Ostrzeżenie: Spoilery do My Hero Academia, sezon 6, odcinek 11. Społeczeństwo bohaterów w My Hero Academia istnieje od dziesięcioleci, ale ta siła zależy od wiary ludzi w bohaterów, którzy poradzą sobie z ich problemami. Nagłe objawienie, które usłyszało cały świat, zachwiało jednak tą wiarą i bohaterowie mogą nie być w stanie otrząsnąć się po tym ciosie.

W świecie My Hero Academia większość ludzi posiada supermoc zwaną Dziwactwem, ale wszyscy ogólnie zgodzili się nie używać ich w celu utrzymania pokojowej struktury społeczeństwa. Nieliczni, którzy mogą swobodnie używać swoich darów, to zawodowi bohaterowie, których zadaniem jest powstrzymywanie tych, którzy wykorzystują ich zdolności do popełniania przestępstw. Niewzruszony filar heroizmu, znany jako All Might, przez lata był symbolem tego systemu, ale All Might został zmuszony do przejścia na emeryturę, a nowy numer 1, Endeavour, nie jest gotowy, by przyjąć ten płaszcz. Okazuje się, że Endeavour jest w rzeczywistości najgorszą osobą, która mogłaby być teraz na szczycie, gdy ujawnia się jego mroczna przeszłość.

Złoczyńca Dabi ujawnił swoją prawdziwą tożsamość w ogólnokrajowej telewizji jako Toya Todoroki, najstarszy syn Endeavour, o którym sądzono, że zmarł dawno temu. Jednak ujawniając tę ​​​​informację, dzieli się również prawdą o swoim dzieciństwie – o tym, jak Endeavour naciskał na niego i trenował go zbyt mocno w desperackiej próbie zastąpienia All Mighta. Opowiedział także, jak działa jego dar i że przywoływane przez niego płomienie uszkadzają jego ciało, co najwyraźniej nie dotyczyło zbytnio Endeavoura. Podczas gdy brud na Endeavour był wystarczająco zły, Dabi opowiedział światu również o śmierci Twice – o tym, jak bohater nr 2 Hawks ścigał i zabił Twice, dźgając go w plecy, co było wyraźnie nieheroicznym posunięciem. Co gorsza, to prawda, choć nie cała. Nawet gdy wideo jest przesyłane strumieniowo, pokazano, że ludzie na całym świecie są w szoku, gdy dowiadują się, jak okropni są ich bohaterowie.

Czytaj także  Bleach Introduces Its Ultra-Powerful Secret Squad Zero

Brak wiary w bohaterów MHA

My Hero Academia: Dziecko ogląda film Dabiego, zrozpaczone tym, że jego bohaterowie są złymi ludźmi.

Pomijając tożsamość Dabiego, wideo wyraźnie wywarło ogromny wpływ na opinię publiczną. Ujawniając te informacje w tak dramatyczny sposób, zrobiło to większe wrażenie, a Dabi starał się ustalić wiarygodność przed ujawnieniem najbardziej szkodliwych informacji. Bohaterowie naprawdę nie mogą obalić niczego, co powiedział w filmie (z wyjątkiem rzekomej śmierci Best Jeanist), ponieważ to wszystko prawda. Ze względu na sposób, w jaki działają rankingi, ludzie mają tendencję do zakładania, że ​​ci na szczycie są reprezentatywni dla całej dziedziny, i tak samo jest w przypadku bohaterów. Jeśli Endeavour i Hawks, jako pierwsza dwójka, są postrzegani jako samolubni lub skorumpowani, ludzie będą traktować bohaterów niższej rangi tak, jakby byli tacy sami. Wydobycie Best Jeanist, który okazał się żywy na otwartej przestrzeni, do publicznego wystąpienia wydaje się być ich jedynym posunięciem, ponieważ poddaje w wątpliwość wszystkie inne rzeczy, które powiedział, jeśli się co do tego myli. I przynajmniej Best Jeanist jest lepszym rzecznikiem niż Endeavour czy Hawks, ponieważ faktycznie ma czystą przeszłość godną bohatera.

Ujawnienie przez My Hero Academia pełnego zakresu zniszczeń podczas paranormalnej wojny wyzwoleńczej utrudni odzyskanie poparcia. To jest jednak test prawdziwego bohatera: nadal postępować właściwie, nawet jeśli opinia publiczna nie jest po ich stronie.

Dalej: My Hero Academia wreszcie ujawnia najdziwniejszą moc jednego

Nowe odcinki My Hero Academia mają obecnie premierę w soboty na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *