Najlepsza fabuła dzielącego anime Sword Art Online jest zaskakująco parodią serii, a nie z oficjalnego programu. Sword Art Online to seria oparta na lekkich powieściach Rekiego Kawahary, która rozwija się już od dekady. Seria zwróciła na siebie uwagę swoim pierwszym sezonem, który eksplorował graczy VR uwięzionych w grze MMORPG o nazwie Sword Art Online. Nie mogą się wylogować, a jeśli umrą w grze, umiera również ich fizyczne ciało. To był wyjątkowy wątek, który biegł swoim torem i zakończył się po dwunastu odcinkach… ale samo anime nigdy się nie skończyło.

Sword Art Online przez lata podążało za postaciami poza grą w wielu fabułach w nowych sezonach, grach wideo, a nawet filmach z nowym filmem Sword Art Online, o którym niedawno ogłoszono, że jest w trakcie prac. Ze względu na długie historie serii, które trwają długo po zakończeniu podstawowego założenia, fani argumentowali, że pisanie serialu odniosło ogromny sukces już w pierwszym sezonie po ucieczce z zabójczej gry. Postacie takie jak Kirito i Asuna, które wcześniej były kochane, były teraz krytykowane, gdy fani zaczęli dostrzegać wady, które były w pierwszym łuku od samego początku. Od tego czasu pisanie i postacie Sword Art Online stały się niesławne wśród fanów anime, ale seria Abridged faktycznie zdołała wykorzystać to, co nie działało, i sprawiła, że ​​serial był jeszcze lepszy.

Artysta estradowy YouTube Something Witty Entertainment zaczął udostępniać w 2013 roku nową serię o nazwie Sword Art Online Abridged, która zawierała odcinki wspomnianego anime i sfałszowała je sprytnymi dowcipami i nowymi wersjami kultowych postaci. Zabawne jest jednak to, że ta wersja anime ma lepszą fabułę niż materiał źródłowy. Zdecydowanie największą zmianą między oryginalnym programem a parodią jest Kirito, który jest przedstawiony w tych filmach jako narcystyczny socjopata. Podczas gdy Kirito w oryginalnym serialu z pewnością trzymał się sam, ta wersja postaci przezabawnie nosi swoje ego z dumą, gdy nieustannie kpi z innych graczy w grze. Jego łuk jest nawet obalony jako postać, ponieważ okazuje się, że jest postacią, która ma chwile, kiedy wygląda na to, że się zmieni, ale natychmiast powraca do swojego okropnego siebie. Spójrz na drugi odcinek serialu, w którym Kirito jest w najlepszym wydaniu!

Czytaj także  Naruto Shippuden's Most Important Character Is A Big Series Retcon

Skrócona wersja Sword Art Online faktycznie poprawia relacje Kirito i Asuny

Jeszcze lepsze w parodii Abridged jest to, że związek między Asuną i Kirito jest o wiele bardziej interesujący. Oryginalny romans był niewiarygodnie milquetoast, ponieważ chemia między nimi była dość przeciętna. Nic tak naprawdę się od tego nie wyróżniało, poza przyzwoitym momentem pod koniec pierwszego łuku serialu, kiedy Asuna poświęca się. Abridged przenosi relacje między nimi w innym kierunku, chociaż podwaja to, jak bardzo się nienawidzą. Konsekwentnie są na siebie źli i próbują prześcignąć się nawzajem obelgami. Podczas gdy Asuna jest sfrustrowany tym, że Kirito troszczy się tylko o siebie, Kirito denerwuje się empatią Asuny dla innych, ponieważ jest samotnym wilkiem. Powoduje to histeryczne interakcje między nimi, gdy pozwalają zabłysnąć swoim dziwactwom.

Obecnie Something Witty Entertainment wydało 16 odcinków Sword Art Online Abridged, a kolejne są w drodze. Zaczęli także tworzyć skrócone parodie My Hero Academia dla fanów popularnej serii o superbohaterach, aby sprawdzić, czy podobała im się ich poprzednia parodia. Sword Art Online to z pewnością seria, która podzieliła fanów anime na całym świecie, ale fakt, że ludzie, którzy kochają i nienawidzą tej serii, zgodzili się, że parodia jest nawet lepsza niż oryginał, wiele mówi o jej jakości i sprawia, że ​​jest to absolutna konieczność .

Dalej: Nowa manga przenosi Sword Art Online do świata filmu

Źródło: Something Witty Entertainment

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *