Ostrzeżenie: spoilery dla My Hero Academia sezon 6, odcinek 20 Upadek społeczności bohaterów My Hero Academia sprawił, że ludzie poczuli się niepewnie i przestraszeni, co objawiło się jako nienawistna bigoteria i przemoc wobec tych, którzy są inni, jak ujawniono w najnowszym odcinku.

Odcinek 20 sezonu 6 rozpoczął się sekwencją przedstawiającą kobietę z przypominającym rekina mutantem Darem, uciekającą przed kilkoma cywilami wyposażonymi w przedmioty pomocnicze, którzy wydawali się wierzyć, że jest dla nich zagrożeniem. Jednak kobieta nigdy nie wykonała żadnych groźnych ruchów, a ci cywile nadal atakowali ją, dopóki Deku My Hero Academia nie pojawił się i nie położył temu kresu. Jest to jednak symptomatyczne dla stanu świata, a Deku nie może być wszędzie.

Dlaczego Vigilante Heroes nie może pracować w My Hero Academia

My Hero Academia: Vigilantes atakują niewinną kobietę z powodu jej wyglądu.

Z wiarą w bohaterów My Hero Academia tak nisko, jak to tylko możliwe, coraz więcej osób decyduje się uzbroić w przedmioty wspierające, aby chronić się przed „złymi facetami”. Mają nawet prawo się martwić, ponieważ złoczyńcy włamujący się do więzień są na wolności. Problem polega jednak na tym, że nie wszyscy mogą się zgodzić co do tego, kim są źli ludzie; oczywiście ci ludzie, którzy atakowali damę rekina, mieli wrażenie, że stanowi zagrożenie, nawet jeśli tak nie było. Ich działania były usprawiedliwione w ich własnych oczach i dopóki Deku ich nie powstrzymał, nigdy nawet nie pomyśleli, że to, co robią, może być złe. To doskonały przykład na to, dlaczego użycie siły nie może być pozostawione tym, którzy czują się tak skłonni do jej użycia – nie ma sposobu, aby mieć pewność, że użyją jej sprawiedliwie.

Dziwaczna bigoteria od dawna jest problemem czającym się w tle My Hero Academia, więc dobrze jest zobaczyć, jak skupia się na tym więcej. Pomysł ten był wspominany już wcześniej, ale zawsze sugerowano, że poza niektórymi szczególnie zacofanymi obszarami wiejskimi nie jest to aż tak duży problem. To jednak wyraźnie dowiodło, że tak nie było, ponieważ ten atak miał miejsce na obszarze miejskim i był wymierzony w kogoś, kto naprawdę nie mógł być mniej niebezpieczny. Incydent stanowi doskonały argument na korzyść społeczeństwa bohaterów: poprzez licencjonowanie i regulowanie tych bohaterów upoważnionych do użycia siły w My Hero Academia, tego rodzaju scenariuszy w dużej mierze uniknięto. I oczywiście ten konkretny incydent został ostatecznie zatrzymany przez wkroczenie bohatera i deeskalację sytuacji, korzystając ze szkolenia, które przechodzą nawet młodzi przyszli bohaterowie.

Czytaj także  A Stranger Things Anime is Reportedly in Production

Chociaż uniknięto paskudnego zakończenia tej sceny, w tym momencie to samo może się dziać w całej Japonii i naprawdę pokazuje, jak daleko upadł kraj w następstwie Paranormalnej wojny wyzwoleńczej My Hero Academia. W końcu złoczyńcy nie muszą wywoływać chaosu, jeśli nienawistni cywile są gotowi zrobić to za nich.

Więcej: My Hero Academia w końcu ujawnia publicznie tajemnicę One For All

Nowe odcinki My Hero Academia emitowane są w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *