Wielka wojna z Paranormalnym Frontem Wyzwolenia w My Hero Academia mogła wreszcie dobiec końca, ale wygląda na to, że złoczyńcy odnieśli ostatnie zwycięstwo: zniszczyli siedzibę organizacji zarządzającej bohaterami.

Wątek Paranormal Liberation War obejmował pierwszą połowę sezonu 6, skupiając się na dwóch głównych bitwach toczących się w odległości dziesiątek mil od siebie: przejęciu Gunga Mountain Villa (bazy złoczyńców) i nalocie na szpital Jaku (gdzie dr Garaki prowadził swoją eksperymenty). Wszystko poszło nie tak, gdy Shigaraki obudził się wcześnie, co następnie wprowadziło Gigantomachię My Hero Academia na obraz i doprowadziło do ogromnego pokosu zniszczenia, który pokrył całą odległość między tymi dwoma lokalizacjami. I to oczywiście bez zagłębiania się we wszystkie szkody, jakie Shigaraki wyrządził swoim dziwactwem Rozkładu, zabijając niezliczoną liczbę niewinnych i bohaterów. Złoczyńcy ledwo zostali odparci dzięki posiłkom na czas, ale świat My Hero Academia stracił wiarę w zdolność profesjonalnych bohaterów do ochrony społeczeństwa.

Ostatni poważny cios dla bohaterów My Hero Academia

MHA: HPSC aresztuje Rikiyę Yotsubashi, fatalny błąd.

Hero Public Safety Commission, czyli HPSC, to organizacja rządowa, która zarządza bohaterami i reguluje ich działania. Ponieważ Joker z My Hero Academia, Rikiya Yotsubashi (AKA Re-Destro), był dyrektorem generalnym producenta sprzętu dla bohaterów, HPSC pomyślało, że zwabią przywódcę rebeliantów do swojej kwatery głównej i aresztują go. Jednak Rikiya aktywował swój dar i poszedł na całość, niszcząc budynek i zabijając prezesa organizacji, zanim ostatecznie ujawnił, że to wcale nie był Rikiya – zamiast tego był to dwukrotny sobowtór, który rozpłynął się, pozostawiając HPSC w posiadaniu nikogo i całkowicie bez swojego wyższego kierownictwa. Wraz ze zniszczeniem kwatery głównej poszły też wszystkie dokumenty, a teraz organizacja jest funkcjonalnie bezużyteczna.

Bohaterowie mogli żyć, by walczyć innego dnia, ale w tej wojnie prawie nie wyszli na szczyt. Teraz, oprócz dziesiątek zabitych bohaterów, tysięcy zabitych cywilów i certyfikowanego superzłoczyńcy na wolności, nie mają przywództwa organizacyjnego, które przygotowywało dla nich te naloty i akcje grupowe. Trzeba przyznać, że HPSC nie jest czysto dobrą organizacją; w końcu zasadniczo dali Hawksowi zadanie zabicia obywatela, nawet jeśli było to Dwukrotnie. Mimo to przywództwo i umiejętność zarządzania i organizowania małej armii profesjonalnych bohaterów była całkowicie ich domeną i nie jest jasne, kto mógłby podnieść pochodnię. Szkoły bohaterów, takie jak UA, mogą być kolejnym najlepszym miejscem do organizacji, ponieważ są już dobrze ufortyfikowane przed poprzednimi atakami złoczyńców.

Czytaj także  The Best Replacement for Naruto & Sasuke's Rivalry isn't Boruto & Kawaki

W My Hero Academia najgorsze już za nami, ale złoczyńcy wykonali swoje zadanie, siejąc strach nawet w sercach tych, którzy myśleli, że są bezpieczni daleko za linią frontu. Kontynuowanie przeciwstawiania się im teraz będzie prawdziwym znakiem rozpoznawczym bohatera.

Więcej: MHA: Prawdziwa sekretna słabość All Mighta ujawnia, jak bardzo jest lekkomyślny

My Hero Academia transmituje nowe odcinki na Crunchyroll w każdą sobotę.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *