Ostrzeżenie: Spoilery dla Mob Psycho 100, sezon 3, odcinek 11 W ostatnich odcinkach Mob Psycho 100 moc Mob wymyka się spod kontroli, prowadząc do zniszczenia na masową skalę, jakiej serial nigdy wcześniej nie widział. Sprawy przybrały jednak zły obrót, ponieważ nawet jedyna osoba, która miała największe szanse dotrzeć do Mafii – jego brat – zawiodła.

Podczas gdy Mob (którego prawdziwe imię to Shigeo Kageyama) był zajęty rozważaniem faktu, że jego sympatia planuje się wyprowadzić, zauważył dziecko, które miało zostać potrącone przez samochód. Wskakując do akcji, Mob odepchnął chłopca na czas, ale zamiast tego sam został potrącony przez samochód; leżąc nieprzytomny na chodniku, manifestacja zdolności psychicznych Moba przejęła kontrolę nad jego ciałem, aby dopilnować, aby dotarł na miejsce spotkania na czas – niezależnie od tego, jakie zniszczenia może pozostawić po sobie.

Gdy Mob szalał po mieście, nieświadomy tego, co robi, kilku jego przyjaciół, takich jak Teru, a nawet byli wrogowie, jak byli esperzy CLAW Mob Psycho 100, przyszło, aby spróbować go powstrzymać, ale każdy z nich po kolei zawiodł. Nawet były przywódca CLAW nie był w stanie znieść ilości mocy uwalnianej przez Mafię. Jego brat, Ritsu, zauważył przytłaczającą moc psychiczną i rozpoznając ją jako Moba, natychmiast wyruszył. Kiedy Ritsu w końcu go dogania, wyjaśnia, że ​​prawdziwym powodem, dla którego zawsze chciał mieć moce psychiczne, takie jak Mob, była możliwość mu kiedyś pomóc, kiedy moc, którą Mob poświęcił tyle energii na tłumienie, w końcu wybuchła. Moce Ritsu to kropla w morzu potrzeb w porównaniu z mocami Moba, ale ponieważ Ritsu wie, co Mob był w drodze, jest w stanie sformułować plan, próbując zniszczyć bukiet kwiatów. Stłumiony teraz mafia z poziomu powierzchni obserwuje, jak wszystko się rozwija, ale jest tak przerażony własnymi mocami, że wszystko, co może zrobić, to krzyczeć do Ritsu, by uciekał.

Czytaj także  Goku & Vegeta’s Weirdest DBZ Transformation is Also Their Strongest

Ritsu zna mafię lepiej niż mafia

Mob Psycho 100: Shigeo kontra Ritsu, brat kontra brat

Ritsu zdaje sobie sprawę z czegoś, czego Mob nie ma – ta podświadoma część jego reprezentująca jego stłumione zdolności parapsychiczne jest tak samo „Shigeo”, jak osobowość na poziomie powierzchni. Gdy Mob rozmawia z tą drugą jego częścią w sferze mentalnej, manifestacja odpowiada, że ​​ta persona na poziomie powierzchni to „Mafia”, sfabrykowana tożsamość, podczas gdy manifestacja przedstawia się jako Shigeo Kageyama. Mob jest maską, którą nosi publicznie, a ta tożsamość nie ma większego prawa do bycia prawdziwym Shigeo niż manifestacja. Shigeo może być tylko jednym i drugim razem, ponieważ każdy jest jego częścią. Jeśli dwie jego części są w konflikcie, to oczywiście stworzy to problemy, nawet bez mocy psychicznych. Mob musi w końcu zaakceptować wszystko, kim jest, tak jak zażądał od niego Ritsu. A Ritsu udowadnia, że ​​to jest w porządku, mówiąc mu, że akceptuje wszystkie części Shigeo jako swojego brata. Jeśli mimo to Ritsu może kochać swojego brata, to być może Mob też może pokochać siebie.

Niestety, Ritsu został na ziemi, wpatrując się w niebo, więc nie jest jasne, jak dobrze te słowa zapadły w pamięć. Jedyną postacią Mob Psycho 100, która może teraz pomóc Mobowi, jest Reigen, który właśnie przybył na miejsce zdarzenia. Przy odrobinie szczęścia słowa Ritsu i obecność Reigena w Mob Psycho 100 mogą pomóc Mobowi odzyskać kontrolę i w pełni zaakceptować siebie, aby upewnić się, że to się już nigdy nie powtórzy.

Więcej: Największe zagrożenie Mob Psycho 100 dowodzi, co czyni ten serial wyjątkowym

Nowe odcinki Mob Psycho 100 mają obecnie premierę w środy na Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *