A24

Nominowani do Oscara pojawili się, a wielu fanów horrorów jest zdenerwowanych postrzeganymi afrontami, jakie ten gatunek otrzymał w tym roku. Poza tym, że Nope nie był nominowany do żadnej nagrody, największym przeoczeniem jest to, że królowa krzyku Mia Goth nie została nominowana za rolę w Pearl: An X-traordinary Origin Story. Film, który Goth napisał wspólnie z reżyserem Ti Westem.

Jak sugeruje tytuł, Pearl szczegółowo opisuje pochodzenie złoczyńcy Gotha z X. Pearl jest parobkiem, który marzy o byciu gwiazdą, mając do czynienia z apodyktyczną matką, katatonicznym ojcem, pandemią i rosnącą niestabilnością psychiczną. Pod koniec filmu Goth wygłosił 8-minutowy monolog, powszechnie uważany za główną atrakcję filmu.

Podczas promowania Infinity Pool u boku Alexandra Skarsgårda, Jake Hamilton zapytał Goth i jej współpracownika, dlaczego wierzą, że z kilkoma wyjątkami horror był „tak trudnym gatunkiem, aby grupa taka jak Akademia potraktowała go poważniej”. W odpowiedzi Goth podał wiele powodów, dla których tak może być.

Odpowiedź Gotha

Perła z siekierą w X A24

Oto jej pełny cytat, zredagowany dla jasności:

„Myślę, że jest to bardzo polityczne i nie opiera się całkowicie na jakości projektu jako takiego. Myślę, że dużo się tam dzieje. Wielu kucharzy w kuchni, jeśli chodzi o nominacje i kategorie, które są uznawane. nie wiem, może też nie powinienem tego mówić, ale myślę, że to prawda. Myślę, że wiele osób to wie. A ja tak naprawdę nie wiem, nie wiem dlaczego. Myślę, że zmiana jest konieczna. Nie musi być, no wiesz, naprawdę powinna nastąpić zmiana. A gdyby chcieli zaangażować szerszą publiczność, to myślę, że byłoby to naprawdę korzystne ”.

John Squires, redaktor naczelny Bloody Disgusting, odpowiedział na Twitterze, co według niego miał na myśli Goth. Myślał, że miała na myśli to, że aby film został nominowany przez Akademię, studio musi najpierw przesłać go do rozpatrzenia „i w większości przypadków przeznaczyć pieniądze na jego przeforsowanie”. Ale, podobnie jak Hamilton, Squires dodał, że Goth zasłużył na to uznanie dla Pearl.

Czytaj także  Will Ferrell mówi, że nowy świąteczny film łączy w sobie „serce, komedię i przesłanie”

Podczas gdy Infinity Pool zostanie udostępniony szerokiej publiczności 27 stycznia, Pearl będzie można obejrzeć na DVD i w streamingu. Goth jeszcze raz połączy się z Westem z MaXXXine, który ma kontynuować historię, którą rozpoczęli w X. Ostatni (?) film z serii nie ma jeszcze daty premiery, ale Goth stwierdził, że jest najlepszy jeszcze jeden.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *