Fani powieści Stephena Kinga Dark Tower otrzymali ogromny impuls po tym, jak Mike Flanagan z The Midnight Club ujawnił, że nabył prawa do King’s Dark Tower przed zawarciem nowej umowy z Amazon. Podczas szeroko zakrojonego wywiadu z Deadline Flanagan ujawnił, że on i Trevor Macy pracują nad adaptacją poza kontraktem z Amazonem, ale nie wykluczył zaangażowania streamera Rings of Power w pewnym momencie w przyszłości. Zapytany o wszelkie projekty oparte na dobrze znanych adresach IP, nad którymi mogą pracować, Flanagan powiedział:

„Jesteś pierwszą osobą, której to mówimy, ale tak. Zanim zawarliśmy umowę z Amazonem, nabyliśmy prawa do Mrocznej Wieży, która jeśli wiesz coś o mnie, wiesz, że był to mój Święty Graal projektu przez większość mojego życia. W rzeczywistości mamy te prawa wycięte z naszej umowy z Amazonem, co nie oznacza, że ​​nie mogą lub nie będą w pewnym momencie się za nią kryć – nie wiesz. Ale to jest coś, co sami rozwijamy i jesteśmy naprawdę pasjonatami, aby w końcu postawić to na nogi”.

Oczywiście Mroczna Wieża była tu już wcześniej. Zaplanowana i porzucona jako crossover serialu telewizyjnego / kinowego, zanim MCU udowodniło, że widzowie są gotowi połączyć oba media dla właściwego projektu, Mroczna Wieża ostatecznie trafiła na duży ekran jako film, który nie chciał być żadnym z Kinga i nie włożyła w fabułę wystarczająco dużo swojego, by kogokolwiek to obchodziło. Flanagan z pewnością nie chciałby tego zrobić, gdyby nie robił tego wiernie iw pełni.

Jak Mroczna Wieża może działać na ekranie?

Jake Chambers Mroczna Wieża Zdjęcia Sony

Mike Flanagan od jakiegoś czasu postrzegał Mroczną Wieżę jako swój ostateczny projekt, ale głównym zmartwieniem jest to, że jeśli będzie zbyt ściśle trzymał się historii Kinga – która obejmuje rozdział otwierający w zachodnim stylu, podróże w czasie, drzwi do innych światów, postacie wyciągnięte prosto z opowiadań Franka L. Bauma o Oz, a nawet fikcyjna wersja samego Stephena Kinga – może nigdy nie dotrzeć do końca swojej bardzo długiej podróży. Jednak Flanagan ma plan mimo wszystko.

Czytaj także  Łowcy zakończą się wraz z nadchodzącym drugim sezonem w Prime Video

„Napisałem pilota, postrzegamy go jako serial, który trwa co najmniej pięć sezonów. A żyjąc z tym projektem tak długo, jak długo żyję, mam ogromną jego ilość wypracowaną w moim mózgu. Ale mam scenariusz pilotażowy, z którego jestem zachwycony i bardzo szczegółowy zarys pierwszego sezonu oraz szerszy zarys kolejnych sezonów. Cóż, szczerze mówiąc, sposób, w jaki widziałem, jak to wybucha, to pięć sezonów telewizyjnych, po których następują dwa samodzielne filmy fabularne. Ale myślę, że naszym priorytetem była próba uruchomienia telewizyjnej strony. Nie będziemy stawiać wozu zbyt daleko przed koniem w tak trudnym projekcie, ale myślę, że to doskonały sposób na zrobienie tego”.

Podczas gdy reżyser potwierdził, że szefowie Amazona są świadomi projektu The Dark Tower, w tej chwili nie ma dla nich nic na stole. Jednak gdy Flanagan i Macy nawiązują nowy związek z gigantem transmisji strumieniowej, a firma już stoi za kilkoma wielkimi programami fantasy, może to być tylko kwestią czasu, zanim Mroczna Wieża ponownie powstanie.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *