Michael B. Jordan wciela się w boksera Adonisa „Donniego” Creeda w kolejnej odsłonie serii Creed, Creed III. To nie tylko pierwszy raz, kiedy doświadczony aktor może sam wyreżyserować, ale także jego debiut reżyserski. W wywiadzie dla Empire Magazine Jordan opowiada o tym, jak to jest reżyserować samego siebie, korzystając z rad innych aktorów, którzy zrobili to samo:

„Rozmowa z Denzelem [Washington] i Bradley Cooper i inni, którzy sami reżyserowali, powiedzieli mi, że musisz znaleźć swój styl i tempo… ale to także jak posiadanie supermocy: w ramach swojego występu możesz także reżyserować. Oszczędza to trochę czasu w niektórych obszarach, ponieważ masz szansę na samopoprawę w tej chwili. To wyzwalające doświadczenie. Po jakimś czasie stało się zabawne”.

Seria Creed jest kontynuacją klasycznej serii Rocky, zapoczątkowanej jeszcze w 1976 roku. Grany przez Jordana Adonis Creed jest synem jednego z przeciwników Rocky’ego Balboa, Apollo Creed. Ponieważ trzeba spełnić pewne wielkie oczekiwania, nie jest zaskoczeniem, że Jordan zasięgnął rady innych gwiazd na temat aktorstwa i reżyserii w tym samym filmie. Denzel Washington wyreżyserował i zagrał w Antwone Fisher, The Great Debaters i Fences, podczas gdy Bradley Cooper zrobił to samo w A Star Is Born, do którego również napisał scenariusz.

Reżyser Creed, Ryan Coogler, powraca, aby przyczynić się do nadchodzącej trzeciej części, chociaż jako scenarzysta, a nie reżyser. Coogler jest znany ze scenariusza i reżyserii Black Panther i jej kontynuacji, Black Panther: Wakanda Forever, w obu z udziałem Michaela B. Jordana.

Antagonista Creed III będzie miał dużo głębi

MGM Studios/HBO Max

Nie ma filmu o boksie bez groźnego przeciwnika. Adonis Creed zmierzy się z byłym przyjacielem Damianem Andersonem, granym przez Jonathana Majorsa. Damian został niedawno zwolniony z wieloletniego pobytu w więzieniu i jest zazdrosny o sławę i fortunę Creeda, które, jak czuje, osiągnąłby, gdyby nie był zamknięty. W tym samym wywiadzie Michael B. Jordan rzuca nieco światła na postać Majora:

Czytaj także  Red One: fabuła, obsada i wszystko inne, co wiemy

„Myślę, że ma on intensywność i autentyczność charakteru, jakich nigdy wcześniej nie widzieliśmy… Jest ugruntowaną postacią, która z natury jest antagonistyczna, ale pochodzi z uczciwego miejsca, prawdziwych emocji. Nie jest kręcącym wąsami złoczyńcą; Chciałem, żeby ludzie go zrozumieli i utrudnili ludziom. Myślę, że te są najbardziej skomplikowane i interesujące do oglądania”.

Creed III zostanie wydany 3 marca 2023 roku i wyprodukowany przez MGM Studios. Oprócz Michaela B. Jordana i Jonathana Majorsa w obsadzie znaleźli się Tessa Thompson, Wood Harris, Florian Munteanu i Phylicia Rashad.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *