Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w Cowboy Bebop jest jego spójność. W 26 odcinkach i jednym filmie serial zdołał opowiedzieć tylko niesamowite historie… z jednym dużym wyjątkiem. Jednak więcej niż jedna zła opowieść, odcinek faktycznie udaje się zrujnować Jeta jako postać.

Chociaż Jet Black może nie skupiać się tak bardzo na fabule, jak młodsi członkowie załogi Bebopa, tacy jak Spike i Faye, jest on równie ikoniczny i ważny dla serii. Black Dog z serialu służy jako niechętny mentor dla innych członków Bebop, zachowując się jak prawdziwe serce ekipy. Jet ma kilka odcinków skupiających się na jego przeszłości jako byłego gliniarza, w szczególności szesnasty odcinek Cowboy Bebop, Black Dog Serenade. Wszystko to sprawia, że ​​Jet jest ulubioną postacią fanów… dlatego szkoda, że ​​Boogie Woogie Feng Shui wyrządził poważne szkody jego postaci.

Dwudziesty pierwszy odcinek Cowboy Bebop, którego premiera miała miejsce w 1999 roku, podąża za Jetem, który otrzymuje tajemniczą wiadomość od starego przyjaciela, Pao, który niedawno zmarł. Wiadomość prowadzi go do spotkania z córką swojego przyjaciela, Meifą, ściganą przez grupę zbirów z gangu. Jak sugeruje nazwa odcinka, chińska koncepcja Feng Shui odgrywa dużą rolę w odcinku, a Pao i Meifa są gorliwymi praktykami. Chociaż może się to wydawać solidną podstawą dla odcinka Cowboy Bebop, problemem jest związek Jeta z Meifą.

Związek Jeta z Meifą to jedna z największych pomyłek w serialu

Meifa z odcinka Cowboy Bebop Boogie Woogie Feng Shui,

Jedną z najdziwniejszych rzeczy w Boogie Woogie Feng Shui są powtarzające się odniesienia do potencjalnego związku między Jetem i Meifą. Spike i Faye nie tylko spekulują na ten temat, ale nawet sam Jet niezręcznie mówi Meifie, że powinna myśleć o nim bardziej jak o swoim chłopaku niż o ojcu. To, co sprawia, że ​​​​wszystko to jest tak niewygodne, to różnica wieku. Jet ma 38 lat podczas Cowboy Bebop i chociaż wiek Meify nigdy nie jest wyraźnie określony, stare zdjęcie Jet, Meifa i Pao sprzed dziesięciu lub jedenastu lat przed serialem przedstawia Mefę wyglądającą na około pięć lub sześć lat, co oznacza, że ​​ma najwyżej siedemnaście lat. Na szczęście między nimi nigdy nic się nie dzieje, a Jet nigdy nie robi postępów, ale nadal jest to niewygodny i niepotrzebny dodatek do odcinka.

Czytaj także  Aizawa z My Hero Academia jest nie do powstrzymania dzięki pomocy jednego niedocenianego profesjonalisty

Na szczęście nawet poza tym nieprzemyślanym wątkiem pobocznym odcinek można łatwo pominąć. Boogie Woogie Feng Shui to jedna z najnudniejszych przygód Bebopa. W przypadku serialu, który często opiera się na olśniewającej animacji i pięknej ścieżce dźwiękowej, aby przekazać swoją historię, odcinek za bardzo polega na opowiadaniu, a nie pokazywaniu, gdy Meifa i Jet opowiadają o wiele za dużo. Skupienie się na Feng Shui również wydaje się całkowicie powierzchowne, pozostawiając cały odcinek płytki i bez większego znaczenia. W przypadku każdego innego programu Boogie Woogie Feng Shui byłby niefortunny, ale nie do zapomnienia, ale w przypadku serialu tak wyprzedzającego swoje czasy, jak Cowboy Bebop, wyróżnia się jako poważny błąd.

Dalej: Oryginalne pochodzenie Faye Cowboya Bebopa dowodzi, gdzie Netflix popełnił błąd

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *