Ostrzeżenie: Spojlery z 6. sezonu My Hero Academia, odcinek 6. Zawodowi bohaterowie My Hero Academia udowadniają swoją wiarygodność w anime, gdy siły dobra wojny walczą z Paranormalnym Frontem Wyzwolenia i złoczyńcami, którzy nim kierują. Osobą, która naprawdę miała szansę zabłysnąć w ostatnim odcinku, była Mount Lady, która ostatnim razem poważnie się rozlała, wyprowadzając jeden z najlepszych ataków kombinowanych, jakie kiedykolwiek widziano w serialu.

Mount Lady to stosunkowo nowa profesjonalistka, która wspięła się na 23. rangę i posiada dar gigantyfikacji, który pozwala jej urosnąć do 67 stóp wzrostu. Oczywiście wiąże się to ze zwykłymi słabościami, o czym dowiedziała się po przewróceniu i prawie wylądowaniu na Grubej Gumie. W tym odcinku przychodzi z pomocą Cementossowi, Pro i członkowi wydziału nauczycieli UA w My Hero Academia, którego Dar pozwala mu kontrolować i tworzyć cement. Bohater walczył z Getenem, złoczyńcą władającym lodowymi mocami, któremu udało się zepchnąć Mount Lady na ziemię swoim lodem.

Chcąc zrewanżować się za zawstydzenie bycia powalonym, Mount Lady rzuciła się na pomoc Cementossowi, powstrzymując lód przed zniszczeniem jego betonu. Następnie Cementoss stworzył masywną wieżę z cementu, którą Mount Lady chwyciła za wąski koniec i odłamała, podnosząc ją, by użyć jej jako nietoperza. Teraz wyposażona w broń odpowiednią dla 67-metrowej kobiety, Mount Lady wykonuje zamach cementowym kijem i rozbija lód, wysyłając odłamki latające wszędzie i zabijając Getena.

Klub Mount Lady był wielką zmianą

Jednak nie tak to wszystko poszło w mandze. Pierwotnie, w rozdziale 273, Mount Lady wstaje i podbiega, ale Cementoss, choć obecny, nie odgrywa większej roli. W chwili, gdy ma zamiar użyć swojego Daru, by zniszczyć lodową ścianę, Pani Góra zamiast tego wypuszcza lawinę ciosów, tłukąc lód w drobny sypki śnieg i uruchamiając w tym procesie Getena. Chociaż nie jest to duża zmiana w wielkim schemacie rzeczy, przekształcenie tego w atak kombinowany sprawia, że ​​​​scena jest nieskończenie bardziej zabawna, a para przeprowadza atak z taką łatwością, że prawie wydaje się, jakby robili to już wcześniej. Dodaje również wiele charakteru do interakcji; podczas gdy wersja mangi ustanawia tę samą motywację zranionej dumy dla Mount Lady, atak kombinowany sprawia, że ​​​​całość wydaje się bardziej profesjonalna, a jednocześnie nadal przekazuje jej wściekłość. To więcej tego, czego fani mogą oczekiwać od bohatera.

Czytaj także  The Boruto Manga's Treatment of Sarada is Downright Disrespectful

Anime serii wniosło swój udział w zmianach w adaptacji wątku wojennego My Hero Academia na sezon 6, jak większość serii, ale jak dotąd wszystkie zmiany były dość pozytywne, rozszerzając rzeczy, które zostały przemilczane w mandze i wstawiając trochę więcej osobowości i charakteru, gdzie tylko się da. Mount Lady była popularną postacią od jej pierwszego pojawienia się w My Hero Academia, więc danie jej takiej fajnej sceny jest najlepszym możliwym sposobem obsługi fanów.

Dalej: Jeden bohater My Hero Academia może już zakończyć swoją wielką wojnę

My Hero Academia sezon 6 jest teraz transmitowany na Crunchyroll!

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *