady i wiele więcej. Oczywiście nadal podąża drogą mrocznej komedii, badając interesującą dynamikę rodzinną klanu Royów. Każdy członek jest zdecydowany przejąć kontrolę nad rodzinnym biznesem Waystar RoyCo, ponieważ stan zdrowia ich ojca dalej się pogarsza. Nieprzepraszające złe zachowanie w środku tej sztuczki o władzę z pewnością spodoba się zagorzałym fanom Shameless (USA) i w sam raz na trzeci sezon Succession.

Czytaj także  HBO Max's Gossip Girl Revival Canceled After Two Seasons

12. Środek

Środkowy-4 Obraz przez ABC

Jeśli szukasz totalnej anarchii w pozornie normalnym otoczeniu rodzinnym, to The Middle serwuje to w nadmiarze. Dla niewprawnego oka Hecks są twoją zwykłą rodziną z klasy średniej. Jest zapracowana mama (Patricia Heaton), jej niemal stoicki mąż (Neil Flynn) i troje dzieci, które nie mogłyby się bardziej różnić, nawet gdyby próbowały. Pod tym wszystkim są tylko grupą rażąco niedoskonałych ludzi, którzy próbują iść naprzód. Chociaż prawie zawsze są ze sobą w sprzeczności, to sposób, w jaki Hecks łączą się razem, zdobywa puchar. Życie może być dla nich dalekie od ideału, ale lekki i pełen humoru ton znacznie go osłabia.

13. Jesteś najgorszy

Jesteś najgorszy Obraz za pośrednictwem FX

W przypadku, gdy tytuł nie jest jasną wskazówką, ten spektakl jest przedstawieniem ludzkiej natury w najgorszym wydaniu. To, co zaczyna się jako sytuacja prostego chłopca spotyka dziewczyny, zamienia się w brutalną eksplorację romantycznych związków po spaleniu różowych okularów. Jest wszystko, od drobnych kradzieży po bezlitosne oszustwa, a po prostu ludzie są najgorszymi wersjami samych siebie. Oto rzecz, w przeciwieństwie do Shameless (USA), nie tylko tarzają się w swoim brudzie, ale są wystarczająco dużo miejsca na pozytywny rozwój i wzrost postaci.

14. UŚMIECH

uśmiech Obraz za pośrednictwem Showtime

Nie ma wątpliwości, że Fiona Gallagher wspierała całą swoją rodzinę na więcej niż jeden sposób. Jeśli jest to fabuła, w którą byłeś, to SMILF jest idealną paralelą. Podążając za życiem Bridgette Bird (Frankie Shaw), serial podkreśla wiele nieatrakcyjnych aspektów bycia samotną mamą. W nieustannym dążeniu do poprawy swojego życia, knuje intrygi i wciąż wychodzi rozczarowana. Potem, oczywiście, istnieje ciągła przepaść między potrzebami jej syna a jej potrzebami. Pod koniec dnia jest to idealna równowaga nieokiełznanego realizmu i surowego humoru.

15. Zatoczka Schitta

sciis-creek Zdjęcie przez CBC

Stworzony przez duet ojca i syna, Eugene i Dan Levy, to kolejna świetna propozycja…

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *