Po kulminacyjnym finale 6. sezonu My Hero Academia w połowie sezonu nadszedł czas, aby bohaterowie i złoczyńcy podliczyli straty, jakie ponieśli podczas paranormalnej wojny wyzwoleńczej. Obie strony poniosły straty podczas totalnej bitwy, która zakończyła się ucieczką Shigaraki Tomura/All For One, ale wcześniej zadał bohaterom ciężkie straty i nadszarpnął ich reputację w oczach świata.

Paranormal Liberation War to jeden z najdłuższych i najbardziej intensywnych wątków fabularnych w My Hero Academia. Punktem kulminacyjnym jest atak zebranych Pro Heroes of Japan na sojusz złoczyńców zwany Frontem Wyzwolenia Paranormalnego. Bohaterowie podzielili się na dwie drużyny: jedną, dowodzoną przez nr. 1 Pro Hero Endeavour atakuje szpital Jaku, próbując powstrzymać Shigarakiego przed przebudzeniem z pełną mocą; drugi, prowadzony przez nr. 2 i nie. 4 bohaterów, Hawks i Edgeshot, atakuje tajną bazę Paranormalnego Frontu Wyzwolenia w górach Gunga. Plan bohaterów polegał na zaskoczeniu złoczyńców i schwytaniu ich wszystkich za jednym zamachem, ale przebudzenie Shigarakiego i moc Gigantomachii zamieniają pole bitwy w chaos.

Po stronie bohaterów pierwsze ofiary bitwy przytrafiają się podczas nalotu na Szpital Jaku. Dzięki wysiłkom Mirko okazało się, że przebudzenie Shigarakiego zostało powstrzymane, zanim jego nowe ciało zostało ukończone. Jednak bohater X-Less popełnia błąd i niszczy niezidentyfikowaną maszynę, tworząc wyładowanie elektryczne, które budzi Shigarakiego. Pierwszą ofiarą jest sam X-Less, a wkrótce potem Crust, który poświęca swoje życie, by ocalić Eraserhead, w pełni świadomy, że jego Dar jest jedyną rzeczą, która może powstrzymać straszliwą moc Rozkładu Shigarakiego. Wśród ofiar zostaje później potwierdzony inny Pro Hero o imieniu Funkman.

Wielu bohaterów poświęciło swoje życie, aby powstrzymać Paranormalną Armię Wyzwolenia

Plakat sezonu 6 MHA

W górach Gunga pierwszą ofiarą jest Eel Boy, bohater posiadający moc wypuszczania gigantycznych węgorzy ze swoich rąk. Szybko rusza, by schwytać pana Compressa i Himiko Togę, ale zostaje dźgnięty w tył głowy przez ostatniego ocalałego klona Twice. Jednak większość ofiar ma miejsce, gdy Gigantomachia zaczyna się poruszać, po wezwaniu jego pana Shigarakiego. Najbardziej znaną ofiarą jest Midnight, jedna z nauczycielek w UA High, która próbuje użyć swojego daru Somnambulist na Machii, ale zostaje odparta przez pana Compressa, zanim zostaje zaatakowana i zabita przez gang złoczyńców. Uczniowie później znajdują jej ciało w lesie i ze łzami w oczach opłakują swojego nauczyciela, którego ostatnimi słowami była prośba do Yayorozu o stworzenie potężnego środka znieczulającego, aby powstrzymać szaleństwo Machii.

Czytaj także  Gohan Proved He’s Dragon Ball’s Strongest Fighter Long Before Super

Po stronie złoczyńców jedyną ofiarą jest Twice. Bohaterowie przestrzegają polityki unikania śmiercionośnej siły, dlatego decyzja Hawksa o zabiciu Twice na początku bitwy była tak kontrowersyjna. Jednak dar złoczyńcy, Double, mógł w jednej chwili odwrócić losy bitwy, co doprowadziło do żałosnego wyboru Hawksa. Ostatecznie dziewiętnastu Pro Heroes ginie podczas bitwy, a 16 929 żołnierzy Paranormal Liberation Army zostaje zatrzymanych. Niestety Tomura ucieka wraz z pozostałymi Nomusami z bliskiej półki, podczas gdy bohaterowie będą musieli uporać się z dramatycznymi następstwami tej bitwy w drugiej połowie sezonu 6 My Hero Academia, począwszy od 7 stycznia 2023 r.

Więcej: My Hero Academia Anime zapowiada najgorszy możliwy finał serialu

Sezon 6 My Hero Academia jest obecnie transmitowany na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *