MGM/UA

Właśnie rozeszła się smutna wiadomość, ponieważ poinformowano, że zmarła Melinda Dillon. THR donosi, że Dillon, znana z ról w filmach takich jak A Christmas Story i Bliskie spotkania trzeciego stopnia, zmarła 9 stycznia, chociaż wiadomość o jej śmierci nie została przekazana przez jej rodzinę do tej pory. Żadne inne szczegóły dotyczące jej śmierci, takie jak przyczyna śmierci, nie zostały ujawnione. Miała 83 lata.

Melinda Dillon urodziła się 13 października 1939 roku. Wcześnie odniosła sukces w swojej karierze aktorskiej, zdobywając nominację do nagrody Tony swoim debiutem na Broadwayu, występując w oryginalnej inscenizacji Kto się boi Virginii Woolf?. Później dwukrotnie zdobyła nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, raz za Bliskie spotkania trzeciego stopnia z 1977 roku i ponownie za Nieobecność złośliwości z 1981 roku. Jej rola w Bound for Glory z 1976 roku przyniosła jej także nominację do Złotych Globów dla Nowej Gwiazdy Roku. Za rolę w filmie Magnolia z 1999 roku Dillon była także nominowana do nagrody Screen Actors Guild Award wraz z resztą obsady.

Aktorka może być najbardziej znana z głównej roli w świątecznym klasyku z 1983 roku A Christmas Story, w którym gra Mamę Parker, matkę Ralphiego Parkera Petera Billingsleya i żonę Old Mana Parkera granego przez Darrena McGavina. Film jest uważany przez wielu za jeden z najlepszych świątecznych filmów wszechczasów i co roku jest oglądany przez fanów na całym świecie. Starsza kontynuacja, A Christmas Story Christmas, została wydana w HBO Max w zeszłym roku, choć nie przedstawia Dillon, która przeszła na zawodową emeryturę w 2007 roku. Od tamtej pory prowadziła bardzo skromne życie, najwyraźniej obejmując ją emerytura.

Melinda Dillon była weteranem sceny i ekranu

Bliskie spotkanie trzeciego stopnia Zdjęcia z Kolumbii

Pojawiając się w różnych filmach, Dillon można również zobaczyć w filmach takich jak Prima Aprilis, Slap Shot, FIST, The Muppet Movie, Harry and the Hendersons, Spontanous Combustion, Captain America, To Wong Foo, Dzięki za wszystko! Julie Newmar, Cowboy Up i Reign Over Me. Jej dorobek na małym ekranie obejmuje role w programach telewizyjnych, takich jak The Defenders, Bonanza, The Jeffersons, Sara, CHiPs, Insight, The Twilight Zone, Tracey Takes On, Picket Fences, Law & Order: Special Victims Unit i Heartland.

Czytaj także  Top Gun: Maverick Is Now the Most Streamed Title on Paramount+

Dillon był wcześniej żonaty z nieżyjącym już aktorem Richardem Libertinim i oboje mieli syna przed rozwodem w 1978 roku. Nasze myśli kierują się w tym czasie do ukochanych Dillona. Spoczywaj w pokoju, Melindo Dillon.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *