Podczas gdy świat (i Endeavour) wciąż nie może się otrząsnąć po wielkim ujawnieniu Dabi w My Hero Academia, zadanie pokonania syna Todorokiego z separacji spadło na jego młodszego brata, Shoto. Nie myśl jednak ani przez chwilę, że oznacza to, że któryś z nich się powstrzyma, ponieważ zabicie Shoto na oczach ich ojca było od samego początku jednym z wielkich celów Dabiego.

W ostatnich odcinkach Dabi wyznał swoją prawdziwą tożsamość jako syn Endeavour, Toya, za pośrednictwem wideo, a następnie przystąpił do niszczenia każdej uncji wiarygodności, którą zbudowali bohaterowie. Jednak dla samego Endeavour Dabi miał specjalny pokaz, wylewając wodę na głowę, aby zmyć czarną farbę do włosów i odsłonić jego prawdziwy biały kolor włosów. Endeavour był zszokowany, widząc, że Toya żyje, do tego stopnia, że ​​prawie nie był w stanie nawet się poruszyć, próbując przetworzyć te informacje. Gdy Dabi rzucił się na swojego ojca, Shoto musiał wkroczyć i chronić swojego tatę.

Dabi i Shoto wynieśli walkę w powietrze, a Dabi śmiał się maniakalnie, gdy obserwował swojego bezradnego ojca i ogłaszał swoje plany zamordowania Shoto. Walka ledwie się zaczęła pod koniec odcinka, ale jest już kilka ważnych momentów. Kiedy Shoto aktywuje swoje lodowe moce, lód jest natychmiast rozpuszczany przez samo ciepło płomieni Dabiego. Wyjaśniono wcześniej, że ognisty dar Dabiego jest silniejszy niż dar jego ojca, więc możliwość zneutralizowania lodu Shoto daje mu zaskakującą przewagę. Z drugiej strony, Dabi jest również skłonny do przegrzania i poparzenia się swoim darem, podczas gdy cały interes Shoto z na wpół zimnym/na wpół gorącym darem polega na tym, że jest w stanie lepiej regulować swoją temperaturę.

Który brat Todoroki zwycięży?

My Hero Academia: Shoto walczy z Dabim w powietrzu.

Mimo że Dabi/Toya nie poznał Shoto zbyt dobrze przed incydentem, który miał go zabić, Shoto od dawna jest obiektem zazdrości Dabiego. Jako Toya Todoroki został wychowany na następcę Endeavour i podjął się zadania zostania bohaterem numer jeden, ideałem, którego trzymał się pomimo niebezpieczeństwa, jakie stwarza dla niego jego Dar. Jednak Shoto urodził się z Darem, który Endeavour próbował uzyskać dzięki jego małżeństwu Darów: moc lodu i ognia razem, coś, co zapobiegłoby ryzyku poparzenia się. W związku z tym Shoto został nowym następcą, a Dabi był tego zazdrosny od tamtej pory. Dla Dabiego częścią pokonania brata jest udowodnienie, że jest lepszy, a porzucenie go było błędem. Dla Shoto oznacza to posprzątanie bałaganu jego ojca i czy tego chce, czy nie, ponosi teraz osobistą, rodzinną odpowiedzialność za powstrzymanie przestępczego szaleństwa Dabiego.

Czytaj także  Pokémon's Weirdest Contest Had Pokemon Cosplaying as Each Other

Podczas gdy kampania Dabiego mająca na celu zniszczenie wiary opinii publicznej w bohaterów była niewyobrażalnym sukcesem, jego zwycięstwo nad Shoto jest dalekie od gwarancji. Najbardziej pokręcony dramat rodzinny w My Hero Academia zbliża się ku końcowi. Shoto musi pogrzebać przeszłość i powstrzymać Dabiego na dobre.

Więcej: My Hero Academia udowadnia, że ​​najlepsi mentorzy Deku nie są jego nauczycielami

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *