Ostrzeżenie: spoilery dla My Hero Academia, sezon 6, odcinek 11 Bohater numer 3 My Hero Academia, Best Jeanist, zaginął w anime od dłuższego czasu. Otwarcie ostatniego odcinka potwierdziło, że wciąż żyje, ale od czasu jego zniknięcia wokół postaci wciąż kręci się wiele tajemnic.

Best Jeanist był ostatnio widziany w połowie piątego sezonu My Hero Academia, gdzie wciąż dochodził do siebie po walce z All for One, tracąc płuco w bitwie. Wskazał Hawksowi chęć powrotu tam jako bohater, ale wtedy Hawks wyciągnął miecz z piór i odcinek urwał się, sugerując, że Hawks zaatakował Best Jeanist. Best Jeanist został następnie pokazany jako ciało w torbie marynarskiej Dabi, który zlecił Hawksowi zabicie Best Jeanist, aby udowodnić swoją wierność złoczyńcom. Jednak w tym samym odcinku ujawniono, że Hawks był podwójnym agentem, udającym, że współpracuje ze złoczyńcami w celu uzyskania informacji dla bohaterów.

Wiedząc, że Hawks był podwójnym agentem, było mało prawdopodobne, aby faktycznie zabił Best Jeanist, ale pokazano ciało bohatera, co doprowadziło do zamieszania co do tego, czy rzeczywiście żyje. To zamieszanie nie zostało wyjaśnione aż do tego odcinka, w którym Best Jeanist jest pokazany stojąc w samolocie i rozmawiając z pilotem. W nagraniu zeznań Dabiego, które transmitował na cały świat, wskazał, że nadal wierzy, że Hawks naprawdę zabił Best Jeanist tylko po to, by zdobyć zaufanie złoczyńców. Oczywiste jest, że Best Jeanist został tutaj pokazany, aby uspokoić fanów, że pomimo słów Dabiego, Best Jeanist wciąż żyje, ale w tym odcinku nie podejmuje się żadnej próby wyjaśnienia, w jaki sposób.

Co się stało z Best Jeanist?

MHA-Best-Jeanist-Reveal

Wiadomo, że złoczyńcy Dabi i My Hero Academia nigdy nie uwierzyliby, że Best Jeanist nie żyje, nie widząc ciała, więc jakikolwiek plan Hawksa musi obejmować sposób pokazania im jego ciała. Późniejszy odcinek sezonu 5 zawiera retrospekcję do tego momentu, pokazując Dabiego patrzącego na ciało Best Jeanist i akceptującego Hawksa, więc to zdecydowanie jego ciało było w torbie Hawksa. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że Best Jeanist otrzymał jakiś lek wywołujący stan śpiączki przypominający śmierć, który przeszedłby większość prób wykrycia oznak życia. Czy złoczyńcy pozostali w posiadaniu jego ciała przez jakiś czas, czy też zostało ono porzucone i odzyskane przez bohaterów? Trochę trudno uwierzyć, że po prostu pozbyli się ciała Best Jeanist, skoro mogło ono stanowić doskonałą bazę dla Nomu, ale najwyraźniej udało mu się jakoś uciec.

Czytaj także  Wolverine Becomes a Saiyan in Incredible New Dragon Ball Fanart

Cokolwiek się stało, prawdopodobnie zostanie to przynajmniej częściowo wyjaśnione w następnym odcinku My Hero Academia, który na podstawie zapowiedzi skupi się na Best Jeanist.

Dalej: My Hero Academia udowadnia, że ​​najlepsi mentorzy Deku nie są jego nauczycielami

Nowe odcinki My Hero Academia mają obecnie premierę w soboty na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *