Ostrzeżenie: Spoilery do My Hero Academia, sezon 6, odcinek 19. Deku obudził kolejny nowy Dar w My Hero Academia, ale tym razem otrzymuje małą radę od doświadczonej ręki: pierwotnego użytkownika Daru.

W 19. odcinku 6. sezonu My Hero Academia Deku po raz pierwszy pojawia się na ekranie w dramatyczny sposób, kilka minut po rozpoczęciu odcinka. Gdy się ujawnia, jest zamaskowany dziwną fioletową mgłą, co wkrótce potwierdzono, że jest kolejnym Darem przechowywanym w One for All My Hero Academia, tym razem Darem należącym do szóstego użytkownika, En. Dziwactwo, znane jako Zasłona Dymna, powoduje, że z jego ciała wydobywa się mglisty gaz, zasłaniając jego położenie i utrudniając wrogom śledzenie jego ruchów.

Zasłona dymna odblokowuje prawdziwy potencjał Deku w MHA

MHA-Deku-szósty użytkownik-jeden za wszystkich

Niespodziewanie, ślad En w One for All faktycznie nieco beszta Deku, mówiąc, że przesadził z Dziwactwem Zasłony Dymnej, fakt, który wydaje się bezdyskusyjnie prawdziwy, biorąc pod uwagę, ile fioletowej mgły unosi się nad miastem w szerokich ujęciach. En sugeruje, że Deku może mieć zbyt duży szacunek dla Darów przechowywanych w One for All, spodziewając się, że każdy z nich będzie tak przytłaczająco potężny, jak gromadzenie mocy. Mówi raczej, że te dziwactwa powinny być postrzegane jako narzędzia do jego dyspozycji, a nie ostateczne techniki, które mogą pokonać złoczyńcę w pojedynkę.

Dla Deku moce zawarte w One for All są legendarnymi zdolnościami przekazywanymi mu z pokolenia na pokolenie, ale tak naprawdę nie było zbyt wiele rymów ani powodów do tego, kto skończył z mocą i dlaczego; w akcie desperacji przekazywano go głównie najbliższej zaufanej osobie. Dziwactwa, choć z biegiem czasu stawały się coraz silniejsze, nie zostały wybrane ze względu na ich użyteczność bojową, a zatem tak naprawdę są w końcu zwykłymi dziwactwami wzmocnionymi przez One for All. Zasłona dymna sama w sobie jest dokładnie tym rodzajem Daru, który nietrudno sobie wyobrazić należącym do innego ucznia, takiego, który może mieć problemy z wietrznymi dniami lub generowaniem objętości wystarczająco dużych, aby wystarczająco się zasłonić. Chociaż Deku nie ma dokładnie takich problemów, z pewnością podkreśla „przyziemną” naturę niektórych z tych dziwactw.

Czytaj także  Chainsaw Man's Denji & Power Are Adorable in Hilarious New Fanart

Piąty dar do dyspozycji Deku

MHA-Deku-Zasłona dymna-Wszędzie

Dodanie Zasłony Dymnej do listy daje Deku pięć mocy, których może w tej chwili użyć: podstawową zdolność gromadzenia mocy, Unoszenie się, Wyczucie zagrożenia i Czarny Bicz. Ponieważ All Might nie przyniósł Daru na stół, to pięć z siedmiu Darów przechowywanych w One for All jest już dostępnych dla Midoriyi. Każda z tych umiejętności z pewnością już się przydała, a walka Deku z Shigarakim udowodniła, że ​​chociaż dziwactwa, takie jak Unoszenie się, mogą nie być same w sobie, ich prawdziwa moc pochodzi z umiejętności łączenia tych sztuczek. Różne dziwactwa są dobre dla różnych wrogów, więc tak naprawdę jest tak, jak mówi En — ich wartość polega na różnorodności mocy, a nie samej mocy. My Hero Academia udzieliła teraz Deku tej rady, więc wszystko zależy od niego, czy ją zastosuje.

Więcej: My Hero Academia: Jedyna słabość jednego za wszystkich ma sens

Nowe odcinki My Hero Academia są emitowane w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *