Ostatnie rozdziały My Hero Academia koncentrowały się na buncie wśród zmutowanej populacji, podsycanym przez wyznawców All for One z nadzieją wykorzystania ich powstania jako odwrócenia uwagi do własnych celów. Jednak ta mała rewolucja została gwałtownie zatrzymana, w dużej mierze dzięki dwóm studenckim bohaterom, którzy wykorzystali swoją wielką moc: słowa.

W My Hero Academia pokazano, że życie ze zmutowanym Darem, który ma nienormalny wygląd, może być dość trudne; nawet zmutowani bohaterowie, tacy jak Shoji, zostali pobici za zwykłe dotknięcie kogoś o zwykłym wyglądzie, więc nietrudno zrozumieć, dlaczego mogą chcieć zmiany w społeczeństwie. Ruchy na rzecz dobra mogą jednak zostać przejęte przez tych, którzy mają mroczniejsze motywy. Gdy mutanci zaczęli postrzegać Spinnera jako postać mesjanistyczną, coraz chętniej podążali za nim wszędzie, nawet jeśli oznaczało to starcia zarówno z policją, jak i bohaterami. Jednakże, chociaż Spinner mógł sam mieć dobre intencje, jest niefortunnym pionkiem All for One, a All for One nie obchodzi, czy ci mutanci przeżyją, czy umrą.

W miarę postępu konfliktu Shoji i Koda, dwoje zmutowanych studentów z UA, walczy o przekazanie tego faktu uczestnikom zamieszek. Musieli walczyć ze złoczyńcą o twarzy pająka, który popycha tłum dalej, a także z niszczycielskim, umysłowo zahamowanym szaleństwem Spinnera w całym mieście. Gdy Shoji i Koda przedstawiali swoje argumenty, niezdolność Spinnera do argumentowania w połączeniu z rosnącym brakiem troski o szkody uboczne przesunęły falę. Spinner przepchnął się do szpitala, w którym przetrzymywany był Kurogiri, gdzie na jego drodze stanęła kolejka lekarzy. W rozdziale 373 pokazano, że ci nieuzbrojeni lekarze dali uczestnikom zamieszek dalszą przerwę. W końcu jeden świniak zajmuje stanowisko, mówiąc, że to zaszło za daleko i że nie ma powodu, by tak krzywdzić niewinnych. Nie zaszkodziło, że był wśród nich przynajmniej jeden zmutowany lekarz, co pokazało, że konflikt nie był tak jednoznaczny, jak im się wydawało.

Czytaj także  Chainsaw Man znacznie ulepszył Twisted Power swojego nowego bohatera

Słowa zmutowanych bohaterów ratują sytuację

My-Hero-Academia-Shoji-mutant-świński-nosy-człowiek

Jedynymi ludźmi, którzy mogli przedostać się do tłumu, byli inni mutanci, tacy jak Shoji i Koda, więc to było całkiem szczęśliwe, że znaleźli się we właściwym miejscu we właściwym czasie. Poprzednie pokazały, że policja była bliska otwarcia ognia do uczestników zamieszek, co z pewnością doprowadziłoby do śmierci setek cywilów, którzy zostali oszukani, by podążać za złoczyńcami. Człowiek ze świńskim nosem również zasługuje na duże uznanie za to, że jako pierwszy odłożył swój gniew; ludzie w tego rodzaju sytuacjach mogą czuć, że nie ma już odwrotu, ale ten człowiek udowodnił, że wciąż istnieje szansa, aby nie przerodziło się to w krwawą łaźnię. Shoji powitał jego zmianę zdania z otwartymi ramionami, co pokazało pozostałym, że dla nich też nie jest za późno. Gdy Koda miał w areszcie złoczyńcę o twarzy pająka, wciąż krzyczącego o brutalnej rewolucji, o której marzył, nagle stało się oczywiste, jak oszukani byli ci cywile.

Ten łuk My Hero Academia został zaskakująco dopracowany w swoim podejściu do ruchów dyskryminacji i równości, iz pewnością ulgą jest zobaczyć, że Shoji i Koda nie będą musieli już walczyć z innymi mutantami. Podczas gdy wielu uczniów My Hero Academia zasługuje na pochwałę za swoje osiągnięcia podczas wojny, ta dwójka zasłużyła na szczególny zaszczyt, doprowadzając konflikt do końca z jak najmniejszą liczbą ofiar.

Dalej: My Hero Academia potwierdza nowy, potężny wzrost dziwactw

Nowe rozdziały My Hero Academia zazwyczaj pojawiają się w każdą niedzielę za pośrednictwem aplikacji Viz’s Shonen Jump.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *