Najważniejszy

Jak stracić chłopaka w 10 dni stało się absolutną podstawą w kategorii komedii romantycznych od czasu swojej premiery dwie dekady temu. Aby uczcić 20. rocznicę jego powstania, miłośnicy ekranu, Matthew McConaughey i Kate Hudson, spotkali się z Vanity Fair, aby porozmawiać o filmie i opowiedzieć o tym, jak film prawie nigdy się nie wydarzył oraz o zaskakującym sposobie, w jaki wszystko się połączyło.

Trudno wyobrazić sobie kogoś innego niż Kate Hudson w roli uroczej, ambitnej blondynki Andie Anderson, ale według scenarzysty Burra Steersa, Gwyneth Paltrow była początkowo wybrana do tej roli: „Początkowo Gwyneth była do niej przywiązana, a potem w pewnym momencie musiała mieli konflikt i musieli się wycofać” – mówi Steers.

Kate Hudson, legendarna królowa komedii romskich, która ostatnio zachwyciła się upadającym gatunkiem, kończyła swój nominowany do Oscara występ w filmie Prawie sławni i przejęła rolę tam, gdzie przerwała ją Paltrow. Jednak znalezienie jej męskiego odpowiednika do roli przystojnego kierownika, Benjamina Barry’ego, nie było takie szybkie. Kiedy w końcu pojawiło się nazwisko McConaugheya, Hudson wspominał:

„Patrzyliśmy na facetów i ciągle zastanawialiśmy się, kto byłby właściwym facetem. Facet był dla mnie naprawdę ważny. Matthew pojawił się na spotkaniu i pomyślałem, że to świetny pomysł. Uwielbiałem jego energię. właśnie się dogadywałem”.

Jednak McConaughey nie był tak chętny do tej roli i początkowo wahał się, czy ją przyjąć.

Wróżka z Sunset Blvd przekonała Matthew McConaugheya do przyjęcia roli

Matthew McConaughey i Kate Hudson w Jak stracić chłopaka w 10 dni Najważniejszy

McConaghey przypomniał sobie, jak bardzo był niepewny i jak zaskakująca chwila z wróżką skłoniła aktora do zaakceptowania, mówiąc:

„Pamiętam, jak pewnego wieczoru, podczas spaceru po Sunset Boulevard, zastanawiałem się, czy to zrobić, czy nie, kiedy nagle pojawił się ten facet znikąd – był guru wróżbitą [and] brzmi: „Czy mogę szybko przepowiedzieć twoją fortunę?” Pomyślałem: „Tak, człowieku. Jasne.’ Od razu mówi: „Jest teraz film, nad którym się zastanawiasz. To komedia romantyczna. Musisz to zrobić, inaczej będzie to jedna z największych rzeczy, których będziesz żałować w swoim życiu. To będzie świetna zabawa, niesamowite przeżycie i zarobi kupę pieniędzy”.

Czytaj także  Paul Feig's Action-Comedy Grand Death Lotto Casts John Cena, Awkwafina & Simu Liu

Po tym spotkaniu umięśniony aktor opowiada: „Pamiętam, jak myślałem:„ Czy studio zatrudniło tego faceta? Roześmiałem się na tę myśl, ale pamiętam też, że poważniej się nad tym zastanawiałem”. W rzeczywistości McConaughey mówi dalej: „Myślę, że nawet przyjąłem ofertę następnego dnia”. Bez względu na to, jaki guru doprowadził McConaugheya do jego decyzji, fani z pewnością są zadowoleni, że tak się stało. Jeśli chodzi o możliwość długo oczekiwanej kontynuacji, Hudson mówi:

„Nic nie jest w planach. Uwielbiam pracować z Matthew, więc jestem pewien, że w pewnym momencie znów będziemy razem pracować, mam nadzieję, że [Andie and Ben] są szczęśliwi, mają gromadkę dzieci, pobrali się i nadal grają w Bulls*** z jego rodzicami. Gdyby istniała kontynuacja, jestem pewien, że gdzieś tam byłby jakiś konflikt”.

By Jan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *