Netflixa

Kontrowersyjna, ale niezwykle popularna seria Netflix, Monster: The Jeffrey Dahmer Story osiągnęła kamień milowy: miliard godzin obejrzanych w ciągu zaledwie dwóch miesięcy, według Variety. To trzeci tytuł Netflixa, który osiągnął miliard godzin, po Squid Game i 4. sezonie Stranger Things, z których oba dokonały przełomu w niecały miesiąc. Squid Game pozostaje ich najczęściej oglądanym tytułem, z 1,65 miliarda godzin obejrzanych i liczonych.

Z dziesięcioma odcinkami o różnej długości od 45 minut do 60 minut oznacza to, że serial Netflix obejrzało około 100 milionów subskrybentów, chociaż zakłada się, że każdy widz obejrzał serial do końca i obejrzał go tylko raz. W ciągu zaledwie 12 dni Monster: The Jeffrey Dahmer Story miał prawie 500 milionów godzin wyświetleń i przez trzy tygodnie znajdował się na liście 10 najlepszych Netflix.

Od tego czasu serial spotkał się z pewnym sprzeciwem za rzekome gloryfikowanie działań Jeffreya Dahmera i czerpanie korzyści z bólu jego ofiar i ich rodzin. Obrońcy serialu twierdzą, że oddaje on sprawiedliwość ofiarom i służy jako ostrzeżenie, że nawet okrutni seryjni mordercy mogą wydawać się „normalni” i często wabić swoje ofiary, sprawiając wrażenie przyjaznych.

„Monster” został przedłużony o dwa kolejne sezony

Potwór: historia Jeffreya Dahmera Netflixa

Seria miała być limitowana, ale ze względu na jej ogromną popularność została przedłużona o kolejne dwa sezony. Oczywiście życie Jeffreya Dahmera zostało już omówione w pierwszym sezonie, więc przyszłe sezony Monstera obejmą innych notorycznych seryjnych morderców. Żadne szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, ale możliwe, że następny sezon będzie dotyczył Johna Wayne’a Gacy’ego, który został skazany za zamordowanie 33 mężczyzn i chłopców.

Aktor Evan Peters zyskał szerokie uznanie za rolę Jeffreya Dahmera, dla której przeprowadził szeroko zakrojone badania. Peters grał także Quicksilvera w serii filmów X-Men i pojawił się w The Lazarus Effect , I Am Woman i kilku sezonach American Horror Story .

Czytaj także  Agent Elvis: Upcoming Animated Series at Netflix Gets a Poster Fit for a King

To nie pierwszy raz, kiedy życie Dahmera zostało udramatyzowane: film My Friend Dahmer z 2017 roku również zaadaptował życie zabójcy na ekran, chociaż bardziej skupiał się na jego wczesnym życiu niż na serii morderstw. To nie jest też pierwsza wyprawa Netflixa do prawdziwych biografii seryjnych morderców: w 2019 roku wydali film Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile, który obejmuje brutalne zbrodnie Teda Bundy’ego. Zac Efron wciela się w niesławnego zabójcę.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story został wydany w serwisie Netflix 21 września 2022 r. Evan Peters wciela się w słynnego seryjnego mordercę, a w obsadzie drugoplanowej znaleźli się Niecy Nash, Richard Jenkins, Molly Ringwald i Michael Learned. Serial został stworzony przez Ryana Murphy’ego i Iana Brenninga.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *