Ostrzeżenie: Spoilery do My Hero Academia sezon 6, odcinek 20 W najnowszym odcinku My Hero Academia niespodziewanie pojawił się złoczyńca, który został pokonany przez Deku dawno temu, ale zamiast powrócić jako zagrożenie, wygląda bardziej żałośnie niż kiedykolwiek wcześniej.

W odcinku 20 Deku dopasowuje rozum do zabójczyni znanej jako Lady Nagant, snajperki, która była kiedyś bohaterką, dopóki nie mogła dłużej znieść hipokryzji Bohaterskiej Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Okazało się, że otrzymała tę misję po uwolnieniu z Tartaru i że negocjowała nie tylko we własnym imieniu, ale także w imieniu Kai Chisaki, AKA Overhaul. Gdy Deku przemierzał horyzont, próbując uniknąć kul Lady Nagant, udało mu się dostrzec Chisaki na dachu, a nawet go rozpoznać, pozostawiając młodego bohatera oszołomionego.

Overhaul powraca do My Hero Academia z tragicznym zwrotem akcji

Jak większość fanów wie, Overhaul był złoczyńcą z serii Shie Hassaikai i posiadał szczególnie niebezpieczną moc, która pozwalała mu dekonstruować i rekonstruować wszystko, czego dotknął, w dowolną formę. Kiedy jednak przeżył swoją przydatność dla Shigarakiego i Ligi Złoczyńców My Hero Academia, Shigaraki odciął ręce Overhaulowi, upewniając się, że nie może już używać swojego daru, i zostawił go, by zabrała go policja. Remont został następnie wrzucony do Tartaru, gdzie spotkał i poznał Lady Nagant. Wygląda na to, że była bohaterka zlitowała się nad nim, więc kiedy doszło do ucieczki z więzienia, pomogła również uciec Chisaki.

Overhaul pozostaje jednym z najniebezpieczniejszych złoczyńców, z jakimi Deku kiedykolwiek walczył, a jego porażka była możliwa tylko dzięki darowi Eri’s Rewind w My Hero Academia, który utrzymywał ciało Deku w bojowej formie. Teraz jednak Chisaki nie ma swojej maski, swojej pozycji władzy w Yakuza, ani nawet swojego Daru. Jest teraz niewiele więcej niż zwykłym człowiekiem, niezdolnym do obrony, a tym bardziej do ataku. Nic z tego oczywiście nie zmienia faktu, że jest to ten sam człowiek, który wykorzystywał i manipulował Eri, lub który chciał obalić społeczeństwo bohaterów, ale nie jest takim zagrożeniem i nie może być tak traktowany. Jego rola tutaj nie jest jeszcze do końca jasna; mógł po prostu być ze mną na przejażdżkę, albo może rozpraszać uwagę, czymś, co wytrąci Deku z gry. W końcu Lady Nagant wyraźnie się na to przygotowała, więc dowiedzenie się o poprzednim spotkaniu Deku i Chisaki mogło sprawić, że wydawał się przydatny.

Czytaj także  One Piece’s New Chapter Preview Shows Luffy’s New Gear Fifth Attack

Najbardziej interesujące jest jednak to, co mówi to o Lady Nagant. Musi wciąż być w niej jakiś element bohatera, jeśli jest gotowa chronić bezbronnego mężczyznę, nawet jeśli zrobił złe rzeczy. Overhaul z pewnością był przez cały ten czas bardziej ciężarem niż asystentem, a mimo to trzymała go przy sobie. To sugeruje, że wciąż może istnieć sposób, aby się do niej dostać, a jeśli tak, to Deku go znajdzie. Na razie jednak starcie między nimi w My Hero Academia będzie kontynuowane.

Więcej: Mroczny nowy wygląd Deku w My Hero Academia ma tragiczną historię

Nowe odcinki My Hero Academia są emitowane w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *