Chociaż koreański przemysł filmowy/telewizyjny nie słynie z produkcji remake’ów, otrzymaliśmy adaptację La Casa de Papel, popularnie znaną jako Money Heist. Seria była wielkim hitem, uzyskując ocenę 8,3 na MyDramaList i wynik zgniłych pomidorów na poziomie 94%. Kiedy Money Heist: Korea, remake oryginału, został wyemitowany w czerwcu 2022 roku, zaskakująco zaintrygował publiczność i zapewnił nowe wrażenia w porównaniu z oryginałem, mimo że podstawowe założenie pozostało niezmienione.

Netflix oficjalnie ujawnił zwiastun drugiego sezonu Money Heist: Korea, a fani, którzy tęsknili za thrillerem akcji, są zachwyceni. Podczas gdy historie postaci takich jak Tokyo (Jeon Jong-seo) nieco się zmieniły, główna koncepcja fabuły sprawia, że ​​serial jest wart obejrzenia, nawet dla tych, którzy widzieli oryginalny Money Heist.

Pierwszy sezon, z sześcioma odcinkami, obejmował znaczną część historii adaptacji, umożliwiając zbadanie większej liczby w późniejszych sezonach. Podczas gdy jeden z najbardziej oczekiwanych koreańskich seriali Netflix jest przedmiotem dyskusji, oto, co wiemy o Money Heist: Korea sezon 2.

Napad na pieniądze: Korea Sezon 2: Fabuła

Pierwszy sezon zapoznał nas z genialnym planem Profesora, aby dokonać napadu na cztery biliony wonów. Aby to osiągnąć, zatrudnił kilka osób ze złamaną przeszłością i skutecznie zinfiltrował mennicę w JEA. Po schwytaniu zakładników zaczęli drukować banknoty o wartości czterech bilionów wonów, twierdząc, że mają ukryty cel przeciwko władzom.

Jesteśmy świadkami, jak Woo-jin był bliski odkrycia tożsamości Profesora po kilku starciach zespołu napadowego kierowanego przez Yoo Jin-tae z jednostką policji dowodzoną przez Seona Woo-jina, który również jest kochankami. Zespół napadowy natomiast wypełnił swoją misję i planuje drogę ucieczki. Tymczasem Woo-jin jest zdeterminowany, by uratować zakładników i zatrzymać infiltratorów.

Niezależnie od tego, jak wydaje się, że historia się kończy, w drugim sezonie jest jeszcze więcej do odkrycia. Pomimo fundamentalnej zasady profesora dotyczącej związków, na podstawie zwiastuna możemy założyć, że drugi sezon skupi się na romansie Rio (Lee Hyun-woo) i Tokio, Denver (Kim Ji-hoon) i Mi-seon (Lee Joo- kosz). Seo Woo-jin spróbuje zdemaskować tożsamość Profesora, który również jest jej obiektem miłości. Jednak drugi sezon skupiałby się na tym, jak zespół napadów ucieka z Mennicy bez wdawania się w bójkę z policją po obu stronach.

Czytaj także  WandaVision Spin-Off: Agatha: Coven of Chaos' Premiere Date is Uncertain

Napad na pieniądze: Korea Sezon 2: Obsada i ekipa

Netflixa

Główna obsada pierwszego sezonu K-dramy powróci w drugim sezonie, ponieważ nadchodzące odcinki były kręcone jeden po drugim z poprzednimi. Jak widać w pierwszym hiszpańskim napadzie na pieniądze, w miarę rozwoju historii pojawi się kilka nowych postaci. Yoo Ji-tae, Profesor jako mózg napadu, oraz Yunjin Kim jako Seon Woo-jin, policjant z grupy zadaniowej, powrócą w następnym sezonie, by wziąć udział w jeszcze bardziej intensywnych grach umysłowych. Ten pierwszy jest dobrze znany ze swoich występów w popularnych dramatach, takich jak Healer Ji Chang-Wooka, Różne sny i Wściekły pies, podczas gdy drugi zyskał na znaczeniu w Heartbeat, Confession i Lost.

Oprócz tych dwóch głównych ról, inni wybitni członkowie obsady drugiego sezonu to Lee Si-woo jako Ann, Eugene Ko jako wicedyrektor, Jeon Jong-seo jako Tokio, Park Hae-soo jako Berlin, Kim Ji-hoon jako Denver , Joo-Bin Lee jako Youn Misun, Hyun-Woo Lee jako Rio, Yoon-ju Jang jako Nairobi, Won-jong Lee jako Moskwa, Ji-Hoon Kim jako Helsinki, Kyu-Ho Lee jako Oslo i Victoria Grace jako Anne.

Hong-sun Kim, najbardziej znany ze swojego porywającego dramatu Voice, powraca, by sterować serialem w drugim sezonie. Alex Pina, odnoszący sukcesy hiszpański reżyser filmowy i scenarzysta, zaimprowizował scenariusz i był producentem wykonawczym, przy współudziale Kim Hwan-Chae, Choi Sung-Joon i Ryu Yong-Jae.

Data wydania

Jak oficjalnie ogłoszono na kanale YouTube Netflix, Money Heist: Korea sezon 2, zatytułowany Money Heist: Korea Joint Economic Area, będzie miał swoją premierę 9 grudnia 2022 r.

Wszystko inne, co wiemy

Data premiery sezonu 2 Money Heist Korea Netflixa

Kiedy Money Heist: Korea miał swoją premierę w serwisie Netflix, widzowie oczekiwali czegoś innego niż pierwsza seria. Niestety się to nie udało, a serial został zbombardowany negatywnymi recenzjami, dzięki czemu uzyskał ocenę IMDb na poziomie 5,3/10. Jeśli jednak spojrzymy na to z perspektywy dramatu, MyDramaList oceniło go na 8,3/10, co jest standardowym sposobem oceny koreańskiego serialu.

Czytaj także  James Gunn Drops Strong Hint at Justice League Dark Universe Coming to the DCU

Co więcej, fani już ocenili niewyemitowane odcinki i nie ma powodu sądzić, że prawdziwa ocena nie jest wyższa. To nasuwa pytanie, czy Netflix wyprodukuje trzeci, czwarty i piąty sezon Money Heist: Korea. Remake adaptuje te same założenia, co oryginał, który obejmował pięć sezonów i nie powinno dziwić, że pójdzie śladami hiszpańskiego serialu.

Biorąc pod uwagę, jak wierny Money Heist: Korea jest oryginałowi, może to być doskonały serial, jeśli Netflix zdecyduje się dostosować go na więcej sezonów. Jednak czy drugi sezon przebije pierwszy, a serial przerośnie popularność oryginału, czas pokaże.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *