Kiedy serial zostaje nagle odwołany — zwłaszcza po pierwszym sezonie — fani często zastanawiają się, co stanie się z ich ulubionymi postaciami. To nie problem dla fanów Netflix’s The Midnight Club, który został odwołany w czwartek: zgodnie z obietnicą, współtwórca Mike Flanagan zabrał się do Tumblr, aby podzielić się „oficjalnym drugim sezonem” serialu.

„Jestem bardzo rozczarowany, że Netflix zdecydował się nie realizować drugiego sezonu The Midnight Club” – napisał Flanagan na swoim blogu w piątek.

Stworzony również przez Leah Fong, The Midnight Club opowiada o grupie nieuleczalnie chorych młodych dorosłych w hospicjum, którzy spotykają się o północy, aby opowiadać przerażające historie, obiecując sobie nawzajem, że pierwszy, który umrze, skontaktuje się z innymi zza grobu.

„Moim największym rozczarowaniem jest to, że zostawiliśmy tak wiele wątków fabularnych otwartych, wstrzymując je na hipotetyczny drugi sezon, który zawsze jest hazardem. Piszę więc tego bloga jako nasz oficjalny drugi sezon, więc możesz wiedzieć, co mogło być , poznaj losy swoich ulubionych postaci i poznaj odpowiedzi na zawiłe wątki fabularne z pierwszego sezonu”.

Sezon 2 zaczyna się od Amesha

Netflixa

„Hipotetyczny drugi sezon” nie marnuje czasu na łamanie serc – Flanagan mówi, że historia zacznie się od Amesha (Sauriyan Sapkota), wyraźnie zbliżającego się do końca jego bitwy:

„Sezon 2 rozpocząłby się od Amesha, jego glejaka rozwijającego się szybko. Opowiedziałby pierwszą historię sezonu, ale miałby trudności z jej przetrwaniem. Skupilibyśmy się na jego historii miłosnej z Natsuki [Aya Furukawa] przez te kilka pierwszych odcinków, gdy staje się jasne, że śmierć Amesha jest nieuchronna”.

Historia Ilonki nawiązuje do innej książki Christophera Pike’a

Iman jako Llonka w The Midnight Club Netflixa

Sam Midnight Club jest oparty na powieści dla młodych dorosłych z 1994 roku pod tym samym tytułem autorstwa Christophera Pike’a, ale straszne historie, które opowiadają sobie nawzajem członkowie, są również inspirowane innymi opowieściami Pike’a.

Czytaj także  HBO Max Develops New Comedy Series Unfriendly Black Hotties

W drugim sezonie Ilonka (Iman Benson) opowiadałaby jedną z ulubionych historii Flanagana – „rzecz [he] był najbardziej podekscytowany w tym sezonie”.

„Tymczasem Ilonka próbuje pogodzić się z tym, jak została oszukana przez Julię Jayne [Larsen Thompson]a wszystko to podczas dalszego zakochiwania się w Kevinie [Igby Rigney], a ona zdaje sobie sprawę, że on może zanikać szybciej, niż na to pozwala. Ilonka rozpoczyna serializowaną historię, starając się zachęcić go do „pożycia trochę dłużej”, tak jak to zrobił w pierwszym sezonie. A historia, którą opowiada, to… PAMIĘTAJ O MNIE. To była rzecz, z której najbardziej się cieszyłem w tym sezonie. REMEMBER ME to jedna z moich ulubionych książek Pike’a — opowiada historię nastolatki, która zostaje zepchnięta z balkonu i budzi się jako duch. Musi poradzić sobie z byciem duchem, próbując rozwiązać własne morderstwo. Rozciągnęlibyśmy tę historię na pięć odcinków”.

Jak sezon 2 honoruje członka Midnight Club, który odszedł

Ruth Codd jako Anya w serialu Netflix The Midnight Club Netflixa

Oprócz wykorzystania swojej pięcioodcinkowej historii, aby przekonać Kevina, by został jeszcze trochę dłużej, opowiadanie Ilonki o PAMIĘTAJ MNIE jest również pięknym hołdem dla jej „drogiej przyjaciółki” Anyi (Ruth Codd), która zmarła we śnie w pierwszej pora roku. Flanagan udostępnił:

„Chcieliśmy skorzystać [the story] jako wehikuł, dzięki któremu Ilonka może spróbować pogodzić się z faktem, że umrze i zacząć umierać [try] owijać w głowie bycie duchem… ale to jest najfajniejsza część. Główna bohaterka historii Ilonki nie byłaby grana przez Ilonkę. Zagrałaby ją… Anya. Bo tak żyjemy, prawda? W umysłach tych, których zostawiamy. A Ilonka używała REMEMBER ME jako sposobu na wyobrażenie sobie swojej drogiej przyjaciółki Anyi, budzącej się jako duch, poruszającej się po życiu pozagrobowym. I to tworzy jeden z najlepszych mechanizmów serialu – nawet jeśli postać umiera, dopóki członkowie klubu o niej pamiętają, żyją w swoich historiach”.

Czytaj także  Original Friday the 13th 'Final Girl' Joins Crystal Lake Series

Sezon 2 widzi śmierć głównych postaci (tak, liczba mnoga)

Aya Furukawa jako Natsuki w The Midnight Club Netflixa

Chociaż akcja serialu rozgrywa się w hospicjum, łatwo jest mieć nadzieję, że bohaterowie w cudowny sposób wyzdrowieją i będą wieść szczęśliwe życie – ale niestety tak nie jest. Flanagan pisze:

„Gdy historia zaczyna nabierać tempa, grupa będzie musiała poradzić sobie ze śmiercią Amesha, którą wita z wdziękiem i odwagą. W ostatnich chwilach widzi kogoś w swoim pokoju – woźnego z pierwszego sezonu , grany przez Roberta Longstreeta, który mówi Ameshowi pocieszające rzeczy, mimo że nie może odpowiedzieć”.

Odejście Amesha oznacza powrót innej, bardziej tajemniczej postaci: cienia, który nawiedzał Anyę przed jej śmiercią i zaczął podążać za Ameshem w ostatnim odcinku pierwszego sezonu.

„W jego ostatnich, końcowych chwilach CIEŃ zstępuje na Amesha i zostaje przez niego pochłonięty, co wzmacnia ideę, że Cień to ŚMIERĆ…”

Flanagan dodaje, że niedługo Amesh i Anya będą mieli kolejnego towarzysza, który dołączy do nich po drugiej stronie.

„Natsuki umrze jako następna, co byłoby łamiące serce. I znowu rozmawiała z woźnym tuż przed tym, zanim to się stało… i znowu Cień przychodził w ostatnich chwilach”.

Niektóre postacie mają lepsze rokowania

William Sumpter jako Spencer w The Midnight Club Netflixa

Chociaż nie wszyscy otrzymują cudowne lekarstwo, na które liczyli z Brightcliffe, Flanagan mówi, że Spence (Chris Sumpter) nie byłby już uważany za terminala po postępie medycznym.

„Postępy w leczeniu HIV w późnych latach 90. wejdą w grę i zobaczymy, jak jego rokowania się zmienią. Koktajl HIV pojawił się w grudniu 1995 r. I naprawdę chcieliśmy to zbadać. , a pod koniec sezonu nie byłby już klasyfikowany jako terminal. W finale sezonu 2 Spence opuścił Brightcliffe, tak jak Sanda w sezonie 1, wyruszając, by poradzić sobie z chorobą i przeżyć resztę życia życie.”

Sprawdź pełny plan Flanagana na drugi sezon i odpowiedzi na „WIELKIE TAJEMNICE” pierwszego sezonu na Tumblr.

Czytaj także  Peacock's Ted Prequel Series Wraps Production

The Midnight Club jest teraz transmitowany na Netflix.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *