Ostrzeżenie: Spoilery dla My Hero Academia sezon 6, odcinek 9 Nowa forma i umiejętności Shigarakiego w My Hero Academia mogą sprawić, że wydaje się nie do powstrzymania, ale Deku już rozpoznał słabość złoczyńcy i jest to ta sama, którą Deku miał tak dawno temu.

Zdobycie mocy Jeden za Wszystkich nie było łatwe dla Deku w My Hero Academia; musiał przejść intensywny trening fizyczny, aby w ogóle móc zaakceptować moc, a nawet wtedy każda próba jej użycia powodowała, że ​​jego kości były roztrzaskane na milion kawałków. Potrzebował dużo specjalnego treningu i dyscypliny umysłowej, aby móc używać go w sposób, w jaki robi to teraz, w wyniku czego osiąga poziom mistrzostwa w One for All, którego żaden z jego poprzedników nigdy nie był w stanie osiągnąć.

Z drugiej strony Shigaraki otrzymał wszystko za jednego, a następnie natychmiast zapadł w naukowy sen, który miał za niego wszystko dostosować. Ponieważ został obudzony zbyt wcześnie, ta metoda przygotowania ciała Shigarakiego była niekompletna. Kiedy walczyli, Deku natychmiast zauważył, że ataki Shigarakiego i użycie Dziwactw miały bezpośredni negatywny wpływ na jego ciało – tak jak to, co stało się z Deku, kiedy po raz pierwszy odziedziczył Jeden za Wszystkich. Moc jest po prostu zbyt duża, by władać bez ranienia siebie, i chociaż Shigaraki może nie przejmować się tym, że to robi, każda rana, którą sobie zadaje, przybliża go o krok do porażki. Shigaraki próbował pójść na łatwiznę, w wyniku czego nie może dorównać Deku.

Deku może wykorzystać słabość Shigarakiego

Słabość MHA-Shigaraki

Świadomość tego daje Deku poważną przewagę. Jeśli uda mu się zwabić potężne ataki Shigarakiego, każdy nietrafiony atak zamiast tego zada obrażenia jego własnemu ciału, a jak sam Deku się nauczył, siła woli może zadać tylko jeden tak daleko w obliczu takich obrażeń. Na nieszczęście dla Deku, Shigaraki przeżył już atak Prominence Burn z Endeavour pod koniec odcinka i wciąż pozostaje na nogach, że tak powiem. Całkowicie zwęglony Shigaraki – a raczej All for One przejmujący kontrolę nad ciałem Shigarakiego – nadal jest w stanie używać Darów, takich jak Pchnięcie Nitem, bez względu na jego obrażenia. Nie jest jeszcze jasne, czy dzieje się tak z powodu przejęcia kontroli przez All for One; możliwe, że kontrolowanie go zdalnie przez All for One zastępuje zdolność odczuwania bólu lub że All for One po prostu nie odczuwa bólu Shigarakiego i nie dba o to. Jedyną wadą tego planu jest to, że ciało Shigarakiego naprawdę może znieść tylko tyle, nawet z regeneracją, i może przestać działać, jeśli All for One zbyt mocno przekroczy ból. Z pewnością nie taki los miał na myśli dla swojego protegowanego, więc może zostać zmuszony do zatrzymania się, aby ocalić życie Shigarakiego.

Czytaj także  Dragon Ball’s Strongest Transformations Battle in Epic Fanart

Dostrzeżenie słabości jest dużą pomocą, ale nadal istnieje wyzwanie, aby ją wykorzystać, co nie będzie łatwym zadaniem. Podczas gdy najbardziej desperacka bitwa My Hero Academia wciąż trwa, Deku musi wykorzystać swój strategiczny umysł do pracy i uratować sytuację.

Dalej: Tylko jeden bohater anime został moim bohaterem Academia Manga Canon

Nowe odcinki My Hero Academia są obecnie transmitowane w soboty za pośrednictwem Crunchyroll.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *